Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv 15 évesnek?

Papa777 kérdése:

Edzésterv 15 évesnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 15éves vagyok, és szeretnék picit edzegetni itthon.

Korábban 2évig squashoztam, kb. 1éve hagytam abba.

Jövőre szeretnék járni konditerembe, de most még korainak tartom.

Egy edzéstervet szeretnék összeállítani, de ehhez kérnék most segítséget.

Mivel itthon szeretnék edzeni, csak egy-egy 6KG-s egykezes súlyzóm van,illetve a saját testsúlyom :D

Egy pár dolgot leírok, hogy könnyebben tudjatok segíteni összeállítani. Kb 180cm vagyok, és kb 63kiló. Amolyan átlagos testalkatú. Kb 30 szabályos fekvőtámaszt tudok elvégezni, illetve 2km-en olyan 8 percet futok normál tempóban. talán 2-3kg felesleg van rajtam.



2013. okt. 1. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
6 kilós súlyzócskával sajnos nem sokra mész. Töltsd le a fegyencedzést és alkalmazd. Kiegészítheted a két 6 kilóssal pár gyakorlatban, pl oldalemelés, koncentrált bicepsz, kitörés, ülve tarkóhoz engedés, tárogatás, stb.
2013. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan 15 évesen nem olyan korai konditerembe járni. Nyugodtan mehetsz!
2013. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-3 kg felesleg van rajtad, amikor 180 centisen vagy 63kg? Hát ez meg hogy lehet?
2013. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha ruha van rajtam, nem tűnik fel egyáltalán, mert alapból vékony a testalkatom, de póló nélkül látszik, hogy a hasamon van egy kicsi, illetve a combomon is.

Szóval pl nem látszódik a hasizom, mert van rajta egy kicsi zsírréteg.

2013. nov. 19. 19:25
 5/6 Sowilo ***** válasza:

Ha sima fekvőből már megy 30, akkor csináld szűken, szélesen, felemásan(egyik kezed felteszed valahova). Végezd falnál kézállásból is. Akkor van még az egylábas guggolás, sissy guggolás, felugrásos guggolás. Húzódzkodás és lábemelés függeszkedésből, mindkét gyakorlatot nehezítheted a kis súlyzócskáiddal, ha a lábad közé fogod. De gyanítom, erre nem lesz szükség még.


Otthon kb. ennyi, amit értelme van végezni.


Vagy: menj le nyugodtan konditerembe, és végezz 3 hónapig hetente háromszor teljes testes átmozgató edzést, majd térj át osztott edzéstervre. Ezeket nem részletezném, google a barátod. 15 évesen már elkezdheted, de ésszel.

2014. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
csináld a saját testsúlyost aztán ha úgy érzed 1 jó hónap után már csinálhatsz heti 2-3x egy átmozgatót ahogy az előző is irta.
2014. ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!