Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A karom nem fejlődik mit tegyek?

A karom nem fejlődik mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy a karom megállt a fejlődésben ez lehet annak köszönhető, hogy heti 1 karedzést végzek? Jól megdolgoztatom heti 1x a karom, de már egy jó 2-3 hónapja nem érzek fejlődést benne.


Lehetne úgy csinálni, hogy pl. 1 hétre sűrítve így nézzen ki egy edzésterv?


Mell-bicepsz

Hát-tricepsz-váll

Karedzés

Lábnap


Szerintetek nincs azzal baj, hogy ha heti 2x edzem meg a bicepsz/tricepszet?



aug. 17. 07:07
 1/8 anonim válasza:
100%

Progresszíven terheld.


Semmi baj nincs azzal, hogy heti 2x edzed.


A progresszióval fogsz hypertrophiát elérni. Nem megdolgoztatni kell a karodat, hanem felfelé pakolni a súlyokat.


Remélem segít! Kitartást! :)

aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy tanulmány szerint, ha heti 1x végzel 3 szettet bukásig vagy bukáshoz közel, ez szintentartásra elég.

Ha heti 3x végzel 1 szettet bukásig vagy bukáshoz közel, ez elég izomnöveléshez.


Na ezek alapján mondja nekem bárki azt, hogy naturál heti 1x megedzeni 1 izmot / hét az nagyon okos döntés.. Fejlődhetsz így is, de nagyon limitálod a saját fejlődésed.


De nem értem a kérdést.. Kiírsz egy ilyen kérdést 0 infóval.

Hány szettet csinálsz most?

aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az edzésterv pedig teljesen mindegy.

Legyen 6-8 kemény szetted / izomcsoport / hét.


Az általad írt felosztás csak akkor működhet, ha a hát-tricepsz-váll edzésen maximum 2 szettet csinálsz tricepszre, mert a következő napod kar, ahol szintén lesz tricepsz.


Legyen push pull leg napod hétfő kedd szerda, pénteken meg egy kar.


Push: 3-4 szett tricepsz

Pull: 3-4 szett bicepsz

Kar: 3-4 szett tricepsz, 3-4 szett bicepsz


Ha nem tudsz fejlődni 6-8 szettel, akkor ott valami más lesz a probléma, nem a szettek száma.. Ez minden izomcsoportra értendő, nem csak bicepszre és tricepszre.


Sok bro sciences kamu testépítő le fog pontozni. Koksszal minden működik :)


2# voltam

aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es


3x12-es sorozatot szoktam csinálni bicepszre


4x12-es sorozatot tricepszre, illetve alkarra szoktam edzeni egy karedzésnél és általában minden sorozatot majdhogynem bukásig nagyobb súllyal ( van, hogy már az utolsóban csak 8-10 ismétlés megy csak).


Mindig egész jól beszoktam durranni és nyilván ebben az állapotban úgy érzem, hogy fejlődtem, mert be vagyok durranva és mindig nagyobbnak látom a durranast, de valahogy már hidegen nem érzek fejlődést rajta.

aug. 17. 13:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsod a push/pullal kapcsolatban, de az lenne a kérdésem, hogy mikor pl mell/bicepszezek akkor is mehet 2-3 szett bicepszre úgy ahogy karedzésnél is?
aug. 17. 13:09
 6/8 anonim válasza:
51%
Nem elég azt mondani, hogy "egy kutatás szerint" - illik linkelni.
aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Parancsolj:


[link]


Itt 1x9 és 3x3 van összehasonlítva. Chris Beardsley, a világ szerintem legokosabb embere, ha edzésről van szó.


Kérdező:

A bedurranás nem feltétele a fejlődésnek, ez is egy ősrégi tévhit. Legalább annyira baromság, mint az, hogy este 6 után nem szabad enni, mert attól hízni fogunk..


Ha megfogadsz még 1 tanácsot:

Nem tudom milyen idős vagy, de, ha fiatal vagy, rendben vannak az ízületeid, akkor a 12 ismétlést redukáld le 5-9 tartományra. Minél kevesebb ismétlés = annál kevesebb fáradtság.

Nincs baj a 12-vel sem, mert, ha az effort egyezik, nem lesz különbség izomépítést nézve.


Push nap 4 szett tricepsz (2 gyakorlat, 2-2 szett, bukásig)

Pull nap 4 szett bicepsz (szintén 2 gyakorlat, 2-2 szett bukásig)

Kar napon meg 2-2 szett mehet bicepsz és tricepszre.


6 bukásig vitt szettől fejlődnöd kell, ez nem vita tárgya.. Ha több hónap után sem lesz progresszió, akkor itt nem az edzéssel van a baj, hanem a konditermen kívül nincs rendben valami.


De az sem mindegy, hogy mióta edzel.

Ha több éve, akkor ne várd el azt, hogy minden edzésen fejlődni fogsz.

Gondolom nyomsz fekve gépen vagy bárhogyan. Ha ott fejlődsz, akkor például fejlődik a tricepszed is.

aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tehát

Hétfő - mell/bicepsz - 6-8 szett mell, 4 szett bicepsz


Kedd - hát/tricepsz/váll - 6-8 szett hát, 4 szett tricepsz, 2 oldalsó váll


Szerda - láb (itt nem írok semmit, mert gondolom itt nincs probléma, tehát, amit most csinálsz az jó)


Péntek - kar - 2 szett bicepsz, 2 szett tricepsz, 2 szett vállból nyomás, 2 szett oldalsó váll.

aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!