Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Itt rosszul írják le az edzés...

Itt rosszul írják le az edzés utáni dolgokat (turmix)? Link a leírásban.

Figyelt kérdés

[link]


"A tökéletes edzés utáni turmix kb. 40g tejsavó fehérjét és 30-50g gyors felszívódású, jó ozmotikus tulajdonságokkal rendelkező szénhidrátot tartalmaz."


Itt azt nem értem, hogy azt írja, hogy 40 g tejsavó fehérjét tartalmaz a turmix. Én úgy tudtam, edzés után testtömegkg x 0,5 fehérje kell a szervezetbe, ami nem egyenlő a fehérjepor mennyiségével, mivel a porban nem 100% ban van protein. Tehát egy 80 kg-os embernek kell 40 gramm fehérje, de az benne lehet 60 g porban is például.

(általában 2 proteines kanál a javasolt a shakerbe)


Ráadásul turmix vagy shake? Mindegy ez, vagy ugyanaz lenne?



2013. márc. 18. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet ők a "tejsavó fehérje" alatt már egyből a tiszta fehérjét értik, és csak annyi történt, hogy nem számolgatnak is a félgrammpertskgval, hanem adnak egy átlagos értéket, ami a legtöbbeknek jó lesz, azt csá. A turmix meg a shake között pedig nincs érdemi különbség.
2013. márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!