Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudtok ajánlani megfelelő...

DaemonX kérdése:

Tudtok ajánlani megfelelő tömegnövelőt egy kezdő, ám tájékozott tinédzser számára?

Figyelt kérdés
Több száz oldalnyi szöveget elolvastam már a gyúrással kapcsolatban, hogy mindennel teljesen képben legyek, mielőtt nekikezdek (Sárga kapszula, a testépítés nagy enciklopédiája, BBuilder írások stb, + néhány testépítő véleményét is kikértem). Nos, ott tartok, hogy már van étrend, van edzésterv, de egy valami még nem világos. Méghozzá az, hogy milyen táplálékkiegészítőt vegyek. Pénzem az van rá, így most a minőség az elsődleges szempont. Elsősorban a kiadós, tápanyagokban gazdag étkezésem mellé tömegnövelőt szeretnék, lévén igencsak nehezen hízok (ektomorf vagyok,19 éves). Elég sokat kutakodtam tömegnövelők után, és végül ennél a Volumass 35 Pro-nál lyukadtam ki, ugyanis nemcsak ár-érték arányban, de amúgyis, ahogy én látom, talán az a legjobb tömegnövelő. Viszont itt jön a probléma, hiszen ahogy észrevettem, a Bbuilder.hu-n különböző kategóriába vannak sorolva a tömegnövelők: kezdő, haladó profi. És ez a profiban van. Adja magát a kérdés: érdemes e ilyet szednem? A biztonság kedvéért megnéztem a vélhetőleg legjobb tömegnövelőt a kezdő szekcióban, mely szerintem a 100% Premium Mass Gainer ( shop. Builder.hu/tomegnovelo-kezdoknek/muscletech-100-premium-mass-gainer-5-44-kg-p8933 ). Azonban itt adódik a problémám. Ahogy számolom, semmivel se jönnék ki jobban, ugyanis ebből a Volumassal ellentétben a kívánt hatás eléréséhez sokkal többet kell fogyasztani, ergó sokkal hamarabb elfogy, és tulajdonképpen ugyanannyiból jönnék ki így, ha nem többől, mint a Volumassal. Ráadásul a Volumass sokkal minőségibb összetétellel rendelkezik, s mivel profiknak lett kifejlesztve, gondolom, nekem kevesebb /kisebb adag is elég lenne belőle. Remélem, nem írtam túl nagy butaságot, de már csak erre az egy kérdésre szeretnék választ kapni, eddig mindent megoldottam saját kútfőből, utánaolvasással, de örülnék neki, ha a legutolsó kérdésemre választ kapnék.

2013. jún. 4. 22:24
1 2
 1/11 *Glissade* ***** válasza:

Nem mindig kell bekajálni, azt amit a termékek mellé írnak ismertetőnek...

Mi az a "profi" kategória? 100 kg felett és 8% testzsír? Vagy netán olyan aki versenyt nyert?


Ha neked az első éri meg a lejobban, ár-érték arányban, akkor azt vedd meg! Ne érdekeljen, az hogy milyen kategiriába van besorolva. Az csak egy útmutató arra, hogy miből mennyit tartalmaz a készitmény.

2013. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kicsit emésszed még az olvasottakat. Minden tömegnövelő végső soron egy élelmiszer. Az hogy kezdő és profi kategóriákba sorolták egy webshopban az egy dolog.

A 15% fehérjetartalom alattiak szerintem senkinek sem idálisak, lényegében cukor arany áron.

Ha ennyit olvastál, akkor nem nehéz belátni, hogy az összes tömegnövelő a kevésbbé tájékozott réteget célozza. Annak aki nem ért hozzá egyberaktak mindent, egy komplex termékbe: fehérje, szénhidrát, kreatin, stb. De ezért felárat is kell fizetni.

Még ha van is pénzed, szerintem vedd meg külön a tejsavót, szőlőcukrot, kreatint és adagold őket súlyodnak megfelelően. Olcsóbban is kijössz, és még profibb is lehet az étrended.


Ha még nem edzettél semmit akkor amúgy az első hónapokban a szartól is fejlődni fogsz, úgyhogy simán elkezdhetsz átmozgató edzéseket csinálni, nem muszáj profi testépítőket megszégyenítő étrendet követni az első nap amikor a terembe lépsz, valamint beléphetsz a terem ajtaján úgy, hogy nem olvastad el az összes létező irodalmat, edzeni nem árt.

2013. jún. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Magad dobj össze fehérjét és szénhidrátot. Én sütire önteék fehérjét (ha - ha).


Olcsóbb ha te kevered, és te rakod össze hogy mennyi cukor, mennyi fehérje legyen benne. Úgymond biztosabb. Kis kreatin-doing-doing bele hogy igazán finom legyen, aztán mehet az 'emésztőbe'.

