Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tovább? 17/L Szálkásodn...

Hogyan tovább? 17/L Szálkásodni szeretnék, viszont nem vagyok biztos abban, hogy jól csinálom.

Figyelt kérdés

17éves vagyok, 166 centi és most jelenleg 54-54,5kiló.

Ez magában nem lenne sok, sőt a lábaim igencsak vékonyak, viszont a felsőtestem, a karjaim, a hátam, és a csípőm is puhos.

3hét diétával sikerült leadnom 2kilót(így vagyok jelenleg 54kiló). Semmi édességet nem ettem, napi 2liter víz, és heti 4edzést tartottam.

A hasamon maradt egy kis zsír, a lábaim viszont még katasztrofálisabban lefogytak.


Most szeretnék elkezdeni formásodni, szálkásodni.

Vettem Iso Whey Zerot, és heti 4edzés(2röplabda,2súlyzós) után szeretném inni azt, plusz továbbra sem eszek semmi édességet, és a reggeli kávémat is édesítőszerrel iszom, nem nassolok. Csupán 2hetente egyszer tartok egy 'bűnözési napot'. Ellenkezőleg viszont figyelek hogy minél több csirkehúst, zöldséget, gyümölcsöt egyek. Minimálisan tésztát, és kenyeret.

Szép lassan 1800kcal-ra szeretném emelni a kalóriafogyasztásom.

Így sikerülne elérni amit szeretnék?

Kicsivel szebb has, formásabb popsi,és vékonyabb kar.

Valamint, már most elkezdtem felemelni a kalóriaszintem, de már 1500-at is nehéz teljesíteni..

Szóval mit javasoltok, mit tehetnék az ügy érdekében?


Köszönöm szépen a segítséget :)



2013. szept. 14. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Pár kilót fel kéne szedni izomból hogy ha leszálkásítod szép legyen :) Mert ahogy látom ez a problémád.

A súlyzós edzés meg melette is van sok mozgás akkor jólesz ez :)

2013. szept. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez itt a problem:Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


Tehát ha izmot szeretnél növelni (nők szótárában formásodás ), akkor tömegnövelő étrend kell és súlyzós edzés. A fehérje legyen napi 2g x ttkg és a szénhidrátot kezdd 3g x ttkg-ról. Ha nem jön a tömegnövekedés, akkor emeled a szénhidrátot. Ennyi az egész.


Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

áá köszönöm szépen.

Még annyi, hogy reggelire, most áttértem a főzött kávéra. fél dl főzött kávé, fél dl tejjel, és 2édesítővel.

Esetleg ha visszatérnék a nescafe 3in1 classicra(amit kb 1dl tejben oldok fel, ugyanúgy édesítőszerrel, és mellé még zabpehely tejben feláztatva sok lenne?


na meg utána még iskolában egy szendvics, meg 2alma.

Ez lenne egy délelőtti evésem.

Sok szénhidrát?


Amúgy köszönöm szépen a segítséget. Fektettem egy kis hangsúlyt a fölös zsír eltüntetésére is(ami több kevesebb sikerrel össze is jött), és most inkább az izmosításba fektetem az energiáimat :)

2013. szept. 14. 21:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így nokedli.:) Sokkal több fehérje kell és szénhidrát is. Reggel is kellene fehérje, a kis tejben alig van, kellene pl protein tápkieg vagy főtt (vagy sült) tojás.

Suliba csirkemelles szendvics kell, teljes kiőrlésű kenyérrel. Tehát sok hús legyen. Délben is csirke-rizs-zöldség vagy hal-krumpli-zöldség, stb ilyesmi kaja. Edzés után tejsavóprotein+20-30g gyors szénhidrát, majd rá 40-50 percre megint húsos kaja. Este pedig sovány túró lefekvés előtt 1 órával.

Kb így néz ki egy tömegnövelő étrend, de a mennyiség is számít, amit fent leírtam.

2013. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!