Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hát edzést géppel vagy csigás...

Hát edzést géppel vagy csigás géppel,súlyzóval végezzek inkább ha még nem érzem teljesen azt,hogy a hátam végzi a gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Volt mikor csigás géppel edzettem a hátam de sokszor inkább a bicepszemet és az alkaromat éreztem ezen edzések alatt. Súlyzókkal,meg deadliftet nem merek a sérülés miatt végezni. Nem tudom nagy súllyal végezzem a gyakorlatokat vagy inkább kisebbel hogy a hátam tudjon mozogni? Ritkán van a hátamnak izomláza sőt nem is nagyon van izomláza. Vannak olyan gépek amelyek nem csigásak de hát edzésre vannak kitalálva inkább azokat használjam ha még nem érzem a hátam? És nagy vagy kis súly legyen?

2023. aug. 22. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedről lesír, hogy full kezdő vagy, úgyhogy nem ragoznám sokáig. Az izomnak nincs szeme, nem látja, hogy te most épp szabadsúllyal, csigán, vagy gépen hátazol.

Adok pár tippet, amikből válogass: Húzódzkodás, lehúzás, lehúzás "pulldown" gépen, melltámaszos evezés, evezés csigán, döntött t. ezezés, merev karos lehúzás, áthúzógép (ha van a teremben).

Ezek a gyakorlatok az emberek döntő többségénél működnek, szerintem te sem leszel kivétel.

Én a helyedben olyan súlyt valasztanék, amivel 10 körüli ismétlésre vagy képes, minél közelebb a bukáshoz, bár kezdőként az ember nem igazán tudja felmérni, milyen messze van bukástól.

2023. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Huu inkabb keress edzot 😀 vagy olvasgass kicsit a temaban
2023. aug. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csigás lehúzás + csigás evezés. A sérülésveszély gyakorlatilag 0 és a derékadat sem teszi tönkre.
2023. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy pl. egy relatíve nagysúlyos deadliftet ne éreznél utána a hátadban. Ha nem ész nélkül csinálod, akkor megsérülni sem fogsz, sőt megerősödnek olyan izmaid, amelyek által később jóval kisebb eséllyel sérülsz meg, pl. alsóhát.
2023. aug. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!