Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő étrendet kitudná...

Tömegnövelő étrendet kitudná valaki javítani?

Figyelt kérdés

Egyszer már feltettem egy hasonló kérdést de ott még ékezetek nélkül és nem is írtam les sok mindent magamról, emiatt 1 válasz érkezett és az se nevezhető hasznossnak, de nem baj :)


Szóval: 43kg,152cm és 12 éves vagyok (tegnap volt a szülinapom :D)


Ezen a héten az étkezésem nem volt valami jó. Megpróbáltam reggelente tojást enni, 2 nap csirke mellet illetve combot is sikerült fogyasztanom krumplival.


Nem volt a legjobb de jobb mint a semmi.

Egyébként a fegyencedzést tolom, az első lépést átugrottam, de most komolyan, fekvőtámasz falnál? Kapásból csinálok 100-at. A többi se volt nagyon megterhelő. Jövő héttől jönnek a harmadik lépések.2-3 év múlva majd szeretnék kondiba járni.


Tehát valaki írna egy egyszerű étrendet? Lehet nem sikerül majd mindig, de tartani fogom magam hozzá.


4 edzésem van egy héten.Általában 14:30kor kezdődnek de van amikor egy picit hamarabb vagy később.


Reggelire tudok enni: tojást,zabpehelyt vagy valami hasonló nem a legdrágább ételt


Második étkezésként én egy sima szendvicsre gondoltam amiben vaj, csirkemell sonka, zöldség (leginkább uborka,paprika) esetleg néha sajt lenne.


Az ebédet azt nem tudom.


Ugye most járunk az edzésnél, tehát edzés után: banán


Vacsora: szintén nem tudom



2014. ápr. 18. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Edzés után is egyél. Szerintem ilyen fiatalon, mind1, hogy ebédre mit eszel, csak egyél. Nyilván érdemes az iskolában. Megeszel mindent az elég. Ott általában úgy van kiszámolva, hogy a fejlődéshez ideális. Aztán az edzés után szintén egy meleg ételes verziót kéne magadba erőltetni. Vacsorához pedig.. Nem tudom mekkora étkű vagy, de szerintem tolj be egy reggelit és egy tízórait együtt. A zabpehely mellett pedig puffasztott rizst eszegess. Akár a tízóraid mellé, stb.

Arra figyelj, hogy elalvás előtt 2 órával ne egyél már és az utolsó étkezésed ne legyen brutál megterhelő.

2014. ápr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked a sárga kapszula című könyvet, olvasd el, a neten megtalálod!


Illetve ezt is érdemes elolvasni:

[link]


Ugyanezen az oldalon sok tömegnövelő étrend is van, találsz bőven.

2014. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm eegyelőre a válaszokat várok még azért :)


A sárga kapszulát pedig akkor elolvasom


A menzás kaját meg inkább hanyagolom :P az összes hányadék, a második ami néha ehető.


A mai ebéd egy jó nagy adag gulyás leves volt :D

2014. ápr. 18. 16:45
 4/15 A kérdező kommentje:
Inkább ezt adnák kötelező olvasmánynak, tanulok is de nem úgy hogy halálra unom magam, seg.g szálkásítás, puhapö.csök.. hmmm, mi van még ebben a könyvben? :)
2014. ápr. 18. 17:25
 5/15 A kérdező kommentje:

Elolvastam az első kettő fejezetet, a terv a következő:


Reggeli: 3 nap tojás, 4 nap zabpehyel (legyen változatsság, bár a könyv szerint nem kell, de azért nekem fontos)


Tízórai: puffasztott rizs


Ebéd: ami van :)


Edzés után, uzsonna: valami gyümölcs


Vacsora: zabpehely,puffasztott rizs


És most erre várom a kritikákat

2014. ápr. 18. 18:47
 6/15 anonim ***** válasza:
fegyencedzéssel nem nagyon fogsz tömeget növelni :)
2014. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia, 12 évesen ez simán jó szerintem, ráérsz még azzal a sok hülyeséggel később is törődni. Ilyen idős korban, ha mozogsz rendesen a napi tábla csokit is lazán elégeted :)


Súlyzós edzést még ne nagyon csinálj, ráérsz 15+ éves korodban is.

2014. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szerintem a fegyencedzéssel tudok szerezni egy alapot :) Meg majd a későbbiekben bemelgítésnek is jó lesz.


Én 13 évesen kezdenék sulyzós edzést, akkor még csak itthon, 1-2 sulyzóval( [link] és 14-15 éves koromtól mennék terembe.

2014. ápr. 20. 17:09
 9/15 anonim válasza:

Reggeli: pipa


Tízórai: pipa


Ebéd: "ami van"-csak ha nagyon nem tudsz mást, de inkább rizs, vagy krumpli, plusz csirkemell vagy comb, akár még sovány sertés, ha nem vagy hízékony és valami zöldség, karfiol, paprika, uborka stb.


Edzés után, uzsonna: "valami gyümölcs"-na itt stop! ez nagyon fontos étkezés, közvetlen edzés után jó ha valami gyors felszívódású szénhidrátot eszel, a tápkiegektől ne félj nem bántanak ;) edzés után fél órán belül zabpelyhes banán turmix is jó, ha nagyon nem csúszik


Vacsora: "zabpehely,puffasztott rizs" is jó lenne, de mondjuk egy pár tojás, vagy zsírszegény túró, hal ilyesmi


A folyadékot pedig ne felejtsd ki! Lehetőleg ásványvíz és kb napi 4 liter. Remélem tudtam segíteni! Sok sikert, és NE ADD FEL!

2014. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. ápr. 20. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!