Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés után, előtt mit/mikor/me...

Edzés után, előtt mit/mikor/mennyit?

Figyelt kérdés

Teljesen összezavarodtam ,mert tényleg mindenki mást ír.

Vékony testalkatú vagyok, a hasamon van egy kis fogyni való, de nem különösebben zavaró.

Egy hónapja heti 2-3 nap keményen edzek (Rubint Rékára többnyire) és mivel mindenképp az izmosodás lenne a cél,úgy tudom utána kell fehérjét bevinni. (eddig tejet ittam,majd 1-2 órán belül ettem pl. ebédet)

Nem vagyok biztos magamban, sem az edzést illetően,hogy ez e a célnak megfelelő, sem a táplálkozás terén.

Valaki tudna nekem segíteni? :)

Előre is köszönöm!

20/L



2014. ápr. 3. 13:14
 1/5 Osynho ***** válasza:

1. Izmosodni leghatékonyabban súlyzós edzéssel tudsz.

2. A teljes napi bevitel számít fehérjéből, szénhidrátból, zsírból. Tehát nem csak edzés után, hanem mindig, mivel a pihenés közben regenerálódnak az izmok, ekkor is fejlődnek.

3. A tejet milyen megfontolásból ittad? Az a 3g/100g fehérje nem valami combos, főleg a tejcukor és zsír mellett, amit megiszol vele.

2014. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Elfogyasztott kalória értéke,annak fehérje ,szénhidrát aránya,elégetett kalória mennyisége..nem lehet ezt online tudni kellene mikor miböl mennyit eszel.amikor tonázol mennyit égetsz pihensz e rendesen kiegyensúlyozott e az étrended szb stb
2014. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tejet olyan megfontolásból ittam,hogy mivel nem mindig jutok fehérjéhez abban az 1-2 órában ez is több,mint a semmi.

Ennyire nem szeretnék én belebonyolódni,hogy azt is kiszámoljam,mennyit égetek edzés során stbstb. Nem egy izomállat akarok lenni csupán egy kicsit formásabb. :)

Egyébként többnyire súlyzós edzéseket végzek, erre azért rájöttem én is.

2014. ápr. 3. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:

tej az felesleges edzés után a kazein lassú felszívódású fehérje és neked edzés után tejsavó fehérje kéne.


lányként nem kell szedned semmit ha nem akarsz nagy lenni vagy túl izmos, formáláshoz elégséges fehérje, és szénhidrát kell. legyen tojás, hal, csirkehús rizzsel ilyenek. sima kajáktól ha ezeket eszed kellő mennyiségben akkor fogsz formálódni, persze vigyázz mert ha mellé eszel sok összevissza cukros sütiket meg zsíros pacalt már zsírosodni fogsz nem formálódni.

2014. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért egy vitamin jó volna. Olvasd el a Sárga Kapszulát! Sok összezavarodástól mentesíteni fog. Ha nem találod sehol a neten, szólj.
2014. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!