Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés természetes módon....

Testépítés természetes módon. Fehérjékben gazdag ételeket keresek! Tanács?

Figyelt kérdés
Én egy 15 éves 53-54 kgos 170cm magas fiú vagyok... Aránylag hosszú... Eljött az idő mikor úgy döntöttem, hogy van rá időm és fel szeretnék hízni 60-65 kgra.. Persze lassan és természetes módon, nem zsírt, hanem izmot szeretnék felszedni. Volt 2 osztálytársam akik birkózásra jártak, és úgy építették fel izmaikat, hogy proteint fogyasztottak... Szerintem az ilyen emberek csak "FEL VANNAK FÚJVA"! Tehát erősek, de nem tudják kihasználni az erőt a protein miatt.. Én olyanra gondoltam, hogy mivel vannak ilyen fehérjedús ételek: tojás, csirkehús..., amik edzés után jó étvágygerjesztők és a fehérje miatt nem zsírt kapok majd vissza hanem izmot... (Javítsatok ki ha tévedek!) Cselgáncsozok, heti 3x 1,5 órát, (jelenleg szünet van, de augusztusban újra lesz) de a "Judoban" nem igazán a testépítés a lényeg. Arra lennék kíváncsi, hogy mivel otthon is edzhetnék az udvarban, vagy a szobában (gondolom a szabadban jobb...) de milyen gyakorlatokat végezzek, naponta mennyit, és utána milyen ételeket érdemes fogyasztani (reggeli,vacsora, ebéd...)?? Nem akarok sietni ezzel, de ha versenyre megyek, jót tesz egy kis +izom amivel tudok is kezdeni valamit. :) Előre is köszi!

2012. júl. 8. 01:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Óriási tévhiteid vannak.

A protein táplálékkiegészítő ugyan olyan fehérje mint ami a húsokban van. Az erő nem egyenesen arányos az izom méretével. Edzés után inkább tejsavó+ dextroz kéne(vagy vitargo) a gyors felszívódás miatt.

Itt egy tömegelő mintaétrend:

[link]


Otthonra legjobb lenne a fegyencedzés

*****


Attól hogy edzés után csirkét eszel tejsavó helyett még nem leszel erősebb, max lassabban növekedik a kar mérete.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%

ez csinálhatod az udvarban-

http://www.youtube.com/watch?v=r6ez7oUUmPM&NR=1



fel vannak fújva mi?

te tudatlan.

a baromság amit leírtál az kb ugyanaz,mintha azt írtad volna,hogy a csirkehústól fel vannak fújva.

tisztulj ki,és utána okoskodjál,meg fújatózzál.

2012. júl. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Első köszönöm a felvilágosítást, ennek alapján cselekszem!

Második! Értékelem a humorodat, de ez az oldal nem azért épült, hogy szidalmazzák az emberek egymást, hanem azért, hogy bizonyos embereket, akik olyan "tudatlanok" bizonyos tereken mint én, kellően el tudják látni tanácsokkal! Másrészt én ezt írtam: SZERINTEM az ilyen emberek csak "FEL VANNAK FÚJVA"!, minek alapján a következőt akartam volna kifejezni: felfújva, tehát protein segítségével készen előállított táp, amit a szervezet rögtön fel tud dolgozni... A sima fehérjéket és hasonlókat mint pl a tojás, ezt meg kell emészteni, és nem lehet egyszerre bevinni olyan adagot, mint mondjuk egy pohár kevert proteinnel... Természetesen kitisztultnak érzem magam, de nem kellett volna még1x elmagyaráznod ugyanazt amit az előtted lévő. Röviden, ha proteinezek akkor úgy fogok kinézni, mint azok a srácok a videóban... Én csupán 10 kgt szeretnék felvenni, ami nekem elég is lesz egyelőre, ezért nem akartam proteinnal vagy más hasonló termékkel kiépíteni izmaimat... Ha izom akkor legyen edzett izom! :)

2012. júl. 8. 02:06
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te nem vagy normális azt kell, hogy mondjam. Pedig én nem szokta szidalmazni, rengeteg embernek segítettem már. 4000 kérdést válaszoltam már meg, de te benne vagy a top 10 legbutábban, és most nagyon enyhén fejeztem ki magam.

