Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz, hogy heti 2 edzésnek...

Igaz, hogy heti 2 edzésnek nincs értelme?

Figyelt kérdés

Igazából csak funkcionális edzést végzek nem régóta, de mindenképp szeretnék jobban, izmosabban kinézni kicsit.

Azt olvastam, hogy heti 3 alatt semmi értelme de én ezt nehezen hiszem. Eleve 2 napig durva izomlázaim vannak addig meg pihenek. Köszi ha kapok értelmes válaszokat.

29/L



ma 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A heti 2 edzés is jó. Azzal is lehet fejlődni.
ma 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szerintem inkább hetente háromszor kellene csinálnod. Meg persze az edzés típusától is függ.


Először is mindenképpen nyújts le rendesen. Talán enyhülhet az izomlázad.


Itt van néhány gyakorlat lábra:


Egyik kezeddel támaszkodj a falnak. Az egyik lábadat fondd a másik lábad köré hátulról, és állj lábujjgegyre. Ezt hússzor. Ez után ugyanez a másik lábadon.


Húsz guggolás, esetleg súlyzóval.


Ezt az egészet hatszor.


Hasra a szokásos felülés az elején. Úgy nyolcvanat próbálj meg elsőként.


Karra mehet a fekvőtámasz és a súlyzózás. Az utóbbiról rengeteg videót találsz youtube-on.



Kezdőnek talán ennyi. Persze nem vagyok szakértő, de amit az elején írtam, az mindenképpen érdemes kipróbálnod. Nekem bevált.


A heti három edzés az egészséges. Még az élsportolók sem csinálnak többet négynél. Persze ezek nem olyan kemény gyakorlatok.


Remélem tudtam segíteni :)

ma 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Van értelme

Viszont kevesebb edzéssel lassabban tudod elérni a célod

ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A funkcionális edzésnek nincs sok köze a testépítéshez, de a moderátorok majd áthelyezik a kérdést. Az biztos, hogy minden erősítő mozgásformával lehet izmosodni. Nyilván izmosodási célra a "hagyományos gyúrós" edzés a leghatékonyabb, de minden erősport fejleszti a fizikumot.

Az edzésnapok számáról pedig annyit, hogy heti 2 edzéssel is lehet tökéletesen fejlődni, és heti 5 edzéssel is lehet semmit nem fejlődni. Heti 2 edzésen is lehet kőkemény munkát végezni, és heti 5 edzésen is lehet maszatolni.

ma 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es!

4-es tudom, hogy más a kettő, csak nem találtam arra kategóriát.

ma 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Heti 2 edzés mellett lettem bomba csaj. 97 kilorol 71, formakkal, kemeny seggel
ma 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os Gratulálok kitartásodhoz! 🙂💪🏻
ma 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!