Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nézik le a testépítőket?

Miért nézik le a testépítőket?

Figyelt kérdés
Miért van az a sztereotípia ,hogy egy zsák cementet se bír el stb...Irigység vagy tudatlanság? Meg aki kicsit tájékozottabb is , azzal okoskodik hogy jó hogy 120kilót nyomsz de lomha vagy..stb..
2013. okt. 12. 20:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Bennem is sajnos felépült egy előítélet, pedig nem nagyon jellemző rám. Ez minden bizonnyal abból ered, hogy eddig csak egyetlen egy olyan testépítővel találkoztam, aki nem volt egy utolsó sutyerák.


Legtöbben (hangsúlyozom: azok közül, akikkel eddig találkoztam) arra verték a nyálukat, hogy ők bizony ilyen meg olyan erősek, meg mikrogrammra pontosan étkezik mindenféléből, és bárki, aki nem így csinál, az egy falevél, egy zacskó ropi.

A lányok felé való imponálás nem azért zavar, mert nekem kisebbségérzetem lenne, hanem azért, mert az én megítélésem szerint egy lányok előtt folyton feszítő lufi pont azon a szinten van, mint a mellüket folyton kipakoló plázacicák. Egyik kategória sem a morilás minta. Legalábbis nekem.


Egyszer összeültünk sokan, ott volt egy srác, aki testépítő volt, egész este arról beszélt, hogy ő ennyivel szériázik, meg annyival nyom fekve, meg ő aztán erősebb a targoncánál is. Aztán éjfél körül elindultam haza, és megkérdezte, hogy miért megyek ilyen korán, és mondtam, hogy mert bicajjal vagyok, és 1 óra az út (elég messze laktam onnan), erre ő maga vallotta be, hogy ő ennyi km-t nem tudna tekerni, ő megemeli a maga 120 kilóját, aztán 10 percig pihen. Oké.


Legjobb, amikor a csoporttársam keménykedik az egyetemen a nagy felpumpált izmaival, az előadó egyik végében feszít egy lánynak, aki a másik oldalon van.. másik csoporttársam meg súlyemelő (versenyszerűen), és róla csak 1,5 évvel megismerkedésünk után tudtam meg. Láttam rajta hogy nagy darab, de nem tudtam, hogy ezt műveli. Ezzel csak azt akartam hangsúlyozni, hogy ő nem pózol jobbra-balra, pedig sokkal erősebb. Tisztelem is érte.


Gyúrjon az ember, nincs azzal semmi baj. Csak manapság a "testépítő" szó kapott egy negatív töltetet

2013. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Egyébként jelezném testépítőkről van szó nem a lejárok 1 órát heti 5x, hanem aki rendesen testépítő.
2013. okt. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Sajnos sok igazság van abban,amit a 4-es írt.És hát ne felejtsük el,hogy sok testépítő ugyanúgy lenézi az átlagembert,csak mert vékony(abb),de ha mást sportol mint a testépítés,akkor sem a szellemet nézik,hogy tesz magáért az illető,hanem azt,hogy nincsenek látványos izmai,és akkor már le is van írva,az is megkérdőjelezhető,hogy férfi-e egyáltalán,vagy kislány...Akkor mégis mit várnak fordított esetben,hogy őszintén tiszteljék őket? Szóval ha egy testépítő ennyire csak a látvány kategóriára hajt,meg,hogy mennyit nyom fekve,az már tényleg saját magát teszi nevetségessé,persze jellemzően ilyenkor is az átlagemberrel van a baj,hiszen egészen biztos,hogy csak tudatlanok,irigyek.De az is jó,amikor valaki nem olyan "tudományosan" étkezik,mint ők,konkrétan,amikor egy koxos okoskodik az egészséges táplálkozás témakörben...

Na,a lényeg,hogy akinek nem inge ne vegye fel,én is testépítek hobbi szinten,és tudom,hogy a nem testépítők körében is ugyanúgy vannak sztereotípiák,amik megmosolyogtatóak,még profi tornásztól is hallottam olyat,hogy minden testépítő "puffancs" és kész:)

2013. okt. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem irigységből nézik le a testépítőket, hanem azért mert egy normálisa gondolkodású ember nem is akar olyan hülyén kinézni mint ők!

A nők is undorodnak tőlük.

2013. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!