Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés természetes módon....

Testépítés természetes módon. Fehérjékben gazdag ételeket keresek! Tanács?

Figyelt kérdés
Én egy 15 éves 53-54 kgos 170cm magas fiú vagyok... Aránylag hosszú... Eljött az idő mikor úgy döntöttem, hogy van rá időm és fel szeretnék hízni 60-65 kgra.. Persze lassan és természetes módon, nem zsírt, hanem izmot szeretnék felszedni. Volt 2 osztálytársam akik birkózásra jártak, és úgy építették fel izmaikat, hogy proteint fogyasztottak... Szerintem az ilyen emberek csak "FEL VANNAK FÚJVA"! Tehát erősek, de nem tudják kihasználni az erőt a protein miatt.. Én olyanra gondoltam, hogy mivel vannak ilyen fehérjedús ételek: tojás, csirkehús..., amik edzés után jó étvágygerjesztők és a fehérje miatt nem zsírt kapok majd vissza hanem izmot... (Javítsatok ki ha tévedek!) Cselgáncsozok, heti 3x 1,5 órát, (jelenleg szünet van, de augusztusban újra lesz) de a "Judoban" nem igazán a testépítés a lényeg. Arra lennék kíváncsi, hogy mivel otthon is edzhetnék az udvarban, vagy a szobában (gondolom a szabadban jobb...) de milyen gyakorlatokat végezzek, naponta mennyit, és utána milyen ételeket érdemes fogyasztani (reggeli,vacsora, ebéd...)?? Nem akarok sietni ezzel, de ha versenyre megyek, jót tesz egy kis +izom amivel tudok is kezdeni valamit. :) Előre is köszi!

2012. júl. 8. 01:03
1 2 3
 11/22 natural88 ***** válasza:
50%

Na akkor én is megszólok az ügyben. Szüleim orvosok én jogász vagyok, 8 éve naturál testépítő, így nagyobb rálátásom van a táplálékkiegészítőkre, mint a legtöbb testépítéssel foglalkozónak.


A táplálékkiegészítők nem minősülnek élelmiszereknek. Nem kaja. Ez nem csirkehús, nem rizs és nem egyéb összetett élelmiszerforrás. A táplálékkiegészők bevizsgálására ezért sokkal enyhébb szabályok vonatkoznak. A kül. cégek lepénzelik az 1db orvost akivel szerződést írnak alá a termékeik forgalmazására. Miután ez az engedély megvan, sem az ÁNTSZ, sem az OÉTI nem vizsgáltatja be őket.


Tehát elsőként tisztázzuk, a táplálékkiegészítők nem minősülnek élelmiszernek. Szinte mindegyik tápkiegben fel nem tűntetett alkotóelemek, sok esetben megtévesztik a felhazsnálókat pl. marha fehérje, vagy búza fehérje alkalmazásával (a legolcsóbb proteinek), számtalanszor kevesebb a fehérje tartalom a megadottnál, de a legveszélyesebb az egyéb adalékanyagok, pl. kreatin, amely tönkre vágja a vérképedet.


Továbbá érdemes észben tartani, hogy ez az üzletág hatalmas business. Dollármiliárd hasznai vannak a cégeknek, amit természetesen az ostoba, hozzá nem értő fogyasztókon nyernek. Nem véletlen, hogy a legtöbb orvos (orvosi diplomával, szakvizsgával) óvaintenek a bevizsgálatlan tápkiegektől!

Hiába mondja Drugs Bunny, hogy ez csak természetes protein, és idióták az orvosok, neki nincs orvosi diplomája, mégcsak azt se tudod mi a végzettsége, ráadásul ki a franc tudja milyen haszna van mert reklámozza az oldalán a termékeket?


A fehérjebevitel ajánlásokat ezek a noname oldalak azért lövik már 2,5-3g köré, hogy zabáld a proteint két marokra (nem fogsz tőle jobban fejlődni, mivel meg se tudod emészteni!), de szétk*rod vele a vesédet és a májadat.


