Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testalkat meghatározza az...

Testalkat meghatározza az edzés formáját? Bővebben lent

Figyelt kérdés

178 centi, 75 kiló vagyok és ektomorf testalkat.


Mindig is vonzottak a strongman edzések. És azt szeretném megkérdezni, hogy ez a genetika, ami nekem van gátat szab ennek?


Úgy értem hogy bölcsebb testépítő jellegű edzéseket végezni, mintsem strongman edzéseket?


2013. jún. 1. 10:09
 1/7 Dogmatix91 ***** válasza:
Nehezen tudom elképzelni, hogy ektomorf vagy, de ez most nem is lényeges. Ha erősember szeretnél lenni és van lehetőséged így edzeni (megfelelő felszerelés és edző mellett) akkor hajrá.
2013. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a csontozatomon látszik. pl. hogy a csuklóm olyan vékony, mint egy nőnek.


de már edzek egy ideje és tömegelek, azért nem vagyok olyan vékony.

2013. jún. 1. 10:36
 3/7 Dogmatix91 ***** válasza:
Ezt inkább az izomzat és az anyagcsere határozza meg nem az ízületek nagysága.
2013. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a riport közepe felé említi az összefüggést-

[link]

2013. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

végigolvastam a cikket. konkrétan melyik részére gondolsz? arra hogy lassabban végzett gyakorlatok jobban növelik a stimulációt?


vagy az hogy nem mindenkinek olyan a testfelépítése, hogy erősportokat végezzen?

2013. jún. 1. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennyi szenvedés után mit gondolsz, miért pont veled fordult elő ez a szerencsétlenség?

Azóta rájöttem, hogy az én gerincem eleve alkalmatlan az extrém terhelésre. Egyszerűen a struktúrája olyan, ami nem teszti lehetővé az erősportok erőltetését.


de a képein látszik is,hogy ektomorf leginkább,főleg a csukló,térd,boka vastagságon szerintem,amellett,hogy mezo is van benne persze.

2013. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

pont ilyen testalkat vagyok! (csak persze fele ennyi izommal...)


akkor a nagy sérüléseket elkerülendő maradjak a kisebb súlyoknál és mást változtassak, hogy meglegyen a megfelelő izomstimuláció?

2013. jún. 1. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!