Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fejlődik a karom?

Miért nem fejlődik a karom?

Figyelt kérdés

Amikor beütött az online oktatás elkezdtem edzegetni itthon. Első két hónap kemény alapozás volt, viszont az étrendre egyáltalán nem figyeltem. Januártól már elkezdtem étrendezni , ekkor már bevittem a megfelelő fehérje mennyiséget nap mint nap , főleg csirke rizsből. A többi makrót nem figyeltem. A fejlődés nagyon szépen látszik a mellizmon , háton , csuklyán , és lábon. Viszont a karjaim aligha fejlődtek. Egy ici picit csúcsosodott a bicepszem , de kb ennyi.. Vastagodni se vastagodott.. Mitől lehet ez? És mi lehet a megoldás ha vastagítani szeretném? Jelenleg 35 centis a felkarom , 40 a kitűzött cél.


77kg 16/f 182 cm magas, tzs :15-25 kozott


2021. márc. 21. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Tobb ido kell neki. Ha a kaja es az edes rendben van akk noni fog. De genetikan is mulik h kinek mi h fejlodik. Milyen gyakorlatokat csinalsz ra es hany naponta
2021. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól van, hogy a karod nem csak a bicód. Van neked egy tricepszed is, ami a nagyobb a kettő közül. Csinálj arra is valamit és hamarabb fog a karod vastagodni.
2021. márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem megy egyik pillanatról a masikra.

Milyen volt az edzesterved, etrended, pihenessel?

2021. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pihenés teljesen rendben , kajánál főként a fehérjére fokuszalok az megvan mindig edzésterv klasszikus teljes testes alap gyakorlatokkal , minden edzésen 1x bicepszezek így , 4x8-at , tricepszre is ugyan ennyi megy.

H: Ketkezes bicepsz , homlokra engedes

Sz: Koncentralt bicepsz, tolodzkodas

P: Kalapacs bicepsz, szuknyomas


ezek mellett persze edzek a tobbi izomra is.

2021. márc. 21. 22:52
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Az osztott edzestervnek vagyok a hive de kezdohoz kepest ez igy elegge rendbevan. Lehet neked az fejlodik nehezebben 🤷‍♂️ nekem a mellem no nehezen pedig 120ba nyom 8at, 30fokba 2 45ossel nyomom meg hasonlok. Adj neki idot ha igy nyomod fejlodni fog annyira amit a genetikad enged. Am hat edzes is fejleszti ha normal fogast hasznalsz gurtni nelkul. Nagy sullyal felhuzas, evezes, huzockodas. En madarfogasba csinalom mert nekem a hat a fontos. Ezek is szamitanak hosszutavon. Plusz ugye a nagy sulyos alapgyakorlatok. Nagyon igenybe veszik az idegrendszert az egesz test erosodik, vastagodik. Hulyen hangzik de meg a nagy sulyos guggolas is segiti a karod vastagodasat. Meg mindenet.. plusz ugye a nagy sulyos edzes fokozza a tesztoszteron termelest ami segiti a szaraz izom novekedeset.
2021. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek, akkor várok türelmesen :D
2021. márc. 21. 23:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs rendben. Egy edzés alatt edzd le a bicepszet.
2021. márc. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És szerinted melyik nap van az,amikor a karod az edzes után nőni tudna?Mármint regenerálódott(azaz kiheverte az edzest,es az előző erőszintet elerte+meg nőni is volt ideje?)

Csak erdeklődök.Mert ha fekvenyomsz máris adtál a tricepszeidnek.Ha állva is nyomsz,akkor már duplán.Erre még rateszel 4x8 at.

És akkor kb ezt megcsinálod haromszor.

Remélem a lábaidat is így edzed,mert az kb 3 x akkora izom mint a karod.

2021. márc. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem értem mi a probléma , mindenhol olvasni hogy kezdőként a heti három teljes test ajánlott , és ezzel lehet a legnagyobb erőnövekedést elérni , illetve az izmok így 3x kapnak kissebb terhelést egy héten. Cáfoljatok rám ha ez nem igaz.
2021. márc. 22. 10:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak nem minden ember egyforma. Nem mindegy, hogy helyesen végzed-e el a gyakorlatot, vagy csalsz bele más izmokkal. Az sem mindegy, hogy a súly amivel edzel megfelelő-e, illetve a leglényegesebb, hogy nem egyforma a genetikánk. Van akinek beválik a teljes test, és van akinek nem.
2021. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!