Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 13 éves gyereknek lesz bármi...

13 éves gyereknek lesz bármi baja a kreatin monohidráttol?

Figyelt kérdés

2013. okt. 6. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz, mivel a húsokban is van, ez természetes aminosav származék, nem kox.

Annyi van, hogy nagyobb mennyiségnél gyomorpanaszok lehetnek, szóval azért figyelni kellene az adagolásra. De 13 évesen még nincs értelme kreatint használni.

2013. okt. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem de akkor miért mondják hogy 18 alatt nem szabad?
2013. okt. 6. 09:40
 3/11 A kérdező kommentje:
és mennyit dobna a fejlödésben?
2013. okt. 6. 09:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Mert előírás szerint sok tápkiegre rá kell írni ezt a figyelmeztető mondatot.

Nálad nem sokat számítana, mert még a hormontermelésed sincs azon a szinten. Ráadásul 13 évesen még nem kéne súlyzós edzést végezni. Még rendes étrendet sem tudsz tartani, akkor még fölöskeges.

2013. okt. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

saját testsúllyal edzek de nem csak igy fekvő meg ilyenek hanem magasabb szinten muscle up is megy étrendem meg van

reggel 100gramm zab proteinnel, napköbe csirke-rizs-és valmi zöldség (összesen 500 gramm csirke és 250 gramm rizs) edzés után protein+dextróz, este egy csomag turó

2013. okt. 6. 09:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor gratula, mégis tudod mit kell enni. Ezt nem sok fiatal tudja. Jó lesz ahogy írod.
2013. okt. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
akkor van értelme a kreatinak?
2013. okt. 6. 12:10
 8/11 anonim ***** válasza:
igen, kipróbálhatod, de nem csodaszer.
2013. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, nálam csodaszerként hatott amikor tavasszal elkezdtem szedni. Igaz, bringázáshoz használom.


Eleinte enélkül kimentem Békásmegyerről Szentendrére és alig tudtam rendes tempóban tekerni. A lábamban az izom fájt és gyorsan fáradt. Alig mentem oda-vissza 25 km-t és fáradtan, kimerülten ültem le otthon. Ez többször is így volt.


Aztán elkezdtem szedni a kreatin monohidrát rágótablettát. Abból napi három db-ot rágtam szét, időben elosztva. pár nap múlva megint elindultam egy körre.


A lényeg, hogy három-négy alkalom után már észre se vettem és könnyedén rászántam magam egy 80 km-es körre, pontosabban elindultam, hogy megyek amennyit jólesik és a végén az lett belőle. Az átlag sebességem is folyamatosan növekedett a kreatin után.


Már évekkel ezelőtt, kb. 2004-ben nyáron szedtem kreatint és akkor is brutális hatása volt. Aztán utána már valamiért kimaradt. Akkori munkahelyi gondok miatt is.


Most nyár elején keztem szedni és megint brutál erőt adott és az izmaimat mint ha kicserélték volna. Volt benne erő és nem fáradt hosszabb intenzív erőkifejtéstől sem. Szóval jó dolog, ahogy tapasztaltam, mert robbanékonyabb és kitartóbb lettem tőle.


Viszont nálam, ha túl sokat szedek akkor néhány nap után feszül mindenem a testemben. Pedig az előírt max adag (az napi 5 tabl.)alatt szedtem előtte néhány napon keresztül.


A napi 3 szemtől éreztem, hogy feszül mindenem mint ha fel lennék fújódva.


Éppen út közben voltam és kb 40 km után már felhasznált a szervezetem annyi kreatint, hogy még pótolhattam egy negyedik tablettával az adagot és már nem éreztem a feszülést sem mert ilyenkor rengeteg folyadékot leadok, még ha bőven pótolom, akkor is. Sőt út közben az ásványi sókat is szoktam pótolni, mert korábban gyakron begörcsölt az izmom a sóvesztéstől. Amióta a sót is pótlom időnként út közben, azóta erősebb is vagyok és már sohasem görcsöl az izmom.


Amit a Kálium és Nátrium sóról tudni kell:

A tengeri sóban mindkettő megtalálható.

A Na hiánya csökkenti az erő kifejtést.

A K hiánya izomgörcsöt okoz.


Viszont egyikből sem tesz jót a túl sok.

Egy hosszabb túra alatt negyed grammokat szoktam bevenni tengeri sóból, legjobb a kulacsba szórni és vízben oldva meginni. Egyből erőre kapsz (pár percen belül).

2013. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ettől sem lesz nagyobb bajod, mint a dextróztól!
2013. okt. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!