Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen okai lehetnek, hogy...

Milyen okai lehetnek, hogy nem fejlődök?

Figyelt kérdés

2012. augusztus óta kezdtem el edzeni. ( 1 hónap kihagyással ) A "karom" kerülete 33 cm volt... Most 35,1... Egyszerűen nem fejlődik tovább. Egy héten 6 edzés van, szétbontva minden izomcsoport 1 napra. 2 kardió edzés mellette.

16 éves vagyok. 75 kg ( nem fogytam, nem híztam semmit tavaly óta ) Nem használok semmit (vitaminok, tömegnövelő, fehérje) Csak sima itthoni koszt. Mellesleg nem tudok annyira mindig figyelni a fehérje bevitelre sem. Így is úgy érzem, hogy nőni kellet volna neki.


2013. aug. 11. 14:53
 1/8 Szergej55 ***** válasza:
A kaját sajnos rendbe kell tenni, ezen kívül a heti 6 edzést is soknak gondolom, szerintem 4 bőven elég lenne.
2013. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tyler913 ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Egyrészt: fiatal is vagy,kezdő is vagy,baromi sok az a 6 edzés. Bőven elég lenne 3,hogy legyen időd regenerálódni. Másrészt 16 évesen még ne várj csodát. Évekbe kerül,mire jelentős tömeget szedsz fel,én is csak 18 felett kezdtem igazán fejlődni.

Másrészt: aki nem fejlődik,annál 9O%-ban a kaja a ludas. Te magad is írtad,hogy nem tudsz odafigyelni az étkezésre.

Úgy tapasztalom,amikor valaki elkezd edzeni (segítség nélkül),az első pár hónapban gyorsan fejlődik,akkor is,ha nem figyel a kajára- ez a kezdő-effektus. A hirtelen jött edzésingerre a test gyors fejlődéssel válaszol,de csak egy bizonyos határig. Utána megreked a fejlődés,hacsak nem kezded nagyon komolyan venni a kajálást. Így volt ez velem és jó pár ismerősömmel is. Akkor kezdtem újra fejlődni,mikor már komolyan vettem a kajálást,és grammra beállítottam mindent.

2013. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Naturálban elég heti 3-4 edzés is. A kaját is tedd rendbe és fejlődni fogsz.
2013. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát próbálok sok rizst, csirkehúst enni. Nem megy mindig, de hiába nézegetem a tömegnövelő étrendeket vannak benne kiegészítők, amikre sajnos nincs anyagi keret.
2013. aug. 11. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki kell ezt számolni, nem csak találomra enni valamit. Legyen meg a napi 2g x ttkg fehérje és az 5-6g x ttkg ch. Ha ez megvan szilárd kajából, akkor fejlődsz tápkieg nélkül is.
2013. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, és hogyan tudnám ezt ki számolni, tehát, hogy honnan tudom, hogy bizonyos ételekben miből mennyi található?
2013. aug. 11. 20:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Tápanyagtáblázatokból. Mindig nyers kajákra van számolva, nem főzés után, ez fontos. Tehát pl 100g nyers rizsben van 80g ch. Főzés után ebből kb 250-300g lesz, mivel vizet vesz fel. A ch tartalma nem változik, viszont ha nem mérted le nyersen, akkor nem tudod, hogy mennyi volt eredetileg, így nem tudod a tápanyagtartalmát. Ezért kell főzés előtt számolni és mérni.

Húsnál meg fordítva van, az vizet veszít sütéskor.

2013. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2013. aug. 12. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!