Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelelő ez az étrend illetve...

Megfelelő ez az étrend illetve edzés?

Figyelt kérdés

Izmosodni szeretnék, ehhez a következő étrendet képzeltem el:


Reggeli:

30 dkg zabpehelyből vízzel zabkását készítek, ehhez valami gyümölcs és egy kevés fahéj


Tízórai:

gyümölcs


Ebéd:

Általában csirkemellet eszek (200-250 g) heti 4-szer, hozzá köretnek vagy nyers zöldséget vagy párolt illetve főtt zöldséget. A maradék három napon, a hús helyett tojást illetve sajtot eszek.

Ebéd után egy kávé, kevés tejjel, cukor nélkül.


Uzsonna: Scitec 100% Whey Protein Professional vízzel

(edzés után iszom egyből)


Vacsora: 150 gramm túró natúr joghurttal vagy cottage cheese zöldségekkel.


Heti 5-ször járok konditerembe, 45 perc aerob és 45 perc súlyzós edzést végzek. A súlyzós edzést úgy szoktam elosztani:

1 nap. Vádli - Comb - Fenék

2 nap. Mell - Váll

3 nap. Vádli - Comb - Fenék

4 nap. Hát - Kar


Hasazni minden nap szoktam. Az ötödik napon pedig általában mindenre edzek egy keveset.


Ez így megfelelő? Min kéne még változtatnom?

18/L 48kg/165 cm



2013. máj. 23. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Én reggel is tennék proteint a zabhoz. A húst azt el kellene osztani jobban, nem ebédre bevágni 250grammot.

Edzés után a protein mellé kellene gyors ch is, pl dextróz, ha izomnövelés a cél. És ez után is kell 40-50 percre szilárd kaja, ch is legyen benne.


Edzés: ha keményen lábazol, akkor heti egy is elég. Plusz 5. nap nem is kell, hogy utoljára mindenre edz, mivel ezzel a regenerálódást vágod gallyra. Akkor oszd el 5 napra inkább az izomcsoportokat, ha van 5 napod edzeni.

Szerintem.:)

2013. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha az ebéd 250 grammot szétszedem úgy hogy mondjuk 150 ebédre, 100 pedig vacsorára az megfelelő? Zabkásához is rakok egy kis proteint :) Valamint szerzek be dextrózt is.


Az edzést szerinted hogyan kéne elosztanom 5 napra? Ha 5. nap pl.:csak aerob edzést csinálok az megfelel? Köszönöm az eddigi segítséget! :)

2013. máj. 23. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 5 napost akarsz, akkor szedd szét a hát és karedzést.

A váll is mehet külön a melltől és aerob mehet ezek után.

De inkább legyen 4 súlyzós : 1. Mell-váll, 2.láb (ebben van a fenék is), 3. nap hát, 4. nap kar

2013. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat és a segítséget!
2013. máj. 23. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!