Legvégül álljon itt az én esetem. Tele voltam gyulladással mikor tápkieget szedtem. Büdös voltam mint egy állat, tele pattanásokkal, és gyulladásokkal a testemben. A vérképem borzalmas volt, magas volt a kreatinin szintem, a máj enzimek, a serum albumin (vérfehérje) és egyéb, a sztreoid hazsnálattal összefüggő faktorok. Az orvosom meggyanúsított szteroid használattal. Nem értettem. Mondtam neki, csak proteinek szedek már 3 éve. Nevetett és azt mondta, miért ne tehetnének gagyi rossz minőségű szteroidokat ezekbe a termékekbe kis mennyiségben, amitől látványosabban fejlődsz, tovább fogyasztod a terméked, csak éppen az egészségeddel fizetsz érte. Mivel nincsenek bevizsgáltatva, ezért ez baromira nem csak egy fikció.


23 évesen porcdaganatos lettem. Akkor már 3-4 éve fogyasztottam egy nagyobb cég proteinét, de már egyre sz*rabbul emésztettem, nem kívántam, f*stam tőle.

A daganat után végleg leálltam minden műanyag sz*rral.

elmúlt a testszag, elmúltak a pattnások, elmúltak a gyulladások. A vérképen újra normális, a vesém (kreatinin szint) újra okés, a májam (máj enzimek) szint úgy.


Ha rám hallgatsz nem kezdesz el ilyen sz*arokat szedni.

2012. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 dirtboy ***** válasza:

natural88

nem kell riogatni szerintem az embereket,múltkor is le írta már neked Montez hogy 26év után neki minden vizsgálat rendben van.

az hogy neked valami sz ar volt nem jelenti semmi biztosat.

ki baszott sok ember használ tápkieget csak Magyarországon nézve is és mégsem hallani olyanról hogy bármi bajuk is lenne.

2012. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 natural88 ***** válasza:

Ez csak részben igaz. Ugyanis baromi kevesen csinálnak rendszeres labor vizsgálatokat. Van akii szinte sohasem.

Ha megnézed pl. az ominózus body.builder.hu oldalt, számtalan kérdés van, ami ugyanezt irja lem int én: tápkieget szed a srác, megnőtt kreatinin, májenzimek, serum albumin szint.Ezek szteroid használatra utaló jelek.

Nem mindenkinél okoznak tüneteket, ahogy a szteroid használat sem, van aki jobban bírja van aki szarabbul.


Drugs Bunny azzal hárította el a kérdést, hogy a magsabb protein szint miatt van leterhelve a vese és a máj, de ez nem para, mert majd alkalmazkodnak hozzá. A probléma ezzel csak annyi, hogy máj és vese nem tud alkalmazkodni, ez nem nő úgy mint a vázizomzat.


Nem riogatom az embereket, de ha minden barom be tudja írni, hogy vegyél Megagainer 50000 amino turbo-t, mert fasza, akkor én miért nem irhatom be hoyg ne vedd, mert sz*r.

2012. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

naturál barátom, több helyen is vérzik, amit írsz.


Kezdjük azzal, hogy ez a te, elszigetelt, egyedi eseted. Ha az egész olyan káros lenne, ahogy írod, nemhogy sokaknak, hanem kb mindenkinek ugyanígy kellett volna reagálni, ahogy te. De senki nem tette, legalábbis egyről sem tudok. Annál többről, aki nyugodtan használja ezeket, és semmi baja.


Aztán: honnan tudod te azt, hogy mivel tévesztik meg a vásárlókat a cégek? Rejtettkamerás nyomozást végeztél az üzemben, vagy hallottad valakitől, aki olvasta, hogy valakinek mondták, hogy nátha?


Kémiai rész: 8 éve tanulok kémiát, ebből kettőt egyetemen. Mesterséges fehérje nincs. Étkezési célra gyártva legalábbis biztosan. Nemrég csinálták az elsőt, valami Craig Venter nevű bácsi a világ egyik legfejlettebb biokémiai laborjában, ahol kólibacik dns-ét cserélik szintetikus nukleinsavakra, és megnézik, hogy tud-e vele élni. (Tud) A fehérjék ráadásul polipeptidek, sok aminosav van egymásba kapcsolódva, sokféle sorrendben. Ezt akármilyen ipari létesítménynek legyártani úgy, hogy olyan összetételű legyen, mint a természetes, elképesztően nehéz és drága feladat lenne. És előbb azért kéne a technológia...

