Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A túl sok fehérje tényleg...

A túl sok fehérje tényleg árthat a vesének?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 11:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
A nagyon sok, napi 400-500 g folyamatosan talán nem kedvező, de a napi 100-200g az bőven nem sok kategória. Nem kell riogatni az embereket!
2014. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Nem írt mennyiséget a kérdező, csak annyit, hogy túl sok.
2014. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

A karbamiddal választódik ki a fölös nitrogén, így jön ide :D


Túl sok oxigén nem jut a testünkbe, a Földön jó az O2 szint :)


Extrém magas fehérjebevitel? Ha én húst eszem, azzal még nem lesz extrém magas a fehérje bevitelem, ha jóllakom hússal az még normális mennyiség. Ezért a 2-3 g/ttkg, amennyi húsból összejön és jóllakunk vele, abszolút korrekt.


Kamu tanulmányokat meg nem nehéz találni, de a részleteket emeljétek ki.. miért ártana. Ugyan már.. semmi ilyen bizonyíték nincs.


Eleve milyen amatőr hatásvadász mondat már egy ilyen

"Too much protein in middle age 'as bad as smoking'"


Politikusok és tinilányok beszélnek így.. nem komoly kutatók!


"He and his colleagues showed that high protein consumption is linked to increased risk of cancer, diabetes"


Persze, pont ezt terjeszti a betegségipar. Hiszen ha az embereket átszoktatják a zsír- és fehérjeszegény táplálkozásra, akkor tényleg betegek lesznek míg zsírban és fehérjében gazdag étrenden kevésbé függnének az orvosoktól, gyógyszerektől (nem lennének betegek).

Ennyi a célja az ilyen cikkeknek. Terjeszteni a tévhiteket.


"Researchers trialed 25 different diets in hundreds of mice"


Baromira nem vagyunk rágcsálók :D

Ők gabonákon rágódnak, mi megbetegszünk a sok keményítőtől.

Mi húst és zöldségeket eszünk, ők nem bírják a sok proteint, zsírt.


"He and his colleagues suggest the ideal diet for a long and healthy life is one with moderate amounts of high-quality protein, low in fat, and high in complex carbohydrates."


Tipikus dietetikus kamuszöveg. Zsírfóbia, szénhidrát erőltetés.


"Notably, the activity of these factors, but also body weight, declines naturally with aging, which may explain why older people not only did not benefit but appeared to do worse if they ate a low-protein diet."


Ez viszont jó! Ezért eszünk húst!

Korral csökken a testtömeg (lebontó folyamatok túlsúlya) ez megmagyarázhatja idősebb emberek számára miért nem jár előnyökkel az alacsony fehérje tartalmú étrend sőt miért tűnik ártalmasnak. :)


Hát igen, fiatal korban (felépülés, növekedés) is fontos a húsevés, idős korban is (fiatal, idős = gyengébb, érzékenyebb, veszélyeztetett kor extra odafigyelést igényel) szintén fontos, kifejlett férfiak középkorig persze megvannak hús és extra fehérje nélkül is, pusztán mert erős a szervezetük. De ilyenkor is jó a husika.


Ez a helyzet.


A linkelt oldal pedig nagyon keveset árul el a tanulmányokról.. nem így szokás hivatkozni, és csak következtetéseket von le. Összefüggéseket, kísérleti módszereket semmit..


Esetleg nézzük meg a tanulmányokat, hogyan is lehet ilyen kamu eredményeket kihozni? Akkor pontot tennénk ennek a kérdésnek a végére?

2014. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Elég, ha hitelesebb forrással támasztod alá a saját állításodat. Hajrá.
2014. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Nem a nitrogénnel van a gond a testünkben, hanem az ammóniával, a karbamid-ciklusnak ebben van jelentős szerepe. 2 g fehérjét bevinni pusztán húsból nem egyszerű, egy 80 kg-os embernek ehhez meg kéne ennie naponta 80 dkg húst, ez már bőven több a "jól lakok" mennyiségnél. 3 grammhoz már irdatlan sok hús kellene, oda már kell valamilyen kiegészítő.

