Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők, vagy témában...

Testépítők, vagy témában járatosak segítségét kérném!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves féri vagyok,nemrégiben sikerült becserélnem az egyik cuccomat egy weider fekpadra plusz súlyokra, mert megint elszeretnék kezdeni edzeni meló mellett. Az edzés simán menni meló mellett, mert nem olyan megerőltető munkát végzek, csak talán most a kajára nem tudok majd annyira figyelni.


A gond csak ott kezdődik, hogy én utoljára középiskolás koromban edzettem. 16 évesen jártam le a sulis konditerembe, ott nagyon sokat tanultam, kezdőként jöttek rám a kilók, tápkieget nem használtam, akkor tájt nem volt ennyire elérhető áron, meg ilyen választék főleg vidéken nem. A sulis terem szerény emlékeim szerint viszonylag jól fel volt szerelve, 5-6 ember kényelmesen elfért benne, volt fekpad, tárogatógép (nem tudom mi a pontos neve), mellgép, lábgép, kereszt csiga, hátgép, rengeteg fix kézisúly, korlát húzódszkodáshoz, guggoló állvány, meg talán egy két dolog amiket már nem ugrik be.


Nekem viszont van egy fekpadom, amiben lehet negatívan nyomni, és ferdén talán olyan 30 fokra tudom állítani. A végén meg van egy lábgép. KB 80 kg súlytárcsával rendelkezem,tegnap edzettem először, kipróbáltam mindent, amit itthon tudok majd csinálni, ehhez kéne egy kis segítség. Dolgoztam mellre, fekvenyomtam, majd negatívan aztán ferdén, utána tárogattam a fekpadon kézisúlyokkal, aztán lábaztam a csúnya kis lábgépen, utána guggoltam, guggoló álvány nélkül is sikerült... Húzódszkodtam egy rúdon, aztán csináltam néhány felhúzást. Utána meg jött egy pár bicepsz tricepsz gyakorlat az egykezes kézisúlyzókkal.


Kezdetnek nem volt rossz, viszont ez elég szerény, nem tudom úgy megdolgoztatni minden izmomat a lehető legváltozatosabb munkával ha csak ennyi minden áll rendelkezésre... Tudnátok segíteni? Írni néhány gyakorlatot, akár a fekpadot lábgépet kombinálni valahogy, esetleg testsúllyal végzett gyakorlatot közül olyat ami jó izomtömegnövelésre nem csak erőnlét fejlesztésre, esetleg egy edzéstervet, amivel jobban megtudnám magam dolgoztatni. Tudom, hogy egy teremben több munkagép van és sokkal gyorsabban és jobban fejlődnék, de nekem ennyi mindenem van, és ezekből kell kihoznom a maximumot.

Üdvözlettel. K. P.


U.i. tudom, hogy a body.builder-em is vannak gyakorlatok, de én kiváncsi vagyok a ti véleményetekre,plusz így még egy kissé személyesebbé is tudom tenni a dolgokat, hogy leírom mim van meg mim nincs...


Előre is kösz.


2013. szept. 4. 12:36
 1/6 Osynho ***** válasza:

"csak talán most a kajára nem tudok majd annyira figyelni."


Pedig a kaja a legfontosabb. Rendes tápanyagbevitel nélkül sokat ne várj. Miért nem tudsz figyelni rá?

2013. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdőként és újrakezdőként is heti 3 napos teljes testes edzés kellene 1-2 hónapig, majd mehet osztott edzés.

Tehát most pl: mell:fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), váll: vállból nyomás (vagy rúddal mellről), bicepsz: állva rúddal, tricepszre: hátsótámaszos tolódzkodás vagy rúddal állva tarkóhoz engedés (vagy fekve homlokra engedés), láb: guggolás, egylábas vádli állva, has: hasprés (vagy függeszkedve lábemelés).


Azért írtam több gyakorlatot, mert nem muszáj minden edzés napon ugyanazt csinálni.

Tehát minden edzésen (pl H, sz, p), minden izomcsoportra egy gyakorlat, gyakorlatonként 3-4 sorozat, sorozatonként 8-12 ismétléssel, kivéve vádli és has. Az mehet több ismétléssel is.


majd később leírom, hogy miket lehetne még végezni, pl osztott edzésnél.

