Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy teljes felsőtest edzésnél...

Egy teljes felsőtest edzésnél kb hány gyakorlat szükséges egy adott izomra?

Figyelt kérdés
Felsőtest-alsótest felosztásban edzek, hogy legalább heti kétszer megtudjak edzeni minden izomcsoportot. Felsőtestnél kb hány gyakorlatot érdemes csinálni egy adott izomra, hogy ne egy 3 órás edzés legyen még egy lábnapot letolok másfél 2 óra alatt?

szept. 16. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1-3 gyakorlatot.
szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
3-nál több felesleges.
szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lazy Lover ***** válasza:
3x12 ismétlés elég nem kell 3 órát edzeni
szept. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4-6 munkasorozat / izom / edzés. Nekem ez 1-2 gyakorlatot jelentett izmonként, mikor ezt a felosztást csináltam.
szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy edzek, csak nekem felsőtest alsótest szünet és ez ciklikusan, tehát hétvégén nincs 2 szünet.

Annyi valtoztatás van, hogy a bicepsz átkerült alsótest napra, mert egyébként nekem sok lenne a felsőtest + így 2 szettel többet tudok csinálni bicepszre(3-3 szett mell hát, 2 váll, 3 tricepsz)


Izomcsoportonként 2 gyakorlat és 2-4 szett, így 4-8 szetted lesz heti szinten, ami kb. minden embernek elég, ha valóban bukásig edz valaki.


Egyik felsőtest edzésem sem tart másfél óránál tovább, pedig még csinálok 2 szett hasat is + mivel bukásig edzek így 3-4 perceket pihenek. Nem tudom mit csinálsz, hogy neked 3 óráig tart.. Valószínű sok a felesleges volumen. Úgy alakítsd, hogy heti szinten 6-8 szetted legyen mindenre, ennél több felesleges.

szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ne tök izolált gyakorlatokból összeállítani az edzést és akkor egy adott izom, kap másodlagos terhelést, így olyan, mintha többfélét csinálnál rá. Ha pl húzóckodsz, akkor az a bicepszednek olyan, mintha csináltál volna koncentrált bicepszet, meg ugyan ezt kalapácsfogással (így a brachialis is kap).
tegnap 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*koncentrált bicepsz mellé húzóckodsz.
tegnap 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!