2013. jún. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tap bela ***** válasza:

A biztonság kedvéért megnéztem a vélhetőleg legjobb tömegnövelőt a kezdő szekcióban, mely szerintem a 100% Premium Mass Gainer ( shop. Builder.hu/tomegnovelo-kezdoknek/muscletech-100-premium-mass

-gainer-5-44-kg-p8933 )



Vélhetően ez egyáltalán nem a legjobb, sőt...

[link]

Miért lenne jó az az a tömegnövelő, amiben 100g-ban van 16g(!!!) protein a többi pedig szénhidrát?!?!

Egy ilyen megoldást fillérekért meg tudsz oldani vezsel whey proteint abból kiveszel 16g-ot veszel 500ft/kg dextrózt abból meg kiveszel 84g-ot. Aztán ha pénzügyileg kiszámolod, akkor szerintem meglepődsz.


30-35g protein alán nem igen van értelme menni.Totálisan megfelelő minden szempotból MHN Gainer 35. ami 10.550Ft-ba kerül 4kg-os kiszerelés, 100g = 1 adag és ebben van 35g whey protein 5g creatin 2,5g taurin. 5g hozzáadott oldható rostot is tartalmaz inulin formájában, mellyel prebiotikus hatása van már napi egy adag elfogyasztása után. Valamint szénhidrátot.

2013. jún. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor véleményetek szerint jobban megéri házilag elkészítenem alapanyagokból egy turmixot? Az is lesz olyan minőségi mint amit egyes tömegelőknél írnak, vagy ez az ultraszűrt fehérje, meg hasonló szövegek csak egy-egy nagy humbug, hogy jobban vegyék?
2013. jún. 5. 17:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja meg még valami: ha nem veszek tömegnövelőt, hanem helyette külön külön alapanyagokat, mert azokkal jobban járok, legyetek szívesek, írjátok már le, mik legyen azok. Mert oké, hogy azt tudom, hogy szénhidrát, fehérje, kreatin, zsír is kell valamennyi, de vannak ilyen furcsa elnevezésű anyagok, melyekről én így külön nem hiszem, hogy olvastam, vagy hallottam, de pl a tömegnövelők tartalmazzák őket. Tehát a kérésem az, hogy írjátok már le az összes ilyen tápanyagfajtát, amit szükséges megvennem külön, illetve hogy azokból mennyi a javasolt fogyasztás testsúykilogrammonként. Nyilván, pl a fehérjéét tudom, de lehet itt olyan is amiét nem. Ha ezt valaki leírja nekem, akkor inkább magamnak állítom össze, mert úgy sokkal jobban személyre tudom szabni az étrendemet, és úgy gondolom, hatásosabb is, ráadásul, ahogy írtátok, olcsóbb.
2013. jún. 5. 18:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem humbug, de a tejsavófehérje az tejsavófehérje. Van koncentrátum, ez bőven elég kezdőként. Az izolátum jobb minőségű, mert magasabb a fehérjetartalma, kevesebb a sallang (szénhidrát, zsír) de hobbi szinten semmi értelme erre költeni. A koncentrátumban is minimális már a szemét. Egy 70-80 % körüli fehérje bőven jó, de ha kevesebb a pénz akkor a 60%-os is megteszi tömegelésnél.

A tömegnövelőbe se raknak mást, csak azokat mit megkapsz külön-külön is. Miért lenne minőségibb? A benne lévő plusz pár okosságért meg elég magas felárat kérnek és amúgy is kis mennyiségben vannak benne (kreatin, no fokozó, bcaa stb). Ha ilyenekre is van pénzed akkor külön vedd meg és használd tisztességes mennyiségben. De kezdőként tök fölösleges, kezdőként annyi dolgod van, hogy zabálj és edz, ettől fejlődsz.

2013. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor mostmár csak arra szeretnék választ kapni, amit a #6-os hozzászólásban írtam
2013. jún. 5. 18:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha olvastad a sárga kapszulát akkor ezeket tudnod kéne. Minden benne van amit kezdőként tudnod kell. A számodra furcsa elnevezésű anyagokkal pedig nem kell foglalkoznod kezdőként, mert egyszerűen nincs jelentősége. Mondtam, bármilyen hihetetlen, kezdőként annyi a dolgod, hogy edz és kajálj rendesen, ennyi, türelem kell hozzá, nincsenek csoda anyagok a táplálékkiegésztők közt, a jó étrend ér a legtöbbet, ezt persze a legtöbben nem hiszik és a kreatinban meg no fokozókban keresik a csodát, de ezek csak egy kis pluszt adnak, ha megvan a jó étrend. A koxot meg hagyjuk a versenyző profiknak, a feszengő debilek meg koxolják csak szét nyugodtan az agyukat.
2013. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tap bela ***** válasza:

ez az ultraszűrt fehérje, meg hasonló szövegek csak egy-egy nagy humbug, hogy jobban vegyék?



Nem az ultraszűrt fehérje szöveg nem "humbug"! De te egy fajta tömegnövelőt írtál, amire pl. én azt válaszoltam hogy ebben nagyon kevés a protein és igen sok a szénhidrát.

2013. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!