Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megéri egy vesével testet...

Megéri egy vesével testet építeni (gyúrni)? (Lent)

Figyelt kérdés

5 éves koromban kivették az egyik vesém mert cisztás volt.

Sokáig nem ehettem/ihattam fehérjét csak napi max.1 pohár 1,5%-os tejet.

17 éves koromban kezdtem az amatőr testépítést de abbahagytam mert féltem,hogy szétvágom a másik vesém is.

Mostanában egyre gyakrabban olvasgatom az ezzel foglalkozó weboldalakat és azt írják ha sok(napi 3-4l)vizet iszunk gyúrás mellé akkor nem annyira gáz.


Szakemberek válaszát várom!



2012. szept. 10. 02:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ide írok úgy, hogy nem vagyok szakember, de milyen a vérnyomásod?
2012. szept. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Edzeni mindenképpen megéri, de a növelt fehérjebevitel így nem annyira ajánlott, tehát egy kisebb forma elérése lehet a cél. Én azért kikérném orvosok véleményét is.
2012. szept. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Itt ilyen szakembert nem fogsz találni. Nephrológus, aki ezt meg tudja neked mondani.

Oké, hogy megiszol 4 liter vizet, de azt annak az egy vesédnek kell kiválasztani, amivel lehet, hogy túlterheled. Ez már nagyon magas fokú orvosi kérdés, fórumon ne várt rá hiteles választ.

2012. szept. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elsösorban egy szakorovst kellene megkérdezned, mert a sok fehérje még az egészséges emberek veséjét is erösen megterheli. A helyedben nem kockáztatnám meg, hogy a maradék vesémet is tönkreteszem.
2012. szept. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
sztem kérdezd meg edzőválaszolba, az orvos úgyis azt mondaná, hogy ne, inkább ússzál-fussál-feküdjbeakoporsódba.
2012. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ja és a sok fehérje nem teszi tönkre a vesét egészséges embernél.
2012. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek: 130/140 között de csak 1 éve ennyi mert nemrég 32 kg fogytam alig 2 hónap alatt.

Többieknek:Köszönöm a válaszokat.


A vesémmel a Semmelweis Egyetem-en kezeltek,figyeltek rá

amíg fel nem nőttem.


Akkor marad a küzdősport mert az nincs nagy

fehérjeszinthez kötve.


A szakembereket úgy értettem,hogy aki testépítéssel foglalkozik már egy ideje.

2012. szept. 10. 12:44
 8/13 anonim ***** válasza:

"Akkor marad a küzdősport mert az nincs nagy

fehérjeszinthez kötve."


Hát hogyne, meg nem is végez erőedzést egy küzdősportoló...

2012. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"az orvos úgyis azt mondaná, hogy ne, inkább ússzál-fussál-feküdjbeakoporsódba."


És ha azt mondaná, hogy egészségtelen a gyúrás, magas fehérjebevitel ez esetben, akkor igaza is lenne, mert az orvos a sok önjelölt nagyokossal ellentétben valószínűleg ért is hozzá.


Ezzel nem azt akarom írni, hogy gond lenne a fehérjével, mert nem vagyok orvos, de azért nehogy már az orvos tanácsa legyen másodlagos néhány önjelölt gyúrás szakértőével szemben.

2012. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 poiu ***** válasza:

A fehérje nem árt a vesének. Egyél sok húst. Viszont tejet ne igyál, fölviszi az égbe az inzulint. (Muramista, ezek az orvosok, fruktózt a cukorbetegnek.) Igyál sok vizet. Építsd a tested.

A vesére veszélyes a cukor, különösen a gyümölcscukor. (Most olvastam Szendi Gábort, vicces, ahogyan fúj az orvosokra. De most már kezdem érteni.)

A fehérje jó neked. Ha az orvosod nem hiszi, dörgöld ezt az orra alá: [link]

2012. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!