Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha edzés (gyúrás) után eszek...

Ha edzés (gyúrás) után eszek szőlőcukorport az milyen hatással jár?

Figyelt kérdés
Nő az izomtömeg tőle? Kezdő vagyok és szeretném egy kicsit növelni a tömegemet(izom)! De tömegnővel szereket nem szeretnék használni! És hol tudnék szőlőcukorport beszerezni? pl.Lidl,Tesco ilyen helyeken lehet vásárolni?

2012. júl. 10. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
legfontosabb a tömegnövelő étrend, azon múlik hogy nő-e az izomtömeged. ilyet meg ne egyél mert szétszedi a fogaid. vegyél egy fehérje port és azzal csinált turmixba keverd bele és úgy idd edzés után.
2012. júl. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szőlőcukor és Vitargo: ez a két szénhidrát, ami edzés után –ha nem tömegnövelőt használunk-, szükséges a gyors glikogén visszatöltéshez. A Vitargo kb. dupla olyan könnyen szívódik fel a gyomorból. Proteinnel kell őket keverni, a Vitargo vagy szőlőcukor bevitel ne haladja meg az 50g-ot. Szőlőcukrot és Vitargot költségkímélés szempontjából 50%-ban lehet keverni!


a vitargo jobb, mert gyorsan kitakarodik a gyomorból, és egyáltalán nem rontja a fogakat (sztem megfelelő odafigyeléssel a szőlőcukor se)

2012. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dirtboy ***** válasza:

a tömegnövelő nem szer és általában tartalmaznak szőlőcukrot.

legyen proteined is és úgy menjen a dextróz.

maximum 1g6tskg menyiségben de egyébként nem kell annyi.

db,rossmann ilyen helyeken is kapni de ott elég drága.

shopbuilderen 2kiló 1100ft.

2012. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval akkor mindenképpen kell fehérjét is szereznem? Vagy esetleg annyi fehérje is elég ami fehérje tartalmú ételekben van pl. tejtermékek(sajt,tejföl..stb.)? Nem tudom nem értek hozzá,kezdő vagyok azért kérdezem! :) És ha mindenképp kell fehérje azt ilyen boltokban is be lehet szerezni vagy csak rendelni?
2012. júl. 10. 17:40
 5/13 A kérdező kommentje:
És multivitamint fogyasztani is érdemes edzés után?(pl.pezsgőtabletta formában)
2012. júl. 10. 17:49
 6/13 dirtboy ***** válasza:

az izom fehérjéből épül tehát nem egy elhanyagolható dolog.

2g/tskg mennyiség kell napi szinten.

ha ezt kajából fedezni tudod akkor nem feltétlen kell tápkieget venni.

a tápkiegek csak azért van hogy ha ez nem egy akkor azzal rá segítesz,kipótolod a hiányzó menyiséget.

város szerte vannak tápkieges boltok,pl biotech üzletek,fitness pontok,a fitness pontokban több féle márka van.

valamint kaphatóak sport üzletekben is pl dechatlon,hervis de még nagy áriházakban is árulnak pl auchan de én nem ajánlom hogy tápkieget ilyen helyekről vegyél.

ott tuti drágább.

inkább web shopról rendeld vagy fitness pont helyeken vegyél.


hasznos olvasni való.

[link]

2012. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 dirtboy ***** válasza:

multi vitaminból ne a kis bolti pezsgő tabis szart vedd,az még egy 3kilós macskának is kevés vitamin.

multi pro,mega daily one vagy vitabolic kiegészítve vitaking aszkorbinsavval.

ilyenekben gondolkozz.

anyagilag is jobban jársz ha a vitamin menyiségét nézed és az árakat.

2012. júl. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 dirtboy ***** válasza:
ja és reggel étkezés alkalmával vidd be a vitamint.
2012. júl. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nekem miből hány grammot kéne bevinnem napi szinten?

53-55kg körül vagyok,15 éves fiú!

Akkor ha 2g/tskg(gondolom 2g/testsúly kilogrammot jelent)->napi szinten kb.108 gramm fehérjét kéne bevinnem(54kg-val számoltam)

Szénhidrátból pedig: 1g/6tskg(ezzel az aránnyal számolva) 9 gramm jött ki napi bevitelre!

Szerintem a szénhidrátbevitel nem jó, de nagy segítség lenne ha valaki segítene ebben! Köszi!:) Valaki hozzáértő.

2012. júl. 10. 18:20
 10/13 A kérdező kommentje:
Nembiztos hogy jó ez előbbi számolás, de megpróbáltam kiszámolni! A szénhidrát egy kicsit gyanúsan kevés nekem!:D
2012. júl. 10. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!