Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők segítségét kérném,...

Testépítők segítségét kérném, ha lehet?

Figyelt kérdés

Eddigi edzésem: heti 5x futottam összesen 60-100 km-eket, de most váltanom kellett, így megyek hetente 3x10km-t, és beiktattam mellé súlyzós edzést.


Eddig együtt csináltam a kettőt, tehát lefutottam a tizest, utána súlyzózás. Mostanra így viszont kb 2,5 óra alatt "készülök el", egyben nincs ennyi időm.


Feloszthatnám a súlyzós edzésnapokat és a futásokat? pl. h-sz-p futás, k-cs-szo súlyzós


Megtetszett a gyúrás, a fejlődés sem maradt el, de még elég kezdő vagyok, minden egyéb tanácsot is szívesen fogadok.

Köszi.


2012. máj. 4. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ha külön napon van a futás és a súlyzós edzés.

Ha pedig ugyanarra a napra esik (esett), akkor mindig előbb a súlyzós edzés legyen és csak utána a kardió.Ha fordítva végzed nem marad glikogén az izmokban a súlyzózáshoz.

Másik: ha izomtömeget szeretnél növelni, akkor legyen tömegnövelő étrended, ami azt jelenti, hogy a napi fehérjebeviteled 2-2,5g*testtömegkg és a szénhidrát pedig 5-6g*testtömegkg. Súlyzós edzés után jó lenne egy tejsavó protein+dextróz turmix, hogy minél gyorsabban visszatöltsd a tápanyagokat. Futás után is mehetne protein, ill. előtte pedig glutamin vagy bcaa.

Multivitamin is mindenképpen kellene, multi pro vagy mega daily one.


Súlyzós edzés menjen először heti 3 nap teljes testes, utána válts osztottra.

2012. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kimerítő választ! Akkor előbb súlyzó, de mint írtad, megoszthatók a napok edzések szerint, így fogom tovább csinálni.

Kifejezetten nagy izmokat nem szeretnék, sztem nem is sikerülne kox nélkül, ugyanis nő vagyok, inkább definiáltabb, formásabb szeretnék lenni felül is, alul a futás miatt egész jó virgácsokon szaladgálok :D

Ezeket a kiegészítőket feljegyzem, köszi. Régebben kaptam tanácsba ezért vitamin és BCAA valamint Cre-atp az ő tanácsára megy, a hosszútávok (maraton) miatt.


Még egy kérdés: a lemaradó izmokat hogy hozzam egyensúlyba?

2012. máj. 4. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, nőként nem lesznek nagy izmaid kox nélkül.:)

Viszont, akkor neked elég lenne 4g*testtömegkg ch is, nőknek annyit ajánlanak izomtömegnöveléshez. Peszre ennyi futásnál, lehet kevés lesz, majd meglátod.

A lemaradó testrészek szépen egyensúlyba kerülnek majd súlyzós edzéssel.

2012. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 4. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!