Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan alakítsak ki egy jó...

Hogyan alakítsak ki egy jó edzéstervet ez alapján?

Figyelt kérdés

A mostani életvitelem mellett szeretnék kialakítani egy jó kis edzéstervet. A célom nem a fogyás főleg, bár az is jó volna, hanem valami használható izom felépítése, de nem egy ilyen nem túl szép testépítő hölggyé válnék, csak olyan egészségesen erőssé, mivel valójában formába szeretném hozni, maga őszre. Szóval a lényeg, hogy itthon kell mindent elérnem, nem pedig edzőteremben, mert annak főleg anyagi okai vannak (bár ha valaki tud egy jó edzőtermet elfogadható árak mellett azt is szívesen várom ) Mostanában futni kezdtem, este felé, minden második kimegyek egy foci pálya köré futni ( bemelegítek, futok két kört, aztán haza megyek ) de evvel még semmi hatást nem tudtam elérni. Szóval ha a hatékony futó edzésről tudna valaki mesélni, azt is megköszönném :D Az étrendben az a gáz, hogy nem mondhatom anyámnak, hogy nem eszem meg a főztjét, ami elég magyaros általában. És őszintén nem is utasítom vissza szívesen. De gondolom ebben is lehet valami kompromisszumot alakítani.


Örömmel fogadok minden segítséget a témával kapcsolatban :D



2012. jún. 24. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amennyit csak lehet, azért alakítgass az étrendedből, ha akarod leírom hogyan, egyébként meg szerintem kettlebellezz. A nőknél is csodákra képes. És elég egy darabot venned, azzal már gyakorlatilag mindened meg is van az alapokhoz. Adok tanácsot ezzel kapcsolatban szívesen, ha benne lennél ebben a fajta edzésmódszerben.
2012. jún. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetértek. A kettlebell király! Futnod nem igazán érdemes, hacsak nem férfiasan keskeny a csípőd.

Nézd, az étkezésről... ez alkat kérdése. Én az a fajta vagyok, aki kolbásszal doppingol, az étrendemtől sírva fakadna a legtöbb dietetikus és természetesen a legprofibb diétás étrenddel jobban menne minden, de egyszerűen nem engedhetem meg magamnak és nem is akarnám. Nem cserélem el a pörköltet nokedlivel paleolit diétára. Nem vagyok profi sportoló, így nem is tartom szükségesnek. Viszont olyan alkat vagyok, hogy így is egészen jó testkompozíciót tudok fenntartani az intenzív edzés mellett, amit főleg a kettlebellezésnek tulajdonítok. Én is csak ajánlani tudom neked ezt az edzésmódot! Egy 8 kiló kettlebell kijön 6000 Ft-ból és akár évekig remekül elvagy vele, amíg venned kell egy fokkal nagyobbat.

2012. jún. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Stomp Danira érdemes hallgatnod, nekem már adott hasznos tanácsot. :) Egyébként meg szerintem a MAXIMUM amennyivel egy nőnek kb-s edzést végeznie kell az a 16 kg, de ez a nagyon max. Egy átlagos méretű vagy kicsit nagyobb nőnél, és persze nem az elején. El kéne menned és megpróbálnod, melyik áll a legjobban a kezedben, mert így gépen keresztül elég nehéz megmondani, hogy mennyivel kéne kezdened, ha csak nem adsz magadról fizikai adatokat. Akár párban is veheted (pl. 2x 4.5 kg).


Még egyszer mondom, ha csak egyetlen dolgot kéne választani, akkor az a kettlebell. Főleg a nőknek. Ez az én véleményem

2012. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Őszintén én még erről a kettlebellről soha nem hallottam. Csak annyit vágok, hogy olyan mint a súlyzózás, csak ilyen kerek súly van hozzá. Szívesen hallanék erről még többet!
2012. jún. 25. 13:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen is meg nem is. :) Általában kerek a súly, de a lényege pont az, hogy sokkal többféle jellegű gyakorlatot enged meg a formája miatt, mint egy súlyzó. Tehát teljesen felesleges lenne kettlebellt venni, hogy súlyzózzon vele az ember, arra még csak nem is annyira jó a legtöbb szempontból. Az igazi előnye az úgynevezett ballisztikus gyakorlatokban rejlik, amiket rendkívül erős csípőmunkával tudsz általa végezni, ez a kettlebell más eszközzel utánozhatatlan tulajdonsága.

http://www.youtube.com/watch?v=q0jalJ-3e7U

http://www.youtube.com/watch?v=gfkJAy8g9AI

Két jellegzetes technika két meseszép testű hölgy előadásában.

Ha érdekel a dolog, mindenképpen szerezd meg a Kezdd el a Kettlebellt! című könyvet és haladj aszerint, videókat másolgatva veszélyes hibákat vétesz!

2012. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért nem véletlenül írtam a kettlebell-t, egyáltalán nem hasonló a súlyzóhoz.Ez nem izomépítő eszköz. Inkább zsírégető, kardiót javító, rugalmasságot fejlesztő cucc.
2012. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 izzó galagonya ***** válasza:

Dani, a futásnak mi köze van a csípőszélességhez? Imádnék futni, de a térdemnek erről különvéleménye van, szóval csak kíváncsiságból kérdem. Amúgy otromba egy széles csípőm van :D


Szerintetek egy nagyjából 157/46 leánynak mekkora kettlebell való, ha a méretéhez képest is gyenge? Szóval, ha a könyv szerint átlagnőnek a 8 kg-os való, akkor nekem egyelőre elég lehet a 4 kg-os is?

Kérdező, bocs, hogy belegázoltam a kérdésedbe! :)

Anyukád biztosan nem lenne benne, hogy egyszer-egyszer a kedved szerint főzzön, vagy átengedje neked a konyhát? Az én öreganyám például sok tekintetben elég maradi, de a konyhában a 88 évéhez képest meglepően rugalmas.

2012. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

157 centi és 46 kiló vagy?


Akkor igen, olyan 4-5 kilósak kellenének neked, akár párban. De mondom, ezt nem lehet így elmondani, inkább el kell menni és kézbe venni egyet, hogy érezzük melyikkel mennek szabályosan a gyakorlatok.

2012. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 izzó galagonya ***** válasza:
Kösz a választ! Közben le is ütöttem egy négykilós példányt a vaterán.
2012. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

galagonya,

Arra viszont figyelj, hogy legyen lehetőséged valahonnan jól elsajátítani a technikákat, mert hibákat véthetsz a gyakorlatok végzése közben, amiket nem fog megköszönni a szervezeted. Vedd meg a könyvet és/vagy a DVD-t, de legalább innen nézegesd őket és próbálj meg minden szabályt betartani: [link]

2012. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!