Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 évesen nem szabad súlyzózni?

Prto3inVitez kérdése:

15 évesen nem szabad súlyzózni?

Figyelt kérdés
Alább olvastam, hogy 13 évesnek nem ajánlottátok a nagy súlyokat...én 1 éve tolom fekvenyomás 60kilóval...akkor nem kéne?:D
2013. aug. 12. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán ajánlott. Még növésben, fejlődésben van a csontozatod,az izomzat meg minden. 13 semmiképp sem ajánlott max a fekvőtámasz hasprés stb súllyal nem. 15 sem igazán.
2013. aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Fegyenceddz!
2013. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csak fekvenyomsz, az úgy elég gáz. Félreértetted a dolgot: Nem nem ajánlunk nagy súlyokat 13 éveseknek, hanem egyáltalán semmilyen súlyzót. Ennek az oka: kicsi súllyal felesleges, itt nem akar senki rosszat a kérdezőknek (remélem:D). Nekem belegondolni is szörnyű, hogy 100-as ismétlésszámokkal bicepszezzek, nap mint nap. És semmi értelme, olyan terheléstől nő az izom, ami csak 8-122 ismétlést enged meg, esetenként 6-8 ismétlést csupán. 15 évesen már mehet a súlyzós edzés, 1 éve nem kellett volna elkezdenek. Kellene 2 hónap átmozgatás, és a legfontosabb, hogy normálisan csináld, ne rángasd a súlyt, azért az is nagyon fontos. Lehetsz te 25 éves, csinálhatsz 1 év átmozgatást, ha utána rángatózol nagy súllyal, akkor ugyan úgy megsérülsz, mint egy 13 éves. Max nem lesz belőle akkora baj. Az nem gond, hogy a csontjaid növésben vannak, mert nem akadályozza a súlyzós edzés, ahhoz nagyon nagy terhelés kell, ahhoz meg nagyon nagy izomtömeg, hogy az izmosságod miatt ne nőj. Amúgy meg azt ne mond, hogy konditerembe jársz, és csak fekvenyomsz?
2013. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem csak fekvenyomok, csak példának hoztam fel:) Volt átmozgatás is, 14hónapja , 12hónapja 5napos osztottal tolom 2hetente 1 pihenőnappal. Étrend nagyjából rendbe van lassan szálkásítani fogok:)
2013. aug. 12. 13:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Több pihenőnap kell, az izom a pihenés közben nő. Szerintem elég naturálban heti 3-4 edzés, egy izomcsoportra egy kemény edzés, kivéve has-vádli.
2013. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15 évesen már elkezdheted a súlyzós edzést, de ésszel, nem túlterhelve a derekad és az ízületeket.
2013. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocs hogy offolok de most mindenhol azt látom, hogy 8-12 ismétlést írtok a fejlődéshez, de valamiért úgy rémlik régen azt írtátok 4-5 kell. Vagy rosszul emlékszem?
2013. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Rosszul. Az már erőedzés lenne. Izomnövelésnél maradja 8-12 ismétlésnél. A sorozattal kevered. Letisztázva: egy izomcsoportra 3-4 gyakorlat, gyakorlatonként 3-4 sorozat, sorozatonként 8-12 ismétlés. persze néha mehet több ismétléses edzés is vagy lehet menni nagyobb súlyra is és akkor abból 5-6 ismétléses sorozatok, de alapjában a kb 10 lenne a jó.
2013. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor mennyi idpnként kell pihenőnap?
2013. aug. 12. 14:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Naturálban elég heti 3-4 edzésnap.
2013. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!