Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Katona szeretnék lenni....

Katona szeretnék lenni. Hogyan készüljek rá?

Figyelt kérdés
Érettségi után el szeretnék menni katonának, de fizikailag nagyon rá kéne készülnöm. Jövő hónaptól járnék konditerembe, és kiváncsi vagyok, hogy hogyan is kéne elkezdenem, miből mennyit kéne csinálnom így az elején. Előre is köszi a válaszokat! =) 17/L

2013. szept. 9. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:

több lehetőség van

érettségi után katonai szakközépiskola is van, vagy a zrínyi miklós nemzetvédelmi egyetem.

vagy szimplán jelentkezel szerződéses katonának jelentkezel, de ott max a szolgálati idő 15 év.nyugdíjba nem tudsz onnan menni csak ha átvesznek hivatásos állományba.

a fizikai felvételi a katonaságnál a legkeményebb, és ne konditerembe menjél, hanem töltsd le fizikai felmérő táblázatát, és csak azokat a gyakorlatokat csináld amik ott vannak, mert abból van a felvételi is.

futás a legfontosabb!

2013. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

azt elfelejtettem írni, h szerződésesként ha felvesznek, honvédként kezdel, kb 3-6 hónapig, és a fizetése nettó 67 ezer ft.

erre számolj, innen lehet felfelé lépkedni a ranglétrán.

2013. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt vágom hogy mi hogy megy, utánanéztem, a fizikai részére vagyok kíváncsi. A kondi az muszáj lenne, mert a fekvőtámaszhoz azért mégiscsak kéne egy kis izom rám =D
2013. szept. 9. 22:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Futás: kezd 1km-rel, vidd le 10perc alá, utána fuss 2km-t azt is vidd le 10perc alá, ha ez is megvan jöhet a 3km (+200m) ezt olyan 15perc alatt lekéne futnod.


Fekvő = rakd fel a lábad egy padra és úgy 4x20-25 csak fokozatosan, először csinálj 20-at ha megy akkor nőveld. Vagy csináld meg a fegyenc edzést.

Felülés: 5x50, először 50. utána növeld 2x50, 3x50, 4x50, majd 5x50.


80 felülés 2perc alatt -ezt gyakorold be.

2013. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nagyon figyelj oda főleg a fizikumodra nagyon fontos a sok futás.De ami még fontosabb néz utána az alkalmassági előírásoknak mert minden kis testi hiba/rendellenesség kizáró ok lehet. pl:gerincferdülés, romlót látás stb..
2013. szept. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sativus válasza:
Fegyencedzés futással kiegészítve tökéletes
2013. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!