Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kikéne pihennem vagy dolgozak rá?

Kikéne pihennem vagy dolgozak rá?

Figyelt kérdés
Kezdőként elég megterhelő volt a intenziv edzés és olyan problémám van hogy olyan izomláz van a bicepszemben, hogy nem tudom kinyutani a karomat. Ma rádolgoztam mert ezt tanácsolták be is melegedtek az izmok es tudtam edzeni stb.. Viszont este mozogni alig birtam es reggel olyan voltam mint egy retardált még a cibzárt is alig birtam felhuzni a pulcsin.. Szoval az a lényeg h a bicepszemben hatalmas az izomláz kikéne pihennem es utanna folytatni vagy folytassam és majd belejön a testem az edzésbe?
2013. jún. 6. 00:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pihentetni kellene. Súlyzós edzést csinálsz? Mert akkor hetente csak egyszer kellene 1 izmot megedzeni (kivétel has, vádli, de izomláz alatt ezeket se).
2013. jún. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

óvatosan nyújtsd le az izmot,minimális súllyal mozogj rá ha van otthon súlyzód, de tényleg csak kevéssel hogy érezze a törődést.pár sorozatot csinálj rá.

Forró vízben fürdés,és óvatos masszázs.

Nekem ezek bejöttek.

2013. jún. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ha nincs otthon súlyzód akkor hagyd a f4szba nem kell rámozogni ,csak nyújts,fürödj forróban,és masszázs neki
2013. jún. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat.

Hat ma nem kis sujjal hanem 28kg val bicepszeztem. Akkor inkább hagyom pihenni es megfogadom a tanácsokat koszz még1 szer.

2013. jún. 6. 01:16
 5/14 anonim ***** válasza:
A hideg izmot nehogy elkezdd eszetlenül nyújtani, mert azzal csak rontod a helyzetet. Egyszerűen csak pihentetni kell, 2nap és elmúlik. Bicepszben valószínűleg első pár hét után nem is lesz többé izomlázad.
2013. jún. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyébként kezdésnek kicsit sokallom azt a 28kg-t, remélem szabályosan megy.
2013. jún. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
az izomlázra rádolgozás egy nagyon rosz dolog de valamiért elterjedt ez a tèvhit... edzés alatt az izomzatod sérül, tejsav termelõdik a sérülésnél... pihentetni kell regenerálódni, ebbõl a regenerálódásból lesz az izomnövekedés is... ha rádolgozol, azzal nem engeded regenerálódni.
2013. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 poiu ***** válasza:
Kikéne! Izomlázon nem igazán tudsz segíteni, de az tudható, hogy ha erre ráedzel, az árt a fejlődésnek + nagy a sérülés veszélye. Nem világos, hogy mitől van az izomláz (biztosan nem a tejsavtól, valószínűleg a mikrosérülésektől), de az biztos, hogy minden fájdalom jelez valamit. Az izomlázzal azt üzeni az izmod: hagyj már nekem békét pár napig.
2013. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Intenzív edzéskor az izomban mikroszakadások történnek. Nem kell megijedni, ez normális, de a szervezetednek időt kell adni, hogy regenerálódjon. Nagyon fontos a fokozatosság, ezt mindig tartsd szem előtt.
2013. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nem mondtam, hogy a tejsav okozza, de termelõdik...

amúgy tapasztalatom szerint a legjobb gógymód rá:

bcaa, multivitamin, jó nagy adag c-vitamin és 5-6 liter víz a nap folyamán... meg persze egy két kiadós szénhidrátban gazdag kajálás:)

2013. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!