Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megszabad enni nyersen a...

Megszabad enni nyersen a tojást? Mert hallotam akik gyúrnak azoknak nagyon jó, sok benn a fehérje.

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 08:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
basszus igen ismerjük az olyan kajákat sütiket amik nyers tojásból vannak, de ez nem a gasztro rovat banyek, itt a tojást a fehérjepótlás miatti fogyasztás céljával kérdezik napi 20* és arra bizony nem jó nyersen... nem kell bizonygatni, hogy a tiramisu meg stb is abból van, mert azt rohadtul nem fehérjepótlâlásnak, hanem desszertnek fogyasztod és rohadtul nem akkor amikor éppen diétát tartasz...
2013. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
Az igazi majonéz is nyers tojásból készül.
2013. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nagyapám minden reggelt úgy indított, hogy letolt egy nyers tojást egy kupica pálesszel. 93 évet élt az öreg :)
2013. dec. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nagyapám 50 évig dohányzott, most 83 éves, akkor kezdjem a cigit én is?
2013. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Igen, az jó, "sok" benn a fehérje, csak nem nyers tojás által, amiből alig szívódik fel valami. Mondjuk én azt sem értem, miért kell ötvenedjére is feltenni ezt a kérdést, illetve egyáltalán valakinek hogy jut eszébe nyersen tojást enni fehérjebevitel céljából.

A kaják egy más terület, semmi köze a testépítéshez.

2013. dec. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"A kaják egy más terület, semmi köze a testépítéshez." Azt hiszem ezzel a kijelentéseddel elég sokan vitatkoznának... :D


Amúgy a nyers tojás testépítők általi fogysztása kb. 20-30 évvel ezelőtt volt divat, de könyörgöm, azóta rájöttünk pár dologra amit érdemes lenne észben tartani. Saxx-nak igaza van a leírásában, a nyers tojás biotin gyilkos.

2013. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Jó,nem általánosságban értettem, hanem hogy milyen kajákba raknak nyers tojást, kissé rosszul fogalmaztam. :-) De örülök, hogy megjegyezted, legközelebb jobban figyelek. :-)
2013. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

Csak megerősíteni tudom.

A nyers tojásban egy csomó fehérje nem szívódik fel, megy a fosodba, viszont hőkezeléssel ezek felszívódnak, szóval szerintem mindenki láthatja, hogy ezzel nem vagy előrébb.

A másik dolog a biotin megkötése. Az ilyen hülye példákkal meg hagyjatok már föl, nem arról szól a kérdés, hogy ki tud több ételt felsorolni, amiben van 1-2 nyers tojás/tojásfehérje, mert itt rendszeresen legalább napi 5-10 tojásról is szó van, nem egyről és nem néha néha, szóval a biotinhiány és a szalmonellaveszély azért nem kicsit fokozódik.


Az is elég gyenge kapaszkodó, hogy ilyenkor az emberek mindig felhozzák a nagyszüleiket, vagy bárki mást, aki EGYSZERI ESET, mégis úgy emlegetik, mintha egy több ezer emberen végzett esettanulmány lenne. Az én nagyfaterom 14 éves kora óta masszív dohányos, szintén 83. Akkor? Volt osztálytárs 35-el koccant, kitörte a nyakát, nagynéném 100-al borult Trabanttal, horzsolásokkal megúszta, most akkor ebből levonod, hogy nem is függ össze a nagyobb sebesség a nagyobb veszéllyel? Mert ha ilyen egy-két eset alapján vonsz le általános örök érvényű következtetéseket, akkor hülye vagy.

2013. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Azt a rohadt. Félelmetes, ami itt ment, nem tudom hogy bírtátok, srácok :D

-a nyers tojás nem csak azért nem jó, mert szalmonellás lehetsz, van 50 másik szempont

-de apai dédnagyapám unokatestvérének a kishúgának a felesége is ette, mégsem lett szalmonellás

-de itt sokkal többről beszélünk, mint alkalmanként 1-2

-de a tiramisuban is van


:D

2013. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szavazz csak le gyökérgyerek;)

Régen azt jelenti, hogy elvesztetted a vitát, ha mást már nem tudsz, mint hallgatni és leszavazgatni.

2013. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!