Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lenne a leghatékonyabb...

Mi lenne a leghatékonyabb "edzésterv"?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, sportos alkatú, de soha nem "gyúrtam". Találtam itthon egy 25kg- os súlyzót, és az érdekelne, hogy milyen gyakorlatok, milyen mennyiségben, és milyen gyakran adják a legjobb eredményt?

Hagyományos bicepsz gyakorlattal, súlyzó emelgetésből folyamatosan meg tudok csinálni 40 db-ot. De a legtöbb helyen olyat is olvastam, hogy max 8-12 gyakorlatot érdemes csinálni az izom megfelelő fejlődése érdekében.

Abszolút nem tudom, hogy azzal érek el többet, ha napi 3-4 alkalommal csinálok meg 30 bicepsz, és 50 fekvenyomást, vagy ha kevesebbet csinálok, de gyakrabban, vagy esetleg teljesen más terv alapján edzek.



2013. júl. 2. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdőként elég heti 3 (vagy akár 2) edzés. Ha izomnövelés a cél, akkor valóban a viszonylag alacsony, 8-12 ismétlés javasolt. Ezt úgy kell érteni, hogy úgy kell beállítani a terhelést, hogy 8-12 ismétlésnél többet egyhuzamban ne bírj végezni. Ez egyetlen fix súllyal nem valósítható meg. És perze kellene tömegnövelő étrend.
2013. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben köszi. A célom nem 70 centis bicepsz átmérő (sarcasm), mivel nem testépítő akarok lenni. A célom egy normál testalkatú, szálkásabb izomzat.

Akkor módosítva a kérdést: Mit lehet elérni a fentebb említett súly többfajta felhasználásával (fekve nyomás, bicepsz, váll fölött emelgetés stb.) ?

Ha nem különösebben az izomtömeg növelése a cél, attól még az izom növekszik/formálódik fix súlytól is, vagy nem?

2013. júl. 2. 10:56
 3/3 anonim válasza:
joga
2013. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!