Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van izomláz a bicepszembe?

Miért van izomláz a bicepszembe?

Figyelt kérdés
1 éve gyurok az eléjén volt izomlázam de utána ne volt.De most az utolsó edzés óta olyan izomlázam van hogy a poharat is alig tudom felvenni.Miért van ez?

2013. júl. 25. 01:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudhatod, hogy mi miatt lehet, pl intenzívebb edzés, más gyakorlat kipróbálása, vagy pl hát után edzettél bicepszre.
2013. júl. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én pénteken szoktam hátazni, hétfőn pedig karozni. A múltkor nem tudtam elmenni pénteken edzeni, így a hátedzés áttolódott szombatra. Már ettől a mínusz egy nap pihitől is kész szenvedés volt hétfőn bicepszre edzeni, utána meg vagy három napig volt izomláz a bicepszemben meg az alkaromban.

Szóval jó edzésfelosztás kell. Bicepsz és hát között kell a két nap pihenő, vagy egy napon kell csinálni őket, akkor viszont bőven elég a bicepszre hat sorozat is, főleg ha hátra csinálsz például szűk fogással húzódzkodást vagy csigás lehúzást. Egy ilyen hát-bicepsz nap végén viszont ne alkarozzál külön, éri azt elég trauma így is.

Az is lehetséges, hogy teljesen jó a felosztás (pld: hétfőn van a hát és csak pénteken a bicepsz) csak egész egyszerűen túl sok sorozatot csinálsz rá. Ha külön edzed a háttól akkor is bicepszre elég két-három gyakorlat és összesen nyolc-kilenc sorozat.

Például:

4x10 Állva bicepszezés egyenes vagy francia rúddal

4X12 Kalapács-bicepsz

Vagy;

3X8 Állva bicepszezés egyenes rúddal

3X10 Scott-padon bicepszezés francia rúddal

3X12 Kalapács-bicepsz

2013. júl. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!