Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A combom nem fejlodik, mit...

Bekecs Béla kérdése:

A combom nem fejlodik, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

178cm 62kg 28 éves Férfi.


Már régóta járok GYM-be kisebb nagyobb kihagyasokkal. Elegge szálkás vagyok es a karom a mellem nagyon jol fejlodik.


Az lenne a kerdesem, ha 8-10 kilot magamra húznék akkor a combom is eszre venne, hogy ideje "combosodni"? Baromi nehezen hizok. Evekig profi szinten fociztam, de az se hatotta meg a lábaim 😅


Illetve a kerdesem másik része. Ha kéne hiznom, akkor milyen legális full natural tömegnovelot vagy hasonlot kéne használnom?



tegnapelőtt 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy képben. Ha adott a moderált kalóriatöbblet (maximum 200-300 kcal plusz) és progresszív túlterhelés, akkor nőni fog a tömeged, és fejlődni fog a combod, ha viszont nem adott, akkor nem.

A focinak köze nincs az izmosodáshoz, tömegnövelő pedig hasztalan, amíg nem méred a kalóriabevitelt.

tegnapelőtt 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az edzésterved nem megfelelő. Nincs a combon progresszív terhelés.


Enni meg egyél többet. Semmi szükség tömegnövelőre

tegnapelőtt 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha simán ossze kajalom magam az eleg?
tegnapelőtt 15:24
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Két dolog kell az izomépítéshez

- megfelelő edzés

- megfelelő étkezés

Neked legalább az egyik nincs.


A megfelelő étkezés azt jelenti hogy 2-300 kalóriával többet eszik az emner annál amivel súlyt tartana. Ez plusz egy kisétkezést jelent. Nagyjából ennyivel kell többet enni a súlytartásnál. Mindegy miből.

Összességében a nap folyamán legyen legalább annyi gramm fehérje ahány kg vagy annak a másfélszerese.


Viszont ennyivel nem csinalsz mast mint tartod az izmot es zsirt hizol. Ha izmot akarsz hizni ahhoz megfleelo edzésterv kell egyre nagyobb terheléssel.

tegnapelőtt 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugyan olyan magas vagyok, mint te, 64 kg voltam, mikor elkezdtem edzeni. 62 kg az majdnem hogy hurkapálca kategória. Lőjj be magadnak egy enyhe kalóraitöbbletet, és egy napi minimum fehérjefogyasztást!

A lábedzés során ugyan úgy figyelj az intenzitásra, effortra, volumenre, mint mell-bicepsznél!

Ha kellően nehéz a súly, közel vagy a bukáshoz, és a heti munkasorozataid száma is elegendő, és az étkezésed is rendben van, akkor eléggé valószinűtlen, hogy ne fejlődjön a lábad.


Tömegnövelő felejtős. Döntő többségük fehérje + cukor. Ennyi erővel rendelj fehérjét és cukrozd meg, sokkal olcsóbban kijösz. De úgy van ahogy írták előttem, amíg nem tudod mennyi kalóriát viszel be egy nap, addig felesleges ilyeneken gondolkozni, hogy tömegnövelő. Egyébként meg elég nehéz elképzelni, hogy 62 kilósan ne tudj sima étkezéssel kalóriatöbbletbe kerülni.

tegnapelőtt 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kezdj el gyorskorcsolya edzésekre járni,akkor fog:)
tegnapelőtt 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"ha simán ossze kajalom magam az eleg?"

Ha ilyen szinten vagy tudásban, akkor miért csodálkozol, hogy nem fejlődsz? Semmit nem tudsz a kalóriaszámolásról és az edzésprogramozásról.

tegnapelőtt 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Eddig a szulyom nem zavart, de elertem azt a szintet mikor a felsotestem feltunoen fejlettebb. Elegge sportos vagyok.


Azt nem ertem, hogy a lábam miert nem idomult akkor mondjuk a tobbi testreszemhez. Lassan a bickó nagyobb mint a combom (eros tulzas)


Edzes tervvel nem lesz gond, inkább akkor a teljesen rendszertelen ossze vissza éves. Van hogy alig eszek egy nap masnap meg az atlagom negyszereset megeszem.

tegnapelőtt 16:34
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Konzisztencia, progresszív túlterhelés, bukás közeli effort (RPE7-RPE10), elegendő volumen (heti 6-15 munkasorozat izomcsoportonként), elegendő fehérje (minimum 1,5 g/tskg), moderált kalóriatöbblet (maximum 200-300 kcal plusz).

Ezeken kívül semmire nincs szükséges az izomépítéshez, viszont amíg ezek ismeretlen fogalmak, addig ne lepődj meg a fejlődés hiányán.

tegnapelőtt 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 LakatosAlandelon ***** válasza:
Tobbiek már leirtak, mi kell a fejlodeshez. Annyit még hozzatennek, hogy az embereknek a comb edzesnel hianyzik a leginkabb az effort. Egy fekvenyomasnal, vagy egyszeru karozasnal nem tudnak elmenni bukas kozelebe, akkor gondoljunk bele, egy guggolasnal, vagy felhuzasnal, ettol mennyire messze vannak. Es hiaba guggolsz, vagy felhuzol hatalmas sulyokkal, ha a bukastol, az messze van, nem sokra mesz vele. Ezert van az, hogy nagyon sok ember eros ebben a ket gyakorlatban, combjuk meg ehhez kepest nem izmos.
tegnapelőtt 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!