Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Küzdősporthoz milyen táplálék...

Küzdősporthoz milyen táplálék kiegészítőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Egy héten 5 alkalommal edzek. 3 technikai 2 erősítő edzés. Az erősítéskor teljes test edzést végzek. Tömegelés nem célom, inkább zsírvesztés.


A MultiProPlus alapból megy.

Eddig edzések után 100% Whey Proteint ittam, fehérje pótlásnak meg regeneráció szempontjából.


De most olvastam [link]

az aerob mozgás mellé ajánlott tápkiegekről.


Érdemes lenne a fehérjéről átállnom az aminosavakra?

A két fogalmat nem kell részletezni tisztában vagyok vele, hogy aminosavakból épülnek fel a fehérjék.

Csak arra vagyok kíváncsi, hogy a regenerációt melyik segíti jobban elő?

Én az aminosavra gondolok, mert ott már nem kell szétbontani a peptidkötéseket.(de ez csak elmélet)


Illetve ajánlották a Fighter Fuel 1,2 (PeakShop) termékeket.

Érdemesebb lenne azt vagy külön megvásárolni a weblapon említett termékeket?

Mert a Fighter termékekben is azok elegye van, csak nem tudom milyen arányban.


Esetleg még izület támogatónak mit tudnátok ajánlani?


Előre is köszi!


2013. dec. 8. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is küzdősportolok. Tejsavó fehérje és vitamincsomag az alap, szerintem ez a Fighter Fuel nem éri meg, ha van pénzed inkább ízületvédőt vegyél (Arthroxon), ha még van akkor BCAA és glutamin.
2013. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 clint ***** válasza:
mivel álloképességi sport én inkább a no fokozókat ajánlanám előszőr, de egy vitamin és egy fehérje sem árt...
2013. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Egyébként nem igazán értem az aminosav és a fehérje termékek közti különbséget.

Mármint..egy jó minőségű tejsavó fehérje tartalmazza az esszenciális aminosavakat elegendő mennyiségben, akkor miért van arra külön termék?

Csak arra tudok gondolni, hogy a kész fehérjét a szervezet le kell bontsa aminosavakra, az aminosavakat mg már ugye nem kell, így az emésztést könnyíti meg a felszívódást gyorsítja.


Erről mi a véleményetek?

2013. dec. 9. 00:39
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt még kifelejtettem, hogy az aminosav nem alkalmas étkezés helyettesítésére, vagy fehérje pótlásra, tehát így ránézésre a fehérje sokkal komplexebbnek és hatékonyabbnak tűnik.


De nyilván van még valami, amiről nem tudok, mert különben nem lenne kereslet az aminosavakra.

2013. dec. 9. 00:44
 5/8 clint ***** válasza:

így is van, a fehérje ugyanaz mint az aminosav, épp ezért én az aminokat sosem tartottam másnak mint luxuscikknek.

max a nagyobb mennyiségű bcaa vagy glutaminnak van értelme, de az is inkább az izomméret miatt...

én akkor is elsősorban a no fokozókat ajánlanám neked, godolj a ufc bajnokokra mivel támogatják őket...

2013. dec. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már nézegettem NO-fokozókat, de majd csak versenyfelkészülési időszakban tolnám egy kis B-alanin, meg L-Carnitin mellett.


Addig regenerálódásnak elég a fehérje meg a vitamin, meg valami izület támogató.


Köszi a megerősítést és a válaszokat!

2013. dec. 10. 12:09
 7/8 anonim válasza:
én nem.szedek.semmit
2013. dec. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezzel a kérdésemmel nem azt akartam mondani, hogy minden áron táplálékkiegészítő kell egy sporthoz.


Lehet anélkül is űzni, de nem mindegy milyen szinten.


Pl.: régebben versenyúszó voltam. Heti 12 edzés, mindegyik 2 órás, kivéve a szerdaiak, az 1.

Szinte nincs az a pénz, hogy ennyi edzés mellett biztosíts magadnak annyi tápanyagot normál kajából, hogy a szervezeted ne kezdje leépíteni az izomzatot.

Az izomzat viszont meg kell a sportokhoz.

Most nyilván..akinek van pénze, mindig megveszi az egészséges tápanyagokat elegendő mennyiségben. De szerintem nem sok embernek van arra pénze, hogy akár ebédre meg vacsorára is jó minőségű húst vegyen, napközben meg megfelelő zöldséget/gyümölcsöt.

Na most meg Én még kollégista is voltam....


Sokan azért nem szedik, mert természetellenesnek tartják.

Hát szerintem az a növény amit eténgázban érlelnek (télen), vagy az a hús ami olyan állatról származik, amely két nap alatt fejlődött ki tömegnövelők miatt..hát nem tudom...


De am..aki nem sportol azoknak is jók. Vitamin mindig kell, de a gyümölcsök nem juttatnak eleget a szervezetednek.

Vagy például egy fogyókúrázó, tökéletesen helyettesíthet étkezést fehérjeturmixal..és lehet olyan aminosavakat juttatott a szervezetébe, amit mondjuk aznap nem vitt volna be(mondjuk nem evett húst). Most persze ha egy napig nem eszel rendesen nem halsz bele, de a szervezeted elkezd gyengülni...az meg ne kell..

2013. dec. 18. 07:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!