2013. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat srácok!ű

Osynho, azért mert melóhelyre indoluk csomagolok valami kaját, ami nem épp a testépítéshez való, csak van itthon a hütőben, de majd erre is kitalálok valamit, ha más nem veszek valami tápkieget és napközben betolok egy párat úgy se próbáltam még, meg veszek normális ételeket, és azt viszem magammmal.

Montez, köszi hogy írtál, lehet hogy türelmetlen vagyok, de szerintem már mehetne heti 4 osztott edzés is :DDD Nem érzem magam gyengének, tudom, hogy valahol el kell kezdeni, de szerintem pikk pakk belerázódnék egy hét után.


Amúgy itt a fekpadon : http://www.youtube.com/watch?v=ecyPuD3GCEk

Ez sajna a legalapabb verzió, van olyan is, aminek az elejére egy scott padot rakhatsz vagy a lábgép helyére berakhatsz egy csigát és akkor tudsz lehúzni, ezzel pl megtudnám oldani hogy egyrészt a hátizmaimat is megtudom dolgoztatni ha a húzódszkodás nem elég, meg persze tudnék tricepsz lenyomást csinálni is. De hát nekem nem ilyen kombinált fekpadom van csak egy alap szóval nem ábrándozok! :D


Egyébként ha megnézitek a videót kb láthatjátok milyen a fekpadom, szerintem jó kis gép kezdésnek, most azt találtam ki, hogy a lábgép felső párnás részéhez erősítek egy kötelet, felülök a padon és akkor így tudom magam felé húzni a kötelet, szóval úgymond ez is egy afféle ,,kábeles evezés" amit így tudok vele csinálni, csak mivel nincs fix mozgás tartomány és a lábgépen a súlyok alul vannak nem az igazi. Próbálok kreatív lenni, valahogy ezt a hátgépes csigás megoldásra is kitalálom a magamét! :D

Bárki bármi ötlete, edzés terve van az általam leírt eszközökből, amit tud kombinálni bármi testsúllyal végzett gyarkorlattal ne habozza írja meg!

Srácok nektek meg külön köszönöt a gyors, segítőkész válaszért, ha van még mondanivalótok írjatok bátran!

2013. szept. 4. 13:18
 4/6 anonim ***** válasza:

nem az erő miatt kell heti 3 napos teljes testes, hanem főleg az ízületeknek kell újra beleerősödni.


amúgy négy napos: mell-bic, láb, pihi, váll-tric, hát.


Mell: fekvenyomás rúddal, fekvenyomás egykezessel döntött padon, tárogatás.

Bic: állva rúddal, állv egykezesekkel beforgatós, koncentrált (vagy kalapács.


Láb: guggolás, kitörés, merevlábas felhúzás, lábgépes gyakorlatok, vádli.


Váll: mellről nyomás vagy egykezesekkel vállból nyomás, oldalemelés, oldalemelés döntött törzzsel, csuklyára: vállvonogatás egykezesekkel vagy kétkezes súlyzóval.


Tricepsz: fekve homlokraengedés rúddal, ülve tarkóhoz egykezessel, hátsó támaszos tolódzkodás, szűk fekvenyomás, lórugás.


Hát: húzódzkodás, evezés kétkezes súlyzóval, evezés egykezes súlyzóval, felhúzás.


Nagy izmokra 4 gyakorlat, kisebbekre elég 3

2013. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Osynho ***** válasza:

"Osynho, azért mert melóhelyre indoluk csomagolok valami kaját, ami nem épp a testépítéshez való, csak van itthon a hütőben, de majd erre is kitalálok valamit, ha más nem veszek valami tápkieget és napközben betolok egy párat"


És melóhelyre indulva nem lehet rendes kaját csomagolni? :D Csirke + rizs valami dobozban. És ez is lehet hűtőben, nem csak a "nem testépítéshez való" kaják.


A csirkét megsütni semmivel se bonyolultabb, mint egy szendvicset elkészíteni és egyszerre elkészítheted a napi adagodat. Napi 20 perced csak van rá.

2013. szept. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, lehet vinni csirkés szendvicset is.
2013. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!