Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljesen kezdő 35évesként,...

Teljesen kezdő 35évesként, heti 3 edzéssel meddig érdemes személyi edzővel edzenem?

Figyelt kérdés

2023. jún. 28. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Ameddig le nem szívja a pénzedet a semmire
2023. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem ezen múlik?
2023. jún. 28. 13:26
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Hát az, hogy 35 éves vagy és 3x akarsz edzeni, hogy tartozna ahhoz, hogy személyi edzővel kellene edzened? Mi az összefüggés? Miért akarsz személyi edzővel edzeni?


Bár, ha ilyen kérdéseket teszel fel, akkor valószínű szükséged lesz személyi edzőre.

2023. jún. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha helyesen tudod végezni a gyakorlatokat, és képben vagy már annyira hogy megtervezd magadnak az edzéseidet.
2023. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

YT-on sok hasznos videó van fent. Akár kezdő szintűek, amihez pl csak egy egykezes súlyzó kell. De ha direkt olyan kell neked, ami saját testsúlyos, eszközök nélküli, olyan is akad bőven.

Először próbálj szerintem saját magad, otthon/esetleg konditeremben edzeni. Ha a teremben nem tudod hogy kell egy gépet használni, biztos segít valaki. Otthon meg ingyen csinálod, esetleg egy súlyzót kell venned. Abból is olyant érdemes, ami nem egy adott súly, hanem változtatható.

2023. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 asper ***** válasza:
Ha edző nélkül nem kezdted el, akkor tökmindegy.
2023. júl. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Anno 24éves körül jártam félévet.

Nem igazán fejlődtem.

2023. júl. 5. 16:19
 8/11 anonim ***** válasza:

5 vok.

Ez egy hosszútávú dolog. Az elején szerintem azért csinálja az ember, hogy pl izmosabb legyen, lefogyjon, a jó társaság, stb. Később meg már megszokott lesz, egyfajta napi rutin. A szervezeted is talán igényli azt a testmozgást, és ha esetleg kimarad, akkor hiányolni fogja. Meg ugye egészséges is. Minden fajta testmozgás. Szóval a jó közérzet és a tested jó állapotának a fenntartása is lehet a hosszútávú cél.

Lehet azért nem volt eredmény, mert nem volt megfelelő az edzésterv. Esetleg az étkezéssel volt gond (mondjuk kevesebb volt a kalória), Lehet érdemes plusz fehérjét bevinni. Én fehérjeport veszek, meg proteinszeleteket is eszem. De ugye senki sem kötelez erre. Jelenleg nem éppen olcsó a fehérjepor, szóval meggondolandó. De lehet találni olyat, ami még árban elfogadható, és a minősége is jó. De érdemes betartani az adagolásokat, mert azért nem kell ezt sem túlzásba vinni. De ott van a csirkemell, ezt mondják a nagy öregek.

Én csak ezt az alapszöveget tudom mondani, mert én sem ástam bele magam túlzottan. Vagy inkább csak a felszínt kapargatom, esetleg kicsit lejjebb. Fontos, hogy folyamatosan csináld, és egy idő után emeld a súlyokat. Ezt sem lehet a végtelenségig csinálni, de ugye csak igy lehet fejlődni. Vagy ugyanazzal a súllyal több ismétlést csinálsz. Az is egy jó megoldás.

2023. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy hatos: Akkor a sok elhízott ember, akinek mondjuk nincs pénze edzőre, az maradjon dagadt? Mert akkor már mindegy? Nem akarok ezzel megsérteni senkit. Lehet kocogni, lehet sétálni. Lehet súlyokat emelgetni, a leg alapabb dolgokhoz nem feltétlenül kell egy edző. Elhatározás kell. A net is itt van, szóval kb mindenkinek elérhetőek ezek.
2023. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a tamogato hozzaszolasokat es a kritizalokat is.

Egyelore a szabadsulyos mozgas nyujtas mellett dontottem es meglevo kettlebell trx mellett

Korabban is ez volt. Abbamaradt serules miatt..

2023. júl. 10. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!