Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt vesztjük el...

Mennyi idő alatt vesztjük el a fizikumunkat (futás), illetve, valahogy meglehet tartani (futáson kívül valami mással)?

Figyelt kérdés
Megműtötték a térdem, felépültem neki álltam futni.Egész jól ment és nagyon rossz kedvem volt úgy döntöttem, ameddig csak bírok futni addig megye, 10,19km lett 1:03 alatt. Persze akkor nem éreztem fájdalmat 2 perc séta után úgy éreztem ez megint menne. Másnap szembesültem vele, hogy tönkre tettem a térdem ... Hosszú évek szenvedését újra érzem a térdembe. (porc műtétem volt) mindent betartottam, 4 hétig csak gyógytorna után fokozatosan kezdtem el futni 3-4km-eket.6 héttel a műtét után futottam a 10km-t. Most 10 napig nem futottam megpróbáltam nem tudtam, sántikálva futottam, most 20 nap telt el, de most se tudnék. 2 év térd szerencsétlenkedés után és 15 kg, fogyás után(mert persze túlsúlyos vagy azért rossz a térded ha lefogysz semmi bajod sem lesz.) megígértem magamnak, hogy ha egyszer jó lesz a térdem lefutom legalább a félmaratont. De hát most ismét elszállt a remény, és azért aggódok, hogy az eddigi fizikumom most megint leépül és futkoshatok 2-3 km-eket és mindent újra kell kezdenem.

2014. ápr. 22. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
rossz térdel ne futkározz, mert a végén úgy lerokkansz, hogy járni sem fogsz. keress más sportot ez nem neked való.
2014. ápr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem bírod ki akkor én a terepfutást javasolnám, vagy a spinning-et (mondjuk ez változó, mert pl. az én térdem nem bírja), de a legjobb szerintem a túrázás.

Egybként nekem kb. havonta 1 km-t csökkent a teljesítményem, mondjuk csak tornáztam ezalatt az egy év alatt.

18/L

2014. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a sztoridról eszembe jutott nagyapám egyik története.

kiskorában piszkálta az apja lovát a ló meg fejbe rúgta.

agyrázkódás,kórház.

aztán amikor felgyógyult kérdezte tőle az orvos-

-fogod még piszkálni azt a lovat?

-igen,fogom.

erre az orvos levert neki egy olyan emberes pofont,hogy azonnal bekönnyezett.

-mit is mondtál kisfiam?kérdezte

-azt,hogy nem fogom piszkálni a lovat.


válts sportágat,vagy tartsad az arcod-térded-a pofonokért.

olyan sportot válassz akkor ami biztosítja ugyanúgy a kardió terhelést,de nincsen benne rázó mozgás pl dinamikus jóga,deepwork,kettlebell edzés.

és nem a remény szállt el,hanem esélyt kaptál a fejlődésre azáltal,hogy alkalmazkodnod kell egy úgy helyzethez,mert a régi dolgoknak vége ha van egy csöppnyi eszed.

2014. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!