Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan gyúrjam ki magam, ha...

Asus96 kérdése:

Hogyan gyúrjam ki magam, ha kicsit zömök testalkatom van, milyen étrend kell? stb. (további infó lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok!80 kg vagyok és kb 175 cm magas és eléggé nagy a hasam és a mellem is...szeretném magam kigyúrni de megtartani a testsúlyomat vagy esetleg kicsit növelni de izomban...hogyan tudom ezt elérni??? légyszi segítsetek előre is köszi :)

2012. okt. 19. 20:37
 1/4 dirtboy ***** válasza:

olvasd el mindet,utána ha lesz még kérdésed akkor tedd fel

[link]

2012. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kössz szépen sok mindent elolvastam és megtudtam,csak annyi lenne a kérdésem h naponta mennyi fehérjét és szénhidrátot kell bevinnem...(tömeget növelni nem akarok)
2012. okt. 20. 19:23
 3/4 dirtboy ***** válasza:

nem érted a dolgot az a gond.

úgy akarsz izmosodni hogy nem növelsz tömeget,természetesen ha valaki tömegel az úgy kell érteni hogy izomtömeg nem zsírtömeg.

tehát ha izmot akarsz akkor tömegelned kell nincs mese.

amit a fő kérdésednél írtál is elég értelmetlen.

úgy akarsz izmot építeni hogy nem nő a súlyod.

az izomnak súlya van tehát ha izmot építesz akkor nehezebb is leszel.

ha megiszol 3deci vizet akkor is nő a súlyod 300grammal,ha több izom lesz rajtad akkor is nő a súlyod nem lehet ugyan annyi.

idővel ezen változtathatsz,úgy értem hogy most 80kiló vagy pl 16% testzsírral,de pl fél év alatt fel tömegelsz 86kilóra abból kb 3kiló izom 3kiló zsír.

ezután elkezdesz szálkásítani és leviszed a súlyod ismét 80kilóra.

de mivel már szedtél fel plusz izmot ezért ha ismét 80kilós leszel az azt jelenti hogy az előbb állapottól alacsonyabb lesz a testzsír%od és izmosabb is leszel meg szálkásabb is ugyan úgy 80kilós testsúllyal.

persze szálkásításnál veszítesz kis izmot is mert az elkerülhetetlen tehát mint a 3kiló plusz izom nem marad meg de ha jól csinálod a szálkásítást akkor nagyon kevés fog belőle eltűnni.

ahhoz hogy ezt megcsináld ahhoz viszont most tömegelned kell ebbe törődj bele.


kérdésedre a válasz így:

2-2,5g/tskg fehréje

5-6g/tskg ch

1g/tskg zsír /főként telítettlen,telített nem kell/


szálkásításhoz később pedig:

3g/tskg fehréje

a ch-t fokozatosan csökkentsd kezd mondjuk 3g/tskg ról és fokozatosan csökkentsd le akár 1,5ig.

2012. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
már végre felfogtam :D köszi szépen :) és bocs h össze vissza írtam,csak kicsit fáradt voltam :D
2012. okt. 21. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!