A kreatin nem "szar", hanem szintén természetes vegyület, az emberi szervezet is termeli, káros hatásairól meg készültek tanulmányok, és kb negatív lett mind. Lehet mondani, hogy hát a gonosz budibilder oldalak mind hazudnak, de minden egyes kreatinfelhasználó egy tanulmány, és a többségük azért él és virul (rajtad kívül). Másrészről a testépítés elég sikerorientált dolog, könnyű észrevenni, hogy van-e siker, és hogy az mennyire tartós, a közösségek egymást segítik ki a tapasztalataikkal, így valamiféle darwini kiválasztódás alapján a leghatásosabb módszer kiemelkedik a többi közül. Ami nem jó, arról észreveszik, hogy nem jó, ami meg jó, arról meg azt, hogy jó. Nem olyan bonyolult ez. Ha lehetne fejlődni 0,5-1 g/tskg fehérjétől meg 1-2 g/tskg szénhidráttól már rég rájöttek volna, hiszen úgy olcsóbb lenne. Nem az eladók szabják meg az irányvonalat, még kevésbé a biológiát.


Az orvosokról meg annyit, hogy mifelénk többet ártottak, mint használtak (nagymamámnak sikeresen kb mozgásképtelenné tették az egyik karját), az, hogy magyarisztán meg még egy adalék, úgyhogy inkább nem kéne rájuk hivatkozni. Ha meg az összeesküvés-elméleteknél tartunk, mondhatnám, hogy hát persze, hogy tiltanak, hiszen akkor nem lennél beteg, ők meg a betegségekből élnek. Érdekük, hogy ne legyél egészséges.


A végén meg már a szteroidok is felbukkannak (mégis hogyan?), ami már a totális agyrém. Számtalanszor kitárgyaltuk már, hogy senkinek, kivétel nélkül SENKINEK nem éri meg az, hogy szteroidokat tegyenek a fehérjeporba. Egyrészt ott van, hogy drága. Másrészt, hogy nehezen beszerezhető. Harmadrészt, hogy könnyen kimutathatóan káros hatása van kis mennyiségben is odanemfigyelés esetén. Negyedrészt, hogy ha valaki kicsit több fehérjeport használ, akkor kicsit több szteroidot is benne, ami mégjobban észrevehető. Ötödrészt a "sima" szteroidok (amiket nem profi versenyzők használnak orvosi felügyelet mellett) nagyrészt csak vizet hoznak, és az is leereszt, ha megvonjuk a szteroidot, ami meg sikerorientáltság szempontjából elég csalódást keltő. És könnyen észrevehető. Hatodrészt az izomnövelő szteroidok a nőkre férfiasító hatással bírnak, barátnőm is használ fehérjeport egy ideje, és egy csepp férfiasodást nem vettem rajta észre, pedig jól megvizsgáltam.


És a végén azért még mindig gondolkozz el rajta, hogy miért csak rajtad mutatkoztak ennyire radikális tünetek. Lehet, hogy azzal volt a hiba, amit te használtál, nem tudom, hogy átlagterméket, vagy valami kétes noname cuccot sikerült összeszedni, lehet abban tényleg voltak cuki mellékanyagok. De a valószínűbb az, hogy a te szervezeted valamire allergiás, vagy valami hasonló, sőt, akár más is okozhatta az egészet, csak mivel a proteinpor volt az első ami eszedbejutott, és úgyahogy stimmelt a korreláció, nem is kutakodtál tovább.

És ha te érvelhetsz azzal, hogy "az alap az, hogy mindenkire káros, csak van, aki jobban bírja, azért nem látszik", akkor én meg érvelek azzal, hogy "az alap az, hogy senkire sem káros, csak van, aki rosszabbul bírja, azért látszik". A két következtetés egyenértékű, esetleg az arányok dönthetnek. Vajon hány tápkiegfelhasználó szenved pont ugyanabban, mint te, és hány pont ugyanabban, amiben én (azaz semmiben)?

2012. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Sznofru ***** válasza:

Montez:


Tömegnövelésnél elég a 2gr szerintem.


Nyilván ez is alkatfüggő, nekem bőven elég a 2gr/tskg alatti fehérje amit megpróbálok normál kajával fedezni. Igazából edzés után a legfontosabb, a többit meg tudom oldani szilárdból.


Tápkiegből megpróbálok minél kevesebbet bevinni, mert azért ha az összetevők listáját elolvassuk, vannak ott azért szar összetevők. Ezért veszem a "legtisztább" fehérjéket, amiben kevesebb a genya.


Nyuszika meg szimplán egy olcsó, buta ember.

