Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Konditerem kezdőként? Hozzáért...

Qweasd123 kérdése:

Konditerem kezdőként? Hozzáértők válaszát várom.

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, 63 kg 178 cm. Júniusban elkezdtem konditerembe járni és az lenne a kérdés, hogy jó-e ez amit elkezdtem?


1. nap: Mell, Váll, Tricepsz

2. nap: Hát, Bicepsz

3. nap : Láb

Ha kell leírom ezeken belül mit csinálok.


E mellett még otthon szoktam 102 fekvőt, 50 felülést csinálni.


Illetve még van pár kérdésem amiket fel szeretnék tenni:

- Heti 6 edzés sok? Mert akkor mindet csinálhatnám 2x + egy pihenő nap.

- Ezek a kiegészítők fontosak? (Nagyon ódzkodom ezektől)

- Izomlázra akkor most rádolgozzak?

- Bemelegítésnek mit ajánlotok?

- A gyakorlatok között mennyi pihenő időt tartsak?

- Ha kell akkor hogyan/mennyit nyújtsak gyakorlatok előtt?


Egyenlőre ennyit szeretnék. Ha nagyon ostobaságot kérdeztem előre is bocs.



2013. jún. 30. 22:15
 1/3 Osynho ***** válasza:

Kezdőként lehet, hogy az egész testes edzés lenne a megfelelő, bár ez egyénfüggő is lehet. Írd le a pontos edzéstervet. A mell-váll-tricepsz sok szerintem egy napra. Rendes edzés mellé tök felesleges a fekvőtámasz.


-6 edzés sok.

-Milyen "ezek" a kiegészítők? Étrended hogy néz ki?

-Ne, izomlázra ne dolgozz rá.

-Bemelegítésnek jó pl a fekvőtámasz, vagy simán kis súlyos sorozatok, esetleg biciklizés, hogy a vérkeringés beinduljon, + karkörzések, stb

-Gyakorlatok között annyi pihenőt tarts, hogy megnyugodjon a légzésed és felkészülj a következő terhelésre. Nagyobb izomcsoportoknál kicsit hosszabb is lehet, de én olyan 1,5 percet szoktam kb.

-Nyújtani az adott izomcsoport megedzése után kellene

2013. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 juhasz94 válasza:

Szerintem is praktikusabb lenne mondjuk a vállat átrakni a 3. napra (én is pont úgy csinálom), a láb és a váll teljesen más testrészeket fog terhelni, nem lesz annyira fárasztó, mint így. Ha heti sokat akarsz edzeni akkor én a helyedbe vagy szétszedném 5 napra az izomcsoportokat, vagy ami talán még hasznosabb kezdőként, eljárnék trx edzésekre vagy valami hasonlóra (akár uszodát is bedobhatsz, ha szeretsz fürdeni). De a legjobban teszed, ha megkérdezel egy edzőt. Fekvőtámaszozni szerintem bármennyit lehet nyugodtan, esetleg építsd be az edzésbe (ahogy az előző válaszoló is mondta pl bemelegítésnek). Én általában 10 perc kardióval melegítek be, utána pedig átmozgatom minden testrészem, különösen azokat amiket aznap jobban fogok terhelni, nehogy sérülés legyen a vége. Szerintem minden alkalommal csinálj hasizmot (kivétel pihenőnapokon). Felülésnél inkább hasprést csinálj, mint teljes felülést, állítólag az nem tesz túl jót.

Kiegészítők egyáltalán nem kötelezőek, bár ahhoz hogy növeld az izmaid elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű fehérje bevitele, amit kajából nem feltétlen tudsz fedezni. Ami nagyon fontos, hogy mindenképp járj utána, ha valamit elkezdesz fogyasztani, hogy mi az, kérdezz meg valakit aki ért hozzá (ezdőt, sportorvost) és semmiképp se használják szteroidokat. De a tiszta aminosavtól/fehérjétől nem lehet bajod.

Ha izomlázad van, masszírozd meg az adott izmot, enyhén mozgasd át, így élénkülni fog a vérkeringés és hamarosan elszállítja a tejsavat a májba, ahol a szervezet visszaalakítja cukorrá. Ahogy @Osynho is írta, ne dolgozz rá.

Egyébként szerintem jó edzésterv, mint már mondtam, az enyém is hasonló, csak én zsírégetést is csinálok, de 63 kg-os testsúllyal, szerintem neked nem lesz rá szükséged. Remélem azért mondtam újat is, nem csak ugyan azt mint az előző más szavakkal! ;)

2013. júl. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a leglogikusabb szerintem is szétszedni 4, vagy 5 napra a tervedet, mert így lesz egy nagyon húzós nap, és a kisebb izomcsopikat még nem is edzetted meg.

A heti 6 edzésről mondj le.

2013. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!