Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Cukros/szénsavas üdítőitalok...

Cukros/szénsavas üdítőitalok és a testépítés mennyire nem jók együtt?

Figyelt kérdés

Azt olvasom a flakon oldalán hogy 3g szénhidrát/100ml. Ez ugye cukor, de mennyire számít bele a napi mennyiségbe? Vagy ha nem mennyire káros ha tömegnövelek?


A másik dolog meg a szénsav. A tápanyagok felszívódását nehezíti azt olvastam, nah de mennyire?



2012. okt. 7. 11:31
1 2
 11/16 Sznofru ***** válasza:
Az vmi paleo táplálkozás vagy mi.
2012. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ikszdé, a szomszédságomban meg több 100 embernek a gluténnal, lektinnel teli kenyér. Ez nem számít.


A rizs egy érdekes kérdés. A hasnyálmirigyet keményítővel terhelni modern, elterjedt és barom ötlet. Ezt a 'szükséges szénhidrát' dumát hamar el fogjátok felejteni, ha van annyi tökötök és pár hétig (1-2) kipróbáltok keményítőforrás nélküli étkezést. Mivel nagy tanács osztók vagytok, így illenék megismerni, hogyan állít elő elég glükózt a szervezetetek, és mennyivel stabilabb a vércukor szabályozás hús-zsír zöldség-gyümölcs táplálkozás mellett. A többi rajtatok áll.


Az érdekes kérdés viszont hogy mennyire káros a keményítő, mennyire tolerálhatóan káros, illetve hogy milyen képessége van a rizsnek, amivel segíti az emésztést, valamiért egy tűrhető táplálék, holott ch dús. Erre meg kell találni a választ, minden esetre a nyugati táplálkozás tudomány HALADÓ ága nem ajánlja a túlzott keményítő fogyasztást.

Számításba véve hogy hasonló hormonális, élettani hatása van a teljes őrlésű, lassan felszívódó keményítős ételeknek mint a finomítottaknak, így a Ti helyetekben sokat foglalkoznék még ezzel a témával. Mondjuk önfejlesztés, tájékozódás néven. Ha nekem sikerült, akkor nektek is fog, csak ne ellenkezzetek mert az gyerekes. Tanulni szabad.

2012. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Sznofru ***** válasza:

Én nyitott vagyok mindenre. Egyébként hallottam erről a keményítős dologról. Van egy oldal, ahol pl. meg vannak győződve arról, hogy a hús gáz és a zöldségen-gyümölcsön-zsíron kívül (ami közös) ők a hús helyett szénhidrátot fogyasztanak. Rizs, krumpli, tészta (ami számomra szar étel), zab. Most akkor ők rosszul csinálják?


Mi van pl. a zabpehellyel? Arról mi a véleményed?


Én pl. meg vagyok győződve az esetemben arról, hogy ha a szénhidrátot és a fehérjét együtt eszem (térjünk el attól, hogy mindenben van mindkettő) nagy mennyiségben, akkor szarabb az emésztésem, mintha külön enném. Lehet ezen röhögni, ezt sokan hülyeségnek tartják, de én magamon tapasztalom, és nem egy éve edzem, innentől kezdve számomra ez egy bezárt kör.


Ha nem lehet keményítős ételeket enni, akkor miből nyeri az energiát a szervezet, az izom? Én a Te véleményedre vagyok kíváncsi, nem a netet akarom böngészni.


Én tökös vagyok, sok mindent kipróbáltam, kipróbálom, ha megmondod, hogy hogyan váltsam ki a rizst, zabot, akkor kipróbálom :) Már csak a tapasztalat miatt is.

2012. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Sznofru ***** válasza:
Egyébként maga a fehér rizs a legszarabb, aki ezt eszi az ugyanúgy cseszteti az inzulinkiválasztást. A barna rizs jó, mivel megmaradt a héjrésze, amit ugye a fehérnél eltávolítanak.
2012. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerencsére még véletlenül sem vagyok olyan nevetséges hajszálhasogató, hogy azon kezdjek el kötekedni hogy mindenben van valamennyi fehérje és valamennyi keményítő. Viszont nagyon 'kedvelem' amikor valakinek ez a legnagyobb problémája és vita érve..


Az emésztés egy nagyon érdekes és komplex dolog, minden embernél vannak eltérések, minden étel máshogy hat rá.. A kínaiak sokat tudnak erről, mert régebb óta vizsgálják, és nem alkotóelemek hatásait keresik, hanem megismerést az adott élelmiszerről. Így alakultak ki az élelmiszerek leírásai természet, típus kategóriák szerint. Nem azt mondják, hogy a gabona lektinek gátolják az ásványi anyagok felszívódását, hanem tudják hogy emésztést nehezítő, mondjuk hideg természetű - és akkor ez jelzi a puffasztó, emésztést rontó ételeket. Komoly téma.


A rizs témához képzett emberek véleményeit olvassuk el, aztán ezt a gondolatmenetet folytatjuk.. én relative ritkán gyik-ezem, de ettől még a beszélgetést, vitát folytathatjuk néhány napos szünetekkel.


[link]

2012. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Jaj, az energianyerés, ez fontos!


Ma túlesszük magunkat. Ez egészen biztos. Nincs annyi kajára szükségünk, amennyit megeszünk. Nem mondom, hogy ettől van az elhízás, de biztos hogy drága és fölösleges.


Energiát kérlek szépen fehérjékből és zsírokból is nyersz, méghozzá sokkal egyenletesebben mintha a vércukorszintet hullámoztatnád. Ezért nem eszik cukrot a testépítő edzés előtt (leesik a vércukorszintje, és edzés közben rosszul lesz) hanem csak utána.. ami nem jó ötlet de az sporttáplálkozás, mindegy most.


Az agynak, az izmoknak alapvetően a stabil vércukorszint az ideális (bizony, az agynak sem a csokival felnyomott, aztán lecsökkenő kell!) ezt pedig alacsony ch bevitel és tejtermék mentesen lehet fenntartani.

Húsokkal, zsírokkal, lowcarb zöldségekkel (paprika, paradicsom, saláta..) Ez valamiért olyan viccesen hangzik, de aki ezen nevet az elkövet egy nagy hibát.

2012. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!