2012. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nos.... Nem akartam vitát csinálni ebből.. De megtanultam, hogy hiába természetes, vagy mesterséges egy protein ugyanazt a hatást érik el vele az emberek, de akadnak olyanok is akiknek a szervezete nem tudja feldolgozni pár év múlva... Gondolom ennek genetikai oka is lehet. Nem állok senkinek sem az oldalán, tény, hogy sima fehérjedús kajával is fel lehet szedni az izmokat, (hosszabb idő kell) és úgyszintén tápkiegészítővel is (rövidebb idő). A baj talán az lehet, hogy egyesek nem arra születtek, hogy gyorsan testet tudjanak építeni, tehát nem bírja a szervezetük a sok táplálékot... Mindenesetre kipróbálok több módot is rá, és ahogyan a szervezetem jobban bírja én úgy fogom nevelni, nem feltétlenól sietek az izomzat kiépítésével, ezért protein se nagyon kellhet, de ha természetes táplálékot eszem, nem olyanokat amiket gyárban belecsomagoltak a dobozba és ír rajtuk valamit, hogy semmi bajod nem lesz tőle és gyorsan kezet lábat növesztenek talán a szervezetem is jobban ura lesz a helyzetnek... Mitöbb naturalnak talán igaza is van, mert tény, hogy bele rakják a természetes fehérjéket és tápanyagot a csomagolásba, de ki tudja még mit raknak bele? Ezennel szeretném lezárni a témát és érvénybe hozni az ÍZLÉSEK ÉS POFONOK, KI HOGY BÍRJA tényt, ami minden esetben igaz... :)
2012. júl. 8. 14:12
 17/22 anonim ***** válasza:

Sznofru, azt nem írtad először, hogy tömegnövelésnél, másrészt szerintem meg kellhet 2,5g*testtömegkg is.

Szóval ha írsz valamit írd oda, hogy milyen időszakra értetted, mert így félreérthető. Az tuti ,hogy 2g*ttkg alatti mennyiség semmiképpen nem elegendő egy testépítőnek.

Ki az a nyuszika??


Kérdező, te még most sem értesz semmit, hiába ír neked oldalakat bárki. Reménytelen vagy. Figyu: NINCS MESTERSÉGES FEHÉRJE ÉTKEZÉSI CÉLRA. Nem lehet megérteni??

A tejsavó protein túrógyártás során a melléktermék tejsavóból van kiszűrve ultraszűréssel. így távolítják el a tejcukrot.

Ennyi. Semmi kémiai átalakuláson nem megy át. Nem kell földalatti titkos laborokra asszociálni a protein szóból. Egyébként fehérje=protein. Tehát ha te nem eszel proteint, akkor nem eszel fehérjét. Stimm?? :)

2012. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Sznofru ***** válasza:

Igazad van, csak a kérdező tömeget akart növelni és automatikusan arra gondoltam :) Legközelebb odaírom :)


Ha tudom, akkor a saját tapasztalatomat írom le, nekem meg elég :)

2012. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

oks.:)

De a kérdező még mindig fordítva ül a lovon.:)

2012. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Csak tudnám, minek írok ennyit, ha nem fogja fel az egyik címzett... remélem a többieknek azért sikerült. Már nagyon nehéz megállni, hogy ne mondjak csúnyákat (:


"nem olyanokat amiket gyárban belecsomagoltak a dobozba"

Akkor ilyet se vegyél: [link]


"sima fehérjedús kajával is fel lehet szedni az izmokat, (hosszabb idő kell) és úgyszintén tápkiegészítővel is (rövidebb idő)."

Ez sem teljesen igaz. Ha bírsz eleget enni, akkor nem kell kieg, mivel az a neve, hogy kiegészítő, ezért kiegészít, ha nincs meg a teljes. Nehéz ám eleget enni szilárd kajából. Egyetlen előnye edzés után van, amikor a por forma gyorsabb felszívódást eredményez.


"de ki tudja még mit raknak bele?"

Na és a többi egyéb bolti kajába mit raknak bele? A levegőbe, amit szívsz az utcán, mit raknak bele? Az ivóvízbe mit raknak bele? ha ugyanazokat az elveket az élet többi területére is alkalmaznád, amit a tápkiegekre, el kéne költöznöd valahova a Góbi-sivatagba búzát tenyészteni, oszt egészséges maradsz.


Fene a jó szívemet, de rendes vagyok. Ugye lesz foganatja? : (

2012. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!