Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megéri egy vesével testet...

Megéri egy vesével testet építeni (gyúrni)? (Lent)

Figyelt kérdés

5 éves koromban kivették az egyik vesém mert cisztás volt.

Sokáig nem ehettem/ihattam fehérjét csak napi max.1 pohár 1,5%-os tejet.

17 éves koromban kezdtem az amatőr testépítést de abbahagytam mert féltem,hogy szétvágom a másik vesém is.

Mostanában egyre gyakrabban olvasgatom az ezzel foglalkozó weboldalakat és azt írják ha sok(napi 3-4l)vizet iszunk gyúrás mellé akkor nem annyira gáz.


Szakemberek válaszát várom!



2012. szept. 10. 02:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szendi Gábor nem orvos, nem tudom, miért vele kell példálózni egy orvosi témában...egy önjelölt szakértő csak, semmi több.

A vesére veszélyes a cukor, az lenne a szép...a veseküszöb 12 fölött van, akkor kezd el a vese is bekapcsolódni a vércukorszint szabályozásába és a vizelettel cukrot üríteni, amúgy semmi köze hozzá egy egészséges embernél. Akinek egy veséje van, az egészséges, csak jobban kell figyelnie pár dologra.


Keresd meg a szakorvosodat és tőle kérj tanácsot, számolj be neki minden elképzelésedről. Ha ő azt mondja, csináld, akkor legyél csak nyugodt.

2012. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 poiu ***** válasza:

A vesét a húgysavtól szokás félteni, amiért a fehérjét szokás okolni. A magas vérnyomás sem jó. A húgysav szint és a vérnyomás emelkedésében viszont szomorú szerepe van a cukornak, elsősorban a fruktóznak:

[link]

Vannak vitatott kérdések, de az innen letölthető 3000 közleményből nem találsz olyat, ami pártolná a fruktózt:

[link]

A tej is problematikus, de ha iszol, akkor zsíros tejet kell inni: [link]

Tehát szerintem vágj bele, a fehérjét elég 1,6 g/tskg-ra emelni, kerüld a cukrot, mint a mérget és nem lehet ettől bajod.

2012. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Sokat segítettetek!

2012. szept. 12. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!