Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 évesen szeretnék elkezdeni...

Bneon05 kérdése:

15 évesen szeretnék elkezdeni gyúrni, tanácsokat kérnék?

Figyelt kérdés

Lehetőleg értelmes válaszokat.köszönöm!

Idén nyáron szeretnék eljárni gyúrni,sportolni,úszni stb.

Igazából szeretnék "felkészülni" a gimire, ha értitek mire gondolok..

Kérhetnék tanácsokat ezzel kapcsolatban? Pl. hogyan táplálkozzam,miket érdemes még ezeken kívül csinálnom?

Köszönöm!


2013. jún. 5. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a cél? Izomtömeg növelés, fogyás, állóképesség javítás. Valahova lődd be.
2013. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

izomtömeg növelés.

Jelenleg nem nézek ki valami jól, ezért szeretném ha főleg a karom, egy kicsit izmosabb lenne

2013. jún. 5. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Táplálkozás:

Napi 2g/testsúlykilogrammnyi fehérje

4-8g/tskg szénhidrát alkattól függően.

Ha kezdő vagy heti 3 teljes testes átmozgató edzés.

Olvasd el a Sárga Kapszulát. (Body.Builder.hu--->edző válaszol---->Az én sárga kapszulám letöltése)

2013. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 poiu ***** válasza:
Izomtömeg = testépítés. Mi a kérdés?
2013. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
konditeremben vagy csak otthon fogsz edzeni?
2013. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

azért a testépítés nem egyenlő az izomtömeg növelésével. Ez a hangsúlyos, és tény hogy a strandon ez látszik meg és nem az állóképesség vagy a bivalyerős keringés, de azért ezek az utóbbiak sem kevésbé fontosak.

Én az úszást javaslom, az a legtermészetesebb módon domborítja ki a férfias felsőtestet. De csodára ne számíts, egy nyár alatt ezzel nem érsz el látványos fejlődést. Ilyen rövid idő alatt legfeljebb valami brutális tömegnövelő gyakorlatsorral leget látványosat elérni (+ reggelire-ebédre-vacsorára szteroidfőzelék). Ezt viszont nem ajánlom, mert ronda dolgokat képes művelni az ízületekkel, ráadásul az így épített izom teljesítménye alulmarad a valódi sportokkal felszedett izoméhoz képest.

15 évesen a fiúk ráadásul még bőven növésben vannak, és a csontok nyúlását akadályozza a tömegnövelő edzés. Amennyire én tudom, emiatt nem is szívesen engednek be 17-18 éven aluliakat az edzőtermekbe.

Ha rám hallgatsz akkor úszol, focizol, kosarazol, bármit ami nem gyúrás hanem SPORT. Ha ragaszkodsz a gyúráshoz akkor is inkább teljesítménynövelőt válassz, ne tömegnövelőt.

Mivel kérdezted hogy mit érdemes még külön csinálnod, kihangsúlyozom a kardióedzést. Divatos kifejezés mostanában, de végre valami olyan lett a divat ami tényleg jó! A kardió nem más mint a szív és érrendszer együttes teljesítménye, a szervezet motorja. Aki komolyan foglalkozik testépítéssel és nemcsak a tömeg, de a teljesítmény és az egészség is ugyanolyan fontos neki, azok minden más edzés elé helyezik a kardiót. És jó okkal. Ha úhy kezdesz bele a testépítésbe hogy nem foglalkozok vele, akkor megerősödik és megvastagszik a szívizom. Ez elsőre jónak tűnhet, de a megvastagodott szív nem tud tágulni, az űrtartalma nem nőhet tovább. Minél nagyobb az űrtartalom, annál több vért képes pumpálni, azaz annál több izmot képes ellátni. Hosszútávon az erőnlét jórészt a szívedtől függ. Egy másik érdekes tény az, hogy a szívizom csak elernyedt állapotban tud regenerálódni. Minél nagyobb a szíved, 1-1 dobbanással annál több vért tud pumpálni, nyugalmi állapotban annál lassabban ver. Mi következik ebből? Minél nagyobb a szíved, annál tovább fog működni. És kérem, a szív és érrendszeri megbetegedések okozta halálozások országában felbecsülhetetlen tudást adtam át! Én az egytemen egy szerencsés véletlen folyamántudtam meg mindezt és sok mást is. Azóta ha másra nincs is időm, de kardióra szakítok mert nem más mint életelixír!

2013. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Ezt a nem csekély mérétékű téves információt melyik fogadból szívtad? Kérlek ne terjessz hülyeségeket.

2013. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 poiu ***** válasza:
Sok mítoszt nem igazolt a tudomány. A "gyúrni, sportolni, úszni" jó hozzállás. Nyugodtan gyúrhatsz, ha izmokat akarsz - nem állít meg a növekedésben. De: a vitálkapacitás 18-20 éves kor fölött már nem igazán fejleszthető, tehát sok kardióval most tudod megalapozni a későbbi egészségedet. Szereintem heti 2 x 40 perc erőedzés teljes testre, 2-3 x 40 perc kardió (bármi, amit szeretsz csinálni) tökéletes lenne.
2013. jún. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!