Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 éves vagyok 1 vesével...

15 éves vagyok 1 vesével kondiba járok ha iszok fehérjét edzések után lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
2014. febr. 27. 18:52
 1/8 anonim válasza:

Szia! Nem tudom, hogy kivették vagy 1 vesével születtél, de gondolom minden évben jársz dokihoz ultrahangra . Ugyanis mindenképpen tőle kellene ezt megkérdezned!

Én is 1 vesés vagyok, nekem kivették és érdekel ez a téma, mert én is sportolok. Néztem google-ban cikkeket a kérdésedről, de nem tudom, hogy higgyek-e nekik...

18L

2014. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen járok ultrahangra minden évben és amúgy kivették.
2014. febr. 27. 20:08
 3/8 mrlacko ***** válasza:
Egyetlen olyan tudományos kutatást sem publikáltak, mely alátámasztaná a magas fehérjefogyasztás vesékre gyakorolt káros hatását. Ha a veséd jól működik, semmi problémát nem okozhat! Csak legyen a folyadékpótlás rendszeres és bőséges. Egy turmix kb. 25 gramm fehérje, ennyi van 2 szelet húsban, nem egy brutális adag.
2014. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Orvost kérdezd, de gondolj bele: mivel egy veséd van így ennek az egynek kell végeznie a fehérje kiszűrését a hiányzó másik helyett is. Tehát így is sok a feladata, ha te még több fehérjével bombázod egyszerre a vesédet, akkor nagyon meg fogja szegényt terhelni a sok meló... de kérdezd meg az orvosod!
2014. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mrlacko ***** válasza:
43%

Kedves előző! Csak egy agyad van, ne gondolkodj vele túl sokat, mert nagyon meg fogja szegényt terhelni! Először is a fehérje már emésztés közben aminosavakra bomlik, majd bekerül a véráramba. Az szövetek (edzés után leginkább az izmok) felveszik a szükséges aminosavakat és fehérjéket építenek belőle. A felesleges aminosavakból a máj cukrot készít, ennek a mellékterméke a karbamid, amit majd a vese választ ki. Ez az egyik fő feladata, nem károsítja! A szívedet sem, hogy vért pumpál...

[link]

[link]

2014. febr. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudni mi miatt vették ki az egyik veséjét. Valószínűleg hajlamosabb lehet bármilyen vese betegségre, ezért ellenőrzik minden évben. Nem hiszem, hogy bármelyikünk felülírhatja az orvosát. Vese betegeket egyébként is fehérje csökkentett diétára szokták fogni.

Kérdező kérdezd meg az orvosod, ő fog tuti választ adni.

2014. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én a helyedben mindenesetre inkább természetes állapotú fehérjéket fogyasztanék, mert a kféle készítmények összetételéért nem tenném tűzbe a kezem. Tisztázatlan eredetű összetevők pedig májat is, vesét is károsíthatnak.

De legjobb, ha a kezelőorvosoddal kozultálsz.

2014. márc. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Péter Amdrás válasza:

Válasz az 1 vese kérdésre:

Az éves ellenőrzésnél bizonyára végeznek nálad teljes vérkép laborvizgálatot. Ami esetedben érdekes, az a maradéknitrogén a véredben. A fehérje és építőelemei, az aminosavak nagy része karbamiddá bomlik le, de egy része más nitrogéntartalmú vegyületekké (ezek közül a kreatinin a legérdekesebb.)Ha ezek nem szaporodnak fel nagyon, akkor az egy veséd is győzi. Erről a doki tájékoztat. De azért vigyázz vele, a magas nitrogéntartalmú ételek (sok hús, de főleg a jó finom tőmény halászlé) nem neked való.

2014. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!