Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Végeztem a tömegnöveléssel,...

Végeztem a tömegnöveléssel, mi a teendő? Aerob edzés?

Figyelt kérdés

Egy fél éve kezdtem el tömegelni, alapból volt izmom de elértem a célom, csak zsírosodtam is alatta, igy nem igazán látszik az izom növekedés.

Zsirégetésre megfelelő az az aerob edzés(a sulyzós edzések mellett) hogy 50-60 perceket sétálok a futópadon a teremben? Folyamatosan, gyorsan megszakítások nélkül. Le fogok így fogyni az izmomról?


2014. ápr. 3. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szálkásító időszakot szoktak tartani, szálkásító étrenddel, majd kezdődik elölről.
2014. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szálkásító étrendem az van, teljes kiörlésű kenyér, csirkemell, zoldségek, tojás stb.. nem iszom cukros üdítőket és nem eszekcsipszeket meg semmilyen ilyet:D

viszont az gondolom nem elég hogy betartom az étrendet + sulyzózok, mert akkor nem híztam volna el egy kicsit..

A kalóriékra figyelek + heti 3x-4x 60 percet sétálok a futópadon, ez így jó zsír égető aerob edzésnek?

2014. ápr. 3. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak diétával is lefogyhatsz, mert ha kevesebb kalóriát viszel be a szervezetedbe, mint amit az felhasznál, akkor a biológia törvényeinek engedelmeskedve mindenképpen súlyt veszítesz. Persze te nem szimplán súlyt szeretnél veszíteni, hanem zsírt, mégpedig úgy hogy a lehető legtöbb izmot megtartsd. Vagyis legyen sok fehérje és kevés szénhidrát, hogy mennyire sok illetve kevés legyen az teljesen egyénfüggő, vagyis ki kell kísérletezni magadon. Ha fogysz heti 0.5kg/50testúlykilogrammot, akkor minden rendben van. Ha kevesebbet fogysz, akkor még vissza kell fogyni a szénhidrátbevitelt, ha többet akkor meg több szénhidrát kell.

Ezért kell számolni a kalóriákon túl a makrotápanyagokat is.

Neked nincs (igazi) szálkásító diétád, hiszen akkor azt írnád, hogy napi ennyi ch-t eszel, és ennyi fehérjét.

A kenyeret (teljesen mindegy milyen kiőrlésű) nyugodtan elhagyhatod, helyette szénhidrátforrásnak rizs és zab menjen!


Egyébként aerob edzésnek megfelelő, amit írsz, feltéve hogy a sétán szón erőgyaloglást értesz!

2014. ápr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tömegnövelésnél mindig jön valamennyi zsír. Nem könnyű elérni, és csak néhány ember adottsága, hogy ne jöjjön.


És igen, érdemesebb a makrotápanyag mennyiségeket számolgatni a kalória helyett. Akkor lesz rendes szálkásító diétád, ha a jó élelmiszerforrásokat felhasználva majd tudod, hogy miből mennyit vittél be, beállítod, és ráállsz erre a sémára.


Egy jó sikeres szálkásító diéta mellé pedig meg kell hagyni a súlyzós edzést, és mellé betenni heti 3-5 db aerobot, közepes intenzitásút.

2014. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!