Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Honnan tudom eldönteni, hogy...

Honnan tudom eldönteni, hogy az edzésem aerobnak vagy kardiónak számít?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az aerob edzés során a szívverésnek nem szabad 130 felé menni, viszont azt hogyan tudom megállapítani? A nyakamon nem érzem (a csuklómon meg főleg nem), így még meg mérni sem tudom. Általában gyors séta nekem az aerob edzés, viszont ezzel még izzadni is alig izzadok, szóval szerintem növelnem kellene a sebességet. Közepes kocogás még aerobnak számíthat?

2013. júl. 7. 13:30
 1/2 poiu ***** válasza:

Ezt csak nálunk különböztetik meg, máshol aerob = kardio. Ha megállsz, ki tudod tapintani? 10 mp elég erre.

A max. ritmus 60-70%-át gondolják zsírégetőnek. A maximum nagyjából 220-életkor, tehát ha 20 éves vagy, akkor 200. Ennek 60-70%-a 120-140.

Ha nem tudod mérni, akkor elég ennyi, hogy ne fogyj ki a levegőből. Közepes kocogás - hacsak nem vagy nagyon túlsúlyos - bőven benne van a tartományban.

Itt egy kép:

[link]

A "weight control" a te eseted. Balról jobbra látod a kor függvényében.

2013. júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Majd kipróbálom úgy is hogy megállok közben.
2013. júl. 7. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!