Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mindig csak a hipertrofia, de...

Mindig csak a hipertrofia, de biztos, hogy ez a helyes út?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, brutál erős vagy már lábtolóban, de szabadsúllyal, sose guggoltál. Mi történik? Lesz egy brutál erős combfeszítőd, amihez nincsenek hozzáfejlődve a szalagok, idegrendszer, és ha csinálsz egy szabadsúlyos guggolást, vagy az életben akár cipekedsz, leszakad valamid, becsípődsz, megsérülsz, hisz van egy erős combizmod, amit nem tudsz az életben, természetes körülmények között biztonságosan használni. Ezert van az, hogy gyurosok, megserulnek teljesen hetkoznapi dolgoktol is. Arrol nem beszelve, hogy egy férfi akarjon mar erős, kemény csávó is lenni, ne csak a latszat. legyen. Senki nem lesz attól kemény, vagy erős az életben, hogy gépeken edz, aztán az életben, tenyleg egy zsak krumplit alig bir el, vagy, ha verekedesrol van szo, utnek egyet es leszakad mindenük.
2024. jún. 7. 02:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Laikus tévhit, hogy aki összetett szabadsúlyos alapgyakorlatokkal edz az izolációkat és gépeket háttérbe szorítva, azt a Funkcionalitás Istene megajándékozza emberfeletti erővel és sebezhetetlenséggel, aki meg fordítva, annak jó külsőt, de gyengeséget és sebezhetőséget ad. Mára ez a funkcionális baromság szinte teljesen kikopott, mert a valóság ledobta magáról.

Gyógytornával is foglalkozok, így rengeteg versenyző vagy hobbista naturál testépítővel és erőemelővel találkoztam már, akik kifejezetten összetett szabadsúlyos alapgyakorlatokra építették mindig is az edzésprogramjukat, az izolációkat és gépeket csak kiegészítőként alkalmazták, mégis lesérültek valami hétköznapi szartól, állandóan fájt valamijük, rossz volt a mobilitásuk (stb.). Hogy a hétköznapokban milyen mozdulatoktól sérülsz meg, vagy milyen jól funkcionálsz a fizikai tevékenységekben, az százezer faktoron múlik. Ezek közül maximum egy, hogy az összetett szabadsúlyos alapgyakorlatokat építesz-e, vagy izolációkra/gépekre.

Aki progresszívan edz, nagy súlyokkal, nagy intenzitással, ésszel, az izmos, erős, funkcionális, esztétikus lesz még akkor is, ha csak izolációkat és gépeket használ, aki meg nulla progresszióval pumpál, molyfing súlyokkal, molyfing intenzitással, az se izmos, se erős, se funkcionális, se esztétikus nem lesz, hiába az összetett szabadsúlyos alapgyakorlatokat részesíti előnybe. Millió embert látni a konditeremben, aki 10 éve ugyanazzal a súllyal nyomkod fekve és guggolgat, aztán sehogy nem néz ki. Szerinted ők funkcionálisak csak azért, mert az összetett szabadsúlyos alapgyakorlatokat részesítik előnyben?

Ismerek viszont sok olyan NATURÁL gyúróst, akik szinte egyáltalán nem végeznek összetett szabadsúlyos alapgyakorlokat, csak izolációkat és gépeket, mégis a rohadt jó kinézet mellett olyan erősek mind edzésen, mind a hétköznapokban, mint egy bika.

2024. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

"minek kiírni egy kérdést, ha a kérdezőnek a válasza is gyakorlatilag készen megvan hozzá"

Mert valójában nincs kérdése, és nem nyitott megváltoztatni a rögeszmés gondolkodását, csak szeretné kibeszélni magából a frusztrációt, szeretne egy kicsit provokálni, egy kicsi vitát generálni, és szeretne a hozzá hasonló érdeklődési körrel rendelkező emberek között egy kicsit pervertálódni a hobbijában. Ez nyilván kicsit beteges és cringe, de alapvetően érthető.

2024. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Egyszerű, megvitatjuk a témát, észérveket hozunk fel, és közelebb jut végül mindenki az igazsághoz. Sérülés része, a legkisebb gond, amit felhoztam a témában, bár a kellő tudásom, valóban nincs meg ahhoz, hogy ezzel kapcsolatban okoskodjak, de azért, van realitás abban, hogy nem érdemes úgy felépíteni gépeken egy brutál erős izomzat, hogy az idegrendszer, stabilizálo izmok, inak, szalagok ehhez nincsenek alkalmazkodva. De ezt engedjuk el, tenyleg nem vagyok elég tájékozott hozzá.

Inkább az emberi része az, ami a lényeg. Hogy csak a külső, semmi más nem számít. Senki nem akar már sportteljesítményt, senki nem akar már erős lenni, csak a külsőségek, más nem számít, annyira nem, hogy sokan, az életüket is felaldozzák ezért. Ezért tartom sokkal egészségesebb mentalitásnak azt, ha valaki sportteljesítményt is akar a külső mellet, nem csak a külsőre izgul betegesen.

2024. jún. 8. 22:00
 14/16 A kérdező kommentje:
Kitérnék röviden arra a kommentre is, aki a küzdősportot megemlítette. 8 éves koromtól, 18 éves koromig boxoltam, versenyszinten, igy van rálatasom a témára. A boxedzésre járó emberek legalább 70 százaléka, lejárogat ütni a zsákot, futni, meg ugrálókötelezni, és a maradék 30 százalék az, akinek van tehetsége, és foglalkozva is van velük és van okod tőlük félni. A maradék 70 százalékot, egy olyan hobbigyúrós, aki eljutott legalább 120 kilós guggolásig, 150 kilós felhúzásig meg 100 kilós fekvenyomásig, elkapja, és ketté töri😄 És ezt a szintet, bármelyik erőemelő gyerek hozza pár hónap alatt.
2024. jún. 8. 22:16
 15/16 A kérdező kommentje:
Tehát en jobban félnék egy hobbi erőemelőtől, mint egy hobbi boxolótól😄
2024. jún. 8. 22:18
 16/16 anonim ***** válasza:

"és meg tudja védeni magát, vagy a párját, az előny, és jó, ha erre törekszik egy férfi."

már rég nem ököllel kell védeni magad, régesrég feltalálták a fegyvereket, és a támadódnál is esélyesen lesz egy-kettö

2024. jún. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!