Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan csináljam?

Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Az érdekelne engem, hogy újra elkezdtem edzeni, 1hónapja. magasságom 177-78cm, súly 75-77 kg. Elkezdtem újra a súlyzós edzéseket, viszont nekem nem az lenne a célom, hogy kinézet tehát nem az , hogy most csupa izom legyek, hanem úgy arányos szeretnék lenni. tehát, hogy azért nézzek is ki valahogy(meg van most is az az alapizom, tehat nem vagyok az a vékony se nagyon vastag féle)meg inkább az erőre szeretnék menni. Egyrészt azért mert katona szeretnék lenni, és ugye ide kell az erő. Most még csak átmozgató edzést csinalom( heti 3edzés, + a tesi órák) decemberbe térnék rá a kezdő osztott edzéstervre, ami hétfő-kedd , csütörtök-péntek és még itt is úgy mindenre, ezt egy olyan februárig tervezem, és utána jönne csak a mell-bicepszes dolgok. szedni, multivitamint szedek(mega daily one) és edzés után tejsavó protein + gyors ch, illetve napi 5-6 x étkezek, megszokott lenni többek közt a napi kalóriabevitel. És abba szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan növelhetném emellett az erőm? pl fekvőtámasz , húzodzkozasbol orulok ha 8at megbirok csinálni, és hogy mit kéne máshogy csinálnom, hogy legyen erőm is és ne csak a kinézet , mert nekem mind2 kéne , a kinézet nem annyira mint az erő !?

2013. nov. 18. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! szerinted az úgy megfelelne ha felváltva csinálnám 3honapig a rendes tömelegőst, 3 honapig meg ezt ? :) illetve ennek a 12hetesnek, ha már túl vagyok az alapátmozgatásokon, elhagyhatom az első 4hetét ? (mert ugy látom,h az is csak egy átmozgatás féle)
2013. nov. 18. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen mehet felváltva is és a 4 hét után menj egy a második fazisra. Amúgy az eronoveles leegyszerűsítve nagy sulyokkal kis ismétlésszámmal. Ennyi az egész, te is osszedobhatsz magadnak egy tervet. Egy héten belül mindenre kell edzeni és elég egyszer hogy tudjon regeneralodni az izmaid

Eronovelesnel pedig elég 3-4gramm/ ttkg fehérje legyen 2.5 gramm /ttkg

2013. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tehat azt mondod , hogy ne hagyjam ki a 12hetesbol azt az első 4hetet az is része az edzésnek ? nem csak egy átmozgatás ? de ez, hogy több erőm lesz súlytemelni, ez nem csak súlyra hat ki igaz? így ki hat a fekvő felhúzásokra is ?!
2013. nov. 18. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:
egy kezdőnek kell az átmozgatás ha tömegelnél akkor 2 hónapig is teljes testet átmozgató edzés kell. Nem kell egyszerre nagy súlyokkal dolgozni. Igen kihat mindenre, tök mindegy hogy a tested emeled vagy vas súlyt vagy 2 teli vödör vizet
2013. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm :)
2013. nov. 18. 18:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!