Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek neki az edzésnek?

Hogyan kezdjek neki az edzésnek?

Figyelt kérdés

Hogyan kezdjek neki az edzésnek? 17 éves fiú vagyok, felsőtestem elég vékony, kevés izomzat van rajta, de jó alapanyag. A combom, vádlim jóval vastagabb és izmosabb, talán azért, mert régebben sokat bicikliztem, vagy sokat gyalogolok, nem tudom. Elszeretnék kezdeni gyúrni, testet építeni, itthon, konditerem nélkül... Legalábbis egyenlőre biztos. Arra gondoltam, hogy biztos vannak itt olyanok, akik értenek ehhez az egészhez, tudnak nekem segíteni.

Nem tudom, hogy kezdjem, és mit csináljak.


Tudom, például, hogy fontos a táplálkozás. Pontosan milyen ételeket kéne ennem, mennyit szabad ennem egy nap és milyen időközönként?

Az edzéssel kapcsolatban; nem tudom, hogy pontosan milyen gyakorlatokkal kéne kezdenem, mennyit csináljak belőle, és hasonlók.


Szóval igazából minden érdekel, hogy milyen ütemtervem legyen, meg minden, csak nem igazán értek hozzá, és tudom, tudom nagyon jól, hogy vannak könyvek, amik ezzel foglalkoznak, csak az az igazság, hogy jelenleg nincs pénzem arra, hogy kiadjak rájuk 2 - 3 vagy 4 ezer forintot.


Természetesen az is megteszi, ha csak valaki küld egy linket, ami segít az ilyen zöldfülű, kezdő amatőröknek is, mint nekem, világos nyelvezettel, tudjátok, én is keresgéltem neten, de nem tudom, hogy melyik megbízható, mivel kb. mindegyik mást állított.


Láttam már, hogy többen írtak ki kérdéseket erről, de nem sok helyen láttam kielégítő választ, vagy olyat, ami 100% érthető lett volna, bár az igaz, hogy nem néztem végig az összeset.


Előre is köszönöm a válaszaitokat és segítségetek!


"A férfinak nincs joga a fizikai edzés terén amatőrnek lennie. Szégyen számára anélkül megöregedni, hogy látta volna azt a szépséget és erőt, amire a teste képes."

- Szókratész



2014. márc. 25. 06:36
 1/3 anonim ***** válasza:
olvasd el a sárgakapszula címû ebookot, ha otthon akarsz edzeni keress saját testsúlyos edzésterveket, leírásokat pl fegyencedzés címû könyv,de ne ragadj le nàla... + jó a kettlebell is.
2014. márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Arnold Schwarzenegger - A testépítés nagy enciklopédiája letölthető pdf-ben a netről.
2014. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 F.Gergő válasza:

Táplálkozás: 2g fehérje és 5g szénhidrát testsúlykilogrammonként, ennyit kéne bevinni naponta, ha edzel, ha nem. Lehetőleg kerüld a cukrokat és a fehérlisztet (péksütik). Fehérje: húsok(hal,csirke,marha stb),tojás,túró.

Szénhidrátok: rizs, tészta, zabpehely(nagyonjó reggelinek).

Legalább ennyi zöldséget is egyél meg: brokkoli,paradicsom,uborka stb..

Heti 3-4 edzés elegendő, ne edzd túl magad, pihenj sokat- ekkor fejlődik az izom.

Bővebben: [link]

2014. jún. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!