Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes heti 2-3 teljes...

Érdemes heti 2-3 teljes testes edzésnél mindig minden sorozatot bukásig vinni?

Figyelt kérdés

Edzésenként 3 sorozat megy minden izomra alapgyakorlattal bukásig!

De valóban bukásig. Úgy 70 perc egy edzés, ami tényleg brutál, majd ájulásig viszem annyira leterhel. Naturál vagyok.


A volumen viszonylag nem olyan sok. Heti 6 vagy 9 sorozat.


Jó ez az irány? Mert am eléggé kiüt. Egy dolog van amin nem szeretnék változtatni, az a teljes testes edzés. Minden másban változtatnék.


jún. 5. 12:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Az ismétlésszámokat 6-20 és között tartom.
jún. 5. 12:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha brutális, kiüt, majdnem elájulsz, és változtatni szeretnél rajta, mert nem fenntartható, akkor hogy lenne jó irány? Ha a fenntarthatóság és a regeneráció nem adott, akkor nincs miről beszélni.

Ezredjére is leírjuk, hogy nemcsak a bukásig vitt intenzitás épít izmot, hanem a bukás KÖZELI intenzitás. Az optimális intenzitástartomány RPE7 és RPE10 között van, magyarul néha nyugodtan menj bukásig ésszel, de ha a munkasorozataid RPE7 fölött vannak, akkor nem az intenzitáson fog múlni a fejlődésed.

jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Ájulásig...nopersze.

Majd tedd fel ezt a kérdést pár év múlva,amikor a könyököd,a vállizületeid,a térdeid mennek tönkre,és a fa$odért is nehéz lesz

lenyúlni.


Nem tudom de ez a bukáson túlig,meg hároman emelik le,meg 1 ismétlés max totál kínlódva manaps az g nagyon népszerű.

Ettöl leszel nagycsákó?

Ettől most 25%al több izmot építettél?

Vagy csak megnéztél valami okostojást,aki biztosan tudja,hogy xarásig ,recsegésig kell edzeni,mert a többi az no pain,no gain?


Nem.Nem érdemes!

jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Adkeizaal ***** válasza:

Nem érdemes minden edzéseden bukásig menni mert ki fogsz merülni.

Ha 3x edzel teljes testet egy héten akkor is legyen

A; B; C nap.

A napon mehet maxon a láb mondjuk a mellnél maradjon a tankba 2-3 hátnál 3-4

B nap mehet mell bukásig hát 2-3 láb regenerálódjon maradjon nyugodtan 3-4 bukasig

C nap hát prioritásall menjen láb 2-3 ra bukástól mell 3-4


Két edzés között hagyj nyugodtan 2 pihenő napot. Később fogod érezni majd a te testednek hogy lődd be a pihenő időket hogy tudjál regenerálódni. Meg hogy egyáltalán jóe a teljes testes edzés neked.


Ismétlés számok 6-12 ig max. 20as ismétlés felesleges időtöltés ha csak az izomépítés a cél.

jún. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most visszavettem annyira, hogy kb 2 ismétlés maradjon a sorozatokban. Sokkal összeszedettebb volt így az edzésem. 60 percen belül teljesítettem és jobban is tudtam a szabályosságra koncentrálni. Na meg nem strapált le annyira.


Akkor ha heti 2-3x edzek mindenre 3 sorozattal 6-12 ismétléssel RPE 7-8-cal, akkor az így már jó irány? Remélem a regenerációm is jobb lesz, így a fejlődés is.


Ritkán azért majd elmegyek bukásig, meg csinálok magasabb ismétléseket is.

jún. 7. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Te magad is érzed, hogy ez valószínűleg jobb irány.
jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!