Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Üdv! Segítségetek szeretném...

Üdv! Segítségetek szeretném kérni. Tömegnövelésben?!

Figyelt kérdés

Szeretnék el kezdeni kondizni most 180cm magas vagyok és 56kg...

És az szeretném kérdezni tőletek hogy szeretnék tömeget növelni hogy mit tudtok ajánlani és vitamin pakot szeretnék szedni pl a ISS Super Vitamin Pak és kreatin a fejlődés érdekében,80-90kg szeretnék lenni és szálkásabb inkább!

Valaki tudna nekem írni egy két márkát és nevet hogy mit tudnék szedni???

nem vagyok otthonos ezekben a dolgokban sajnos ezért a ti segítségeteket kérném.

Előre is köszönöm!!



2013. máj. 21. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked először is étrend kellene, mert eléggé a tápkiegekre fókuszálsz, de azokkal semmire nem mész, ha nincs rendben a kaja:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Az ISS pak teljesen megfelel. Kreatint még hagyjad egy ideig, majd ha belassul a fejlődés, akkor érdemes bevetni, mivel kezdőként ha rendben a kaja, gyorsan fejlődsz ,akár havi netto 1kg izmot is magadra pakolhatsz. Ennyi a max naturálban

Ha majd nézel kreatint, akkor sima monohidrát port vegyél, a márka mindegy, lehet Biotech, Scitec, Dymatize, stb..

A kreatinnál fontosabb egy edzés utáni shake. Ami lehet tejsavóprotein + dextróz (vagy a dextróz helyett carbo x, carb-f, stb) vagy veszel kész tömegnövelőt.

Szálkásan nehéz nőni, csak az extrém ektomorfoknak sikerül, általában jön zsír is, amit majd után a szálkásító diétával és a súlyzós melletti aerob edzéssel le lehet adni.

2013. máj. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Ennyire még senki nem tudta normálisan meg fogalmazni nekem !!!

köszönöm még egyszer!!

2013. máj. 21. 14:22
 3/3 anonim ***** válasza:
szívesen.:)
2013. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!