Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hülyeséget csinálok? Csökkente...

Hülyeséget csinálok? Csökkentett szénhidrátbevitel diéta.

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom elsősorban, akik sokféle diétát kipróbáltak:

Drasztikusan megváltoztattam az étrendemet: a szénhidrátbevitelt lecsökkentettem napi 150-200 grammra, a fehérje kb 120-140 gramm. Sok húst, tejterméket és zöldséget fogyasztok, rizst csak néhány evőkanállal naponta. Vajon így inkább izmot fogok veszíteni? Ráadásul azt érzem, hogy kicsit szédelgek a vércukrom folyamatos alacsony szintje miatt...

A célom az lenne, hogy bizonyos helyekről (pl "úszógumi") el tudjam tüntetni a lerakódott réteget, ami ott sajnos nem 1-2 cm... Heti 3 súlyzós edzést végzek emellett az étrend mellett.


Előre is köszi a válaszokat!



2013. aug. 1. 13:44
1 2
 1/16 Frontosa ***** válasza:

Hány kiló vagy?

Ha 100 kg felett vagy akkor jó a ch, de kevés a fehérje, azaz izomvesztés lehet a vége.

Ha meg 70 körül vagy akkor sok a ch.

Diéta mellé kellene aerob edzés is.

Üdv,

2013. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

85-90 kg körül mozgok jelenleg, tudom, hogy kicsit kevés a fehérje, de nem bírok több kaját legyűrni sajnos. Proteinturmixot csak edzés után szoktam inni, nem is akarok gyakrabban.

Meddig vihető így ez a diéta(feltéve, hogy megemelem a fehérjét)? 2 napja érzem, hogy energiahiányom van...

Évekig edzettem, de soha nem próbálkoztam diétával, ez látszik is... :D

2013. aug. 1. 14:35
 3/16 anonim ***** válasza:

a 150-200gramm szénhidrátot én nem tartom olyan drasztikusnak, az én lelenlegi kb 50-70grammom, már inkább drasztikus:)

[link]

én ezt kezdtem csinálni december elején, akkoriban még be is tartottam mint a szentírást, most már azért eltérek tőle, főleg a kánikula miatt, ilyenkor egyszerűen nem tudok enni, valamint, most úgy döntöttem, hogy a változatosság kedvéért kipróbálom a Harcosok étrendje című könyv írásait, jó végre nagy zabálásokat tartani... aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle...

amúgy december végén január elején mikor kezdtem, a 170gramm szénhidrát amit akkor ettem, számomra is brutális csökkentés volt ahhoz képest ami mennyiségeket előtte ettem... A szédelgést viszont nem a szénhidrát okozta mint kiderült, hanem a vitaminhiányom, mikor az itteni srácok hatására elkezdtem szedni a multi pro pluszt + 2-3000mg c-vitamint, az első pár hét olyan volt mintha be lennék speedezve:)

A röhej és a magyar orvoslás számára szégyen, hogy Alvásparalízisben szenvedtem már 13 éve, sokszor sokféle gyógyszert kaptam rá, de volt amitől csak rosszabbodott az állapotom... Mióta elkezdtem szedni ezt a brutál vitaminkészítményt, azóta teljesen elmúlott... sőtt egész életemben töredezett a körmöm, most olyan erős, mint még soha:)

amúgy fontos a súlyzós edzés valóban, de az aerob sokkal fontosabb főleg az elején, mivel ahhoz az időigényessége miatt ténylegesen erőszakosan hozzá kell szoktatni magunkat...


"Sok húst, tejterméket és zöldséget fogyasztok, rizst csak néhány evőkanállal naponta."

a tejterméket ne erőltesd, a tej nem igazán fogyásbarát dolog, a zöldség szénhidrát tartalmát meg ne számold bele a napi adagba.

amúgy december elején értem el a 120kg-ot, azért kezdtem bele az egészbe kétségbeesésemben, most 90-93 között mozgok, attól függ épp mennyi vizet ittam:)

2013. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kiba.szott sok szénhidrátot eszel. 150-200 grammal tömeget is növelhetsz, ha az összkalória beviteled rendben van.


Azért szédelegsz mert kiba.szott sok ch-t eszel + tejtermékeket.. Ha valaki kalapáccsal ütné a fejed akkor is szédelegnél, egyszerűen hagyd el a gyors szénhidrátokat és akkor stabilizálódni fog a vércukrod kezdődő cukorbetegség helyett. A lowcarb (de nem lowcalorie!) a legjobb szálkásítás, de nem ér tejtermékkel csalni.. attól még hogy az nem cukros, még nem is emberi kaja.

2013. aug. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem csökkentetted le. Én most kb 50 grammon vagyok.
2013. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Frontosa ***** válasza:

Sok lesz a ch a tömegedhez.

Tartsd 120-140 grammon, a fehérjét pedig vidd feljebb minimum 170-180-ra. Ha néhány hét mulva nincs változás akkor vidd még lejjebb a ch-t.

Aerob edzés mellé és jó lesz.

Üdv,

2013. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az eddigi étrendemhez képest pedig igenis csökkentettem, 4-500gr volt eddig amit naponta megettem, azt is inkább 3-4 étkezésre bontva, nem 6-ra. Ezért írtam, hogy drasztikus.


Amúgy a sok zöldség vitamintartalma nem elég ahhoz, hogy kielégítsem a szükségleteket? (Min. fél kiló, de inkább több, vegyesen) A tejtermékeket pedig a CKD alapján mertem belevenni az étrendembe...

2013. aug. 1. 16:06
 8/16 anonim ***** válasza:

Meg lehet ideologizálni mindent.


Szerintem CKD alapján sem vagyunk kiscicák, sőt még a kismacskákat is megfos@tja a tehén tej.


A zöldségek vitamintartalma annyi, hogy minél többet eszel annál jobb. Azért bizonyos tápanyag kiegészítések jól jönnek mindenkinek, sportolóknak úgyszintén. De egyébként a mai mezőgazdaság mellett nincs sok vitamin és ásv. anyag a zöldségekben, ezt nem baj ha tudja az ember.

2013. aug. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szerencsére így nyáron több megbízható forrásból is tudok beszerezni házi biozöldséget... :)

Közben eszembe jutott Sperseus válaszára... : A zöldség szénhidráttartalmát miért ne számoljam bele? Mert ha nem számolom, akkor olyan 70gr körül van a ch-bevitelem...

2013. aug. 1. 16:17
 10/16 anonim ***** válasza:

Így azért más. Akkor te egész lowcarb vagy, csak idő kell hogy megszokja a szervezeted.


A zöldségek többségében kevés az egy-az egyben felszívódó szénhidrát, a keményítő cukorrá bomlik és bekerül a vérbe, de a zöldségek emészthetetlen rostokat tartalmaznak, ezeket legfeljebb mikrobák bontják le a bélcsatornádban. Mondjuk zsírsavakká, teljesen más a hatása mintha rizst (keményítőt) ennél. Kell pár hét mire megszokod, ez kétségtelen.

Szerintem nem csinálsz hülyeséget. A lowcarb akkor nem jó, ha mellette nagy kalóriadeficit van. Az megviseli a szervezetet. Ha te eszel elég fehérjét és kalóriát (ezért is fontos a zsír) akkor még kifejezetten az egészséges táplálkozást is eléred ami azért nem rossz ha összeegyeztethető a sporttal. Sőt, nagyon király.

2013. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!