Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan gyúrhatnám ki magam...

Hogyan gyúrhatnám ki magam erre a szintre?

Figyelt kérdés

Először is, a témához semmi közöm, így ha baromságokat kérdezek, kérlek normálisan mondjátok meg. Magas vagyok, de a genetikám az smafu. Nagyon nehezen hízom, izom sem jön rám. Szeretnék egy kicsi tömeget növelni de csak annyira, hogy "formásabbak" legyenek az izmaim. PL a karom most undorítóan formátlan, mintha egy pálcából állna az egész. Nem szeretnék kétajtós szekrény lenni, de úgy minimálisa, ízlésesen jó lenne ha tudnék változtatni. Máshogy nem tudom elmagyarázni. Tömegnövelőt mondogatják nekem, de ha esetleg abbahagynám (egész életemben nem akarok tömegnövelőzni) félek, hogy "eltűnne" az izmom, mivel diétával nem hoznám be a lemaradást. Ha mondjuk vagyok 70 kiló, és tömegnövelővel leszek 75 (edzés, izmosodással) és abbahagyom, akkor visszacsúszok 70-re?

Igen, ostoba, hülye kérdések, de tényleg semmit nem tudok a témáról.



#izom #formálás #gyúrhatnám #ki magam
2013. szept. 30. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem egy tápkiegre kell építeni, mert az kevés lesz, hanem tömegnövelő ÉTREND kell, aminek része lehet az edzés utáni tömegnövelő, de nem az a lényeg.

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 4-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Ha az edzést abbahagyod, akkor nyilván összemész, a szervezet nem tart fent fölöslegesen izmokat. Ha edzel és nem megy utána elegendő kaja (mindegy hogy a tápkieg nem megy vagy szilárd kaja) akkor szintén összemész, mert az a kalória hiányozni fog.

2013. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 clint ***** válasza:

az, hogy összemész, nem jelenti azt, hogy a testsúlyod is, előfordul, hogy maradsz annyi amennyit felszedtél, de az izom csökken, emberfüggő.

Bár mivel te vékony alkat vagy sanszos, hogy a testsúlyod is visszamegy.

2013. szept. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!