Szerinted a tejsavóproteint nem kell emészteni? Szerinted az nem természetes fehérje? Szerinted más izom lesz különböző fehérjeforrásoktól? Ha ezekre te igennel válaszolnál, akkor óriási, egetverő tévedésben vagy.

Ugyanolyan izom épül a tejsavóproteinnel, mint csirkével, nincs különbség. Felfújt izom sincs. Vizes kinézet lehet, de az koxtól lehetséges, de sima fehérjétől nem leszel "felfújt", hogy téged idézzelek.

Olvass sokat a témában, mert nagyon el vagy tévedve.

2012. júl. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

protein: (hús, tójás, hal, tej),

szénhidrátra: (krumpli, rizs, tészta),

esszenciális zsírsavakra: (omega, mct).


Könnyen hízékonyak jobban figyeljenek a minőségre és a mennyiségre. Protein esetében 2-5g/ttkg (egyénfüggő). Szénhidrát esetében 1:1 vagy 1:2 (protein/szénhidrát) az arányok.

2012. júl. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Sznofru ***** válasza:

Kérdező:

Tojás a legjobb fehérjeforrás a fehérjekiegészítő után, csak sok benne a koleszterin. Csirke, pulyka, hal, túró.


Én is szedtem régen kiegészítőket (most is bár pár év kihagyás után vagyok és ciklikusan szedem), és fekvenyomó versenyekre járta ahol a saját súlyom kétszeresét nyomtam ki (mindezt versenyen, "stresszhelyzetben") ahogy a versenyszabályzatban van, tehát nem pattintva, vezényszóra kellett várnom, úgy, hogy le volt engedve a mellkasomra a súly, és amikor mondták, hogy mehet, na akkor. Ezek után mondd, hogy a porok nem adnak erőt. És nem koxoltam soha.

2012. júl. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Sznofru ***** válasza:

"Könnyen hízékonyak jobban figyeljenek a minőségre és a mennyiségre. Protein esetében 2-5g/ttkg (egyénfüggő). Szénhidrát esetében 1:1 vagy 1:2 (protein/szénhidrát) az arányok."


Protein esetében 1,6g-2g-ig ajánlják az 5 gr. már idiótizmus, túlzott bevitel ami már mellékhatással is járhat és teljesen felesleges, mert a szervezet nem tud vele mit kezdeni, nem használja fel, de energiát felemészt a lebontása.

2012. júl. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez sem igaz így. Szálkásításnál pl. 3g*testtömegkg fehérje kell, mivel alatta izomvesztés lesz. Erre sok cikk is van és tapasztalat is. 26 év edzés után azt hiszem ezt kijelenthetem. :)
2012. júl. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 dirtboy ***** válasza:

/Könnyen hízékonyak jobban figyeljenek a minőségre és a mennyiségre. Protein esetében 2-5g/ttkg (egyénfüggő). Szénhidrát esetében 1:1 vagy 1:2 (protein/szénhidrát) az arányok./


már egyszer szóltam hogy ez nem így van és hogy nézz utána mielőtt máshová is be írod ezt a baromságot.

látom nem jutott el az agyadig ha van egyáltalán.

2012. júl. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

kérdező!

"Röviden, ha proteinezek akkor úgy fogok kinézni, mint azok a srácok a videóban..."

elmondom neked hogy ahogy azok kinéznek az több 10év (ha csak nem kox) és ha TE így állsz a dolgokhoz soha az elétben nem fogsz úgy kinézni, sőt sehogy se fogsz kinézni.

amikor engem elkezdett érdekelni a testépítés akkor magamtól kezdtem el keresni olyan cikkeket amik már megvannak írva, amikben benne vannak az alapok, hogy legalább azokkal tisztában legyek. tehetnéd te is ezt.

www.body.builder.hu

2012. júl. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!