Persze, vesebetegnek káros, de egyenlőre az sem bizonyított, mitől lesz valaki vesebeteg, elképzelhető, hogy a sok fehérje is szerepet játszik a betegség kialakulásában. Csak hússal nem igen lehet túl sok fehérjét enni, kiegészítőkkel viszont lehet extrém magas.

2014. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
800g csirkemellben van 190g fehérje, egy 80 kilósembernek kell 160g kb. 800g húst megenni az nokedli, az nehogy már gond legyen bárkinek. És mivel eszek tojást, edzés után és reggel proteint, este túrót így ennyi sem kell. Ezt nem nagy dolog bevinni.
2014. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
#13, ahelyett, hogy megpróbálod a linkelt cikket (amiből egyébként van kismillió a neten) a szubjektív indokaiddal inkompetensnek beállítani (akár az, akár nem), többre mennénk, ha a saját állításodat - miszerint az extrém magas fehérjebevitel egyáltalán nem káros - igazolnád valamivel.
2014. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

"Nem a nitrogénnel van a gond a testünkben, hanem az ammóniával,"


Igen. Tehát ureával ürül a nitrogén. Nevezheted ammóniának is, tök mindegy. Valójában tényleg az ammóniát kell kiválasztani.


"egy 80 kg-os embernek ehhez meg kéne ennie naponta 80 dkg húst, ez már bőven több a "jól lakok" mennyiségnél."


Hááát.. 76 kilósan én azért.. a fizikai boldogságomat megkönnyítené, ha 80 deka zsíros hús lenne előttem minden nap :)


"3 grammhoz már irdatlan sok hús kellene, oda már kell valamilyen kiegészítő."


Nem kell 3g/ttkg fehérje, az már több mint amennyi hús egy nap jólesik. Gyúráshoz sem kell ennyi.


"Csak hússal nem igen lehet túl sok fehérjét enni,"


És ez a lényeg!


"Elég, ha hitelesebb forrással támasztod alá a saját állításodat. Hajrá."


Az ember húsevő. Ezt támasszam alá?


Ok. Kérlek szépen, menj ki egy erdőbe. Hidegfegyvereket és hálózsákot nyugodtan vigyél magaddal, + sátrat.


Élj kérlek. 2 hónap múlva találkozunk, és meglátjuk milyen étrenden maradsz életben. Ha megpróbálsz búzaevőként élni, akkor (mondjuk 2 hónap alatt nem) de meghalsz. Húst fogsz keresni, hogy élj, ahogyan a természeti népek között ez teljesen normális. Milyen bizonyíték kell még?


Amíg nem bizonyított, hogy a húsfogyasztás káros, és amíg az embert félig húsevő (másrészt zöldségevő) 'állatnak' soroljuk be legjobb ismereteink alapján, addig eléggé meredek a káros húsevésről írni. Főleg miután azt is látjuk, hogy a húsevést megpróbálják szénhidrátevéssel kiszorítani. Nem igényel bizonyítást, csak legalább egy nyitott szemet, hogy meglássuk mivel jár a húsevés visszaszorítása, a gabonaevés elterjesztése..


Ezt összekapcsolni a betegségiparral, megérteni a megélhetési tudományt, igen ez már kicsit nehezebb, erről tényleg lenne mit írni, olvasni.

2014. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

EXTRÉM MAGAS FEHÉRJEBEVITEL


De hát milyen extrém magas fehérjebevitelről van szó?


Én magam írtam le, hogy ha valaki 15 kiló proteinnel kitömi a belét, akkor az kiszakadhat, az ember pedig meghalhat. Ha leszúrják és perforál a gyomra/bele, akkor is meghalhat.


De normális emberekből és normális helyzetekből induljunk ki, még a testépítők is 2 és 3 g/ttkg fehérje között esznek mert fölösleges a több, nem kívánja az ember és nem fejlődik tőle jobban, 2g/ttkg fehérje 'sok', és elég, és nem extrém, és nem ismert káros hatása :D


Miről van még szó? :)

2014. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Még mindig a saját véleményedet szajkózod. Valami szakértő vagy legalább? Ez a szakmád? Mitől hitelesebb ez, mint bármelyik cikk az interneten?
2014. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!