Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérje turmix helyett sok...

Fehérje turmix helyett sok BCAA és Glutamin?

Figyelt kérdés

Sziasztok gyúrósok!


Azon gondolkodtam el a tegnapi napon,hogy mi lenne akkor teljesen elhagynám a fehérje turmixokat és helyettük csak BCAA-t vagy Glutamint fogyasztanék relatív nagy dózisban? Ezt úgy értem,hogy napi 50gramm BCAA és 50Gramm Glutamin. Mellette természetesen a kaja + az ásványi anyagok ugyanolyan fontos szerepet játszana.

Vélemény?



2013. márc. 1. 11:33
 1/7 dirtboy ***** válasza:
nem jó mert minden aminosav fontos nem csak ez a 4.
2013. márc. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam csak azért,mert mégis ezt a 4 aminosavat szokták a legjobban kiemelni,mert ezek építik legjobban az izomzatot.
2013. márc. 1. 12:21
 3/7 dirtboy ***** válasza:

jaja de ettől függetlenül a többire is szükség van.

ezek csak kiegészítésnek jók,helyettesíteni fehérjét nem tudnak.

2013. márc. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen erre én is gondoltam csak azért,mert mégis ezt a 4 aminosavat szokták a legjobban kiemelni,mert ezek építik legjobban az izomzatot.



Ez már alapból sántit...

Eleve a 3 BCAA jobban "muzsikál" ha másik 6 EAA is mellette van.

2013. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

azért ezeket szokták hangoztatni, mert relative olcsóbbak a többi eaa-nál, és rá lehet sózni a sok balf4sz testépítőre.


az izomproteinek 20%-át adják ezek az aminosavak. 11 a glutamin, és 9 a Bcaa. tehát a kb 20 aminosavból ez a 4 ad 20% ot. baromira meglepő...

2013. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kár! Pedig én már kezdtem magamat beleélni,hogy kitaláltam valami jót,de akkor továbbra is iszom a WPC80-at
2013. márc. 1. 17:48
 7/7 anonim ***** válasza:

/azért ezeket szokták hangoztatni, mert relative olcsóbbak a többi eaa-nál, és rá lehet sózni a sok balf4sz testépítőre.


az izomproteinek 20%-át adják ezek az aminosavak. 11 a glutamin, és 9 a Bcaa. tehát a kb 20 aminosavból ez a 4 ad 20% ot. baromira meglepő.../



Azért ha ilyeneket írsz előtte igen csak tájékozódnod is kellen a témában. Már ott sántit az egész, hogy a proteineket is más eljárással vonják ki, és a szabad, nem kötésben lévő EAA / BCAA-kat is más technológiával gyártják, hozzák létre.


A proteinekben (az sem mindegy hogy wpc, vagy wpi) lévő aminosavak az - EAA-k és a nem esszenciálisak - kötésben vannak egymással, ráadásul a kivonatolási eljárás is többféle lehet. Tehát ezek a kötéseket a szervezetnek meg kell emésztenie hogy használni tudja. Míg mondjuk egy szabad nem kötéses EAA-k fermentációs enzimatikus módon vannak előállítva. Ezek szinte 100%-ban hasznosulnak, a májfunkciót "kikerülve" a bélben szívódnak fel.


Nem véltelen, hogy pl. versenyzők a szálkásítás utolsó fázisaiban a protein mennyiségét szinte 2g alá nyomják és vele egyidőben megnövelik az EAA /BCAA /LEucin bevitelét.


Sőt még ha lehetne ezen finomítani, akkor ennek a fennti 3-nak az arányait is jó lenne "belőni"..

2